کد خبر: ۹۱۰۹۸۱
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۷

شعبه‌ای از «استارباکس» که ۱۰۰ ربات آن را می‌گردانند

ربات‌های خدماتی در شعبه برج ناوِر ۱۷۸۴ به انجام سفارشات می‌پردازند و به مهندسان اجازه می‌دهند تا تعاملات انسان و ماشین را در این فرآیند اصلاح کنند.
شعبه‌ای از «استارباکس» که ۱۰۰ ربات آن را می‌گردانند
آفتاب‌‌نیوز :

یک شعبه منحصر به فرد از استارباکس را تصور کنید که دارای حدود ۱۰۰ ربات است که سفارشات را برای مشتریان فراهم می‌کنند.

به نقل از آی‌ای، این اتفاق به طور واقعی، هر روز در برج ناور ۱۷۸۴، بزرگترین بستر آزمایش رباتیک جهان و همچنین مقر شرکت فناوری کره جنوبی ناور، اتفاق می‌افتد. عدد ۱۷۸۴ نشان دهنده آدرس شماره سایت، و همچنین سال آغاز اولین انقلاب صنعتی است. این برج مکانی برای اثبات پیشرفت‌های این شرکت در حوزه رباتیک، هوش مصنوعی و خدمات ابری است که نشان‌دهنده تعهد ناور برای تبدیل ایده‌ها به راه‌حل‌های قابل لمس است.

به گفته ناور، برج ۱۷۸۴ نحوه زندگی و کار ما را باز طراحی و ادعا می‌کند که فناوری‌های پیشرفته آن در ساختمان تعبیه شده است تا محیط کاری بهتری را فراهم کند و ما را یک قدم به آینده نزدیک‌تر کند.

ربات‌های هوشمند در استارباکس ناور در حال فعالیت هستند

برج ناور ۱۷۸۴ که در سال ۲۰۲۲ در سئونگنام، کره جنوبی افتتاح شد تا مفهوم «ساختمان همگرایی فناوری» این غول فناوری را نشان دهد. ربات خدمت‌رسان خودران ناور که روکی(Rookie) نام دارد به عنوان حامل در استارباکس و سایر بخش‌ها در این ساختمان ۳۶ طبقه حومه جنوب سئول خدمت می‌کند.

در یک روز عادی، تقریبا ۱۰۰ ربات خدمت‌رسان تازه‌ کار در تمام طبقات حرکت می‌کنند و بسته‌ها، قهوه و ظرف‌های ناهار را تحویل می‌دهند.

روکی یک ربات بدون مغز خودران مبتنی بر فضای ابری است. این فناوری توسط ناور برای طیف وسیعی از ربات‌های خدماتی ایجاد شده است. چنین ربات‌هایی بر روی پلتفرمی به نام «هوش مصنوعی، ربات و ابر» (ARC) کار می‌کنند که یک سیستم هوشمند چند رباتی مبتنی بر فضای ابری ناور و یک شبکه ۵G  است.

روکی رباتی چرخ‌دار و دارای محفظه‌ای برای نگهداری مواد غذایی، نوشیدنی‌ها یا سایر اقلام است که می‌توان آنها را به محل مورد نظر حمل کرد. این ربات با آسانسور رباتیک اختصاصی ناور به نام روبوپورت که دسترسی به طبقات مختلف را ممکن و سریع‌تر می‌کند، سازگار است.

ربات آمبیدکس(Ambidex) که به روکی کمک می‌کند یک ربات دو بازویی است که دارای مکانیسم‌های مبتکرانه انتقال نیرو است که تعامل ایمن با افراد در استارباکس را تضمین می‌کند. این دستگاه که با تمرکز بر دقت و سرعت طراحی شده به لطف ساختار منحصر به فرد کابلی خود می‌تواند وظایف حمل و نقل بار را نیز انجام دهد.

شگفت‌انگیز است که ربات‌های زیادی در چنین فضای بزرگی بدون وقفه خدمات ارائه می‌کنند. در برج ۱۷۸۴، خدمات روزانه به آزمایش روزانه تبدیل می‌شود و مشکلات موجود در هر روز به به روز رسانی‌های روز بعد تبدیل می‌شوند.

هوش ربات ابری

ناور تلاش‌های تحقیقاتی رباتیک خود را بر روی سه حوزه اصلی متمرکز کرده است که شامل محبوبیت ربات‌های خدماتی، تعامل طبیعی بین انسان و ربات‌ها و هوش مصنوعی برای ربات‌ها است. این پلتفرم از داده‌های با دقت بالا و الگوریتم‌های پیشگام برای تسهیل همزیستی یکپارچه انسان و ربات‌ها استفاده می‌کند. به گفته ناور، بسیاری از ربات‌ها می‌توانند به طور همزمان از طریق شبکه‌ای با تاخیر بسیار کم به ARC متصل و هوشمند شوند.

چشم ARC ناوبری دقیق داخلی را در جایی که جی‌پی‌اس کار نمی‌کند فراهم می‌کند، در حالی که مغز ARC برنامه‌ریزی و پردازش را برای حرکت و وظایف رباتیک انجام می‌دهد. علاوه بر این، محیط‌های آنلاین و آفلاین را با اتصال به فضا یا زیرساخت خدمات مورد نیاز مدیریت می‌کند.

توانایی کنترل همزمان چند ربات از طریق محاسبات ابری، هزینه‌های تولید و نگهداری را با بهره برداری از رایانه‌های ابری با کارایی بالا که همزمان چندین ربات را با هم مدیریت می‌کنند، کاهش می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین