کد خبر: ۹۱۱۲۴۶
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۷

با خوردن این خوراکی‌ها سردرد خود را درمان کنید

سردرد از شایع‌ترین مشکلات روزمره بین تمام انسان هاست که می‌تواند در هر فرد علت متفاوتی داشته باشد.
با خوردن این خوراکی‌ها سردرد خود را درمان کنید
آفتاب‌‌نیوز :

بیشتر انسان‌ها برای مقابله و تسکین سردرد ترجیح می‌دهند تا حد امکان از مصرف مسکن‌های قوی و دارو‌های مختلف خودداری کنند. مصرف بیش از حد مسکن‌ها و دارو‌های شیمیایی می‌تواند عوارض زیاد و صدمات جدی در پی داشته باشند.

خوشبختانه برخی غذا‌ها و مکمل‌های تغذیه‌ای به دلیل خواصی که دارند می‌توانند تا حد زیادی قابلیت کنترل و بهبود سردرد بر اثر عوامل مختلف را داشته باشند.

آب

اولین قدم برای پیشگیری و تسکین سردرد مصرف آب کافی در طول شبانه روز است. شما با این کار به دفع سموم از بدن خود کمک فراوانی می‌کنید.

نوشیدن آب کافی برای تمام سیستم‌ها و سلول‌های بدن مهم است و ممکن است با هیدراته نگه داشتن فرد به کاهش یا جلوگیری از سردرد کمک کند.

حتی کم آبی خفیف ممکن است در برخی مواقع به تعدادی از علائم از جمله سردرد منجر شود.

میوه‌ها و سبزیجات

بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات سرشار از ویتامین، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که به کاهش استرس اکسیداتیو در سلول‌ها و مبارزه با آسیب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

علاوه بر مصرف مکمل‌های حاوی آنتی اکسیدان، افراد می‌توانند از غذا‌های حاوی آنتی اکسیدان مانند میوه ها، سبزیجات و گل‌های خوراکی نیز استفاده کنند.

چند نمونه از میوه‌ها و سبزیجات مغذی عبارتند از:

سبزیجات برگدار مانند کلم پیچ، اسفناج و شاتوت

سبزیجات با رنگ روشن مانند هویج و فلفل دلمه‌ای

 فلفل‌های تند مانند کاین

ادویه‌هایی مانند زنجبیل، زردچوبه و سیر

سبزیجات ریشه‌ای مانند سیب زمینی شیرین و چغندر

انواع توت‌ها مانند زغال اخته، تمشک و توت فرنگی

قارچ‌هایی مانند صدف، شیتاکه و میتاکه

برخی ادویه‌ها

برخی ادویه‌ها از جمله دارچین خاصیت اعجاب انگیزی بر روی تسکین درد دارند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان و خواص ضد عفونی است. شما می‌توانید هم از چوب دارچین در دمنوش‌های خود و یا پودر آن استفاده کنید. پودر دارچین را با کنی آب مخلوط کرده و به پیشانی خود بمالید. پس از مدت کوتاهی سردرد شما بهتر