کد خبر: ۹۱۱۰۸۹
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۴

اگر این علائم را دارید مبتلا به دیسک گردن هستید

بیماری دیسک گردن از نظر فنی یک بیماری نیست بلکه بیشتر توصیف روند دژنراتیو است که دیسک‌های واقع در ستون فقرات گردنی از آن عبور می‌کنند.
اگر این علائم را دارید مبتلا به دیسک گردن هستید
آفتاب‌‌نیوز :

بیماری دیسک گردن یکی از دلایل عمده درد گردن و درد بازو است. این بیماری زمانی ایجاد می‌شود که یک یا چند دیسک بالشتک در ستون فقرات گردنی به دلیل ساییدگی و پارگی شروع به خراب شدن کنند.

شایع‌ترین علائم دیسک گردن

برخی از مشخصه‌های شایع علائم بیماری دژنراتیو دیسک گردن عبارتند از:

گردن درد. درد کم عارضه سفتی گردن شایع‌ترین علامت بیماری دژنراتیو (تخریب) گردن است. با این حال، گاهی اوقات درد نیز ممکن است عود کند و شدید شود، این درد شاید چند ساعت یا چند روز ادامه داشته باشد.

درد عصب. این نوع درد مشابه تیزی یا شوک الکتریکی می‌باشد و می‌تواند از شانه به بازو، دست و یا انگشتان پخش شود. به طور معمول، درد عصبی فقط در یک طرف بدن احساس می‌شود.
علائم عصبی در بازو، دست یا انگشتان. سوزن سوزن شدن، بی حسی یا ضعف می‌تواند از شانه به بازو، دست یا انگشتان پخش شود. این نوع علائم می‌توانند در فعالیت‌های روزمره مانند تایپ کردن، لباس پوشیدن یا نگه داشتن اشیا اختلال ایجاد کنند.

دردی که با حرکت کردن بدتر می‌شود. به طور کلی، درد ناشی از بیماری دژنراتیو دیسک به خودی خود تمایل دارد که با حرکت تشدید شود و با استراحت کردن کاهش یابد.

اگر درد ناشی از دیسک تخریب شده باشد، پس از چند هفته یا چند ماه به خودی خود برطرف می‌شود. با این حال، اگر مفاصل جلوی گردن نیز تخریب شوند و یا عصب نخاعی از بین برود، احتمال اینکه سایر علائم بیماری دژنراتیو دیسک گردن مزمن شود و نیاز به درمان داشته باشد بیشتر است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین