کد خبر: ۹۰۹۹۴۱
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۹

وزیر خارجه مصر: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می‌کردم

وزیر خارجه مصر امروز در دیدار با علی باقری با اشاره به روابط صمیمانه خود با امیرعبداللهیان، گفت: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می‌کردم، ولی حضور در ایران برای عرض تسلیت به دولت و مردم ایران ضرورت داشت.
وزیر خارجه مصر: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می‌کردم
آفتاب‌‌نیوز :

سامح الشکری وزیر امور خارجه مصر که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و برای عرض تسلیت شهادت  رئیسی رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تهران کرده است، دیروز در سالن اجلاس سران مورد استقبال علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه قرار گرفت.

وزیر خارجه مصر در این دیدار از سوی رئیس جمهور، دولت و مردم مصر ضایعه فقدان رئیس جمهور و وزیر خارجه را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

سامح الشکری با اشاره به روابط بسیار خوب و صمیمانه خود با امیرعبداللهیان، تاکید کرد: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می‌کردم، ولی حضور در ایران برای عرض تسلیت به دولت و مردم ایران ضرورت داشت.

وزیر امور خارجه مصر با اشاره به مذاکرات فشرده و مستمر خود با امیرعبداللهیان در خصوص مسائل منطقه، بر لزوم استمرار این مذاکرات و مشورت‌ها در راستای ارتقا و توسعه روابط بر مبانی و اصول پایدار و استوار تأکید کرد.

علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه نیز در این دیدار از سفر و حضور سامح الشکری بعنوان نماینده دولت و مردم متمدن مصر در ایران و از پیام‌های تسلیت رئیس جمهور و وزیر خارجه و شیخ الازهر مصر تشکر و قدردانی کرد.

باقری به اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و دینی بین دو کشور بزرگ با تاریخ و تمدن کهن، بر استمرار رویکرد و خط مشی رئیسی و امیرعبدالهیان در پیگیری تعمیق و ارتقای روابط با کشور‌های بزرگ اسلامی بویژه مصر تاکید و ابراز امیدواری کرد مذاکراتی را که وزرای خارجه دو کشور با اهتمام ویژه به منافع دو کشور و ملت آغاز کردند، تا حصول نتایج مورد نظر سران دو کشور با جدیت پیگیری شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین