کد خبر: ۹۱۱۵۰۳
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۹

آمار جستجوی بیت کوین در گوگل / قیمت بیت کوین به کدام سمت می‌رود؟

همزمان با بازگشت قیمت بیت کوین، آمار جستجوهای این رمز ارز در گوگل طی ماه مارس به اوج خود رسیده است.
آمار جستجوی بیت کوین در گوگل / قیمت بیت کوین به کدام سمت می‌رود؟
آفتاب‌‌نیوز :

اوج تعداد جستجو‌های کلمه بیت کوین، اغلب یک شاخص دیر هنگام نسبت به روند است، زیرا که نشان می‌دهد اوج توجه رسانه‌ها در بالاترین حد خود قرار دارد و ممکن است یک روند اصلاحی در انتظار قیمت باشد. روند‌های گاوی و صعودی بازار معمولاً پس از دوره‌هایی با سطح جستجوی نسبتاً پایین، اما پایدار، دنبال می‌شوند.

برخلاف بازگشت قیمت بیت کوین از پایین‌ترین قیمت‌ها در سطح ۶۸ هزار دلار و تقاضای قوی در کوتاه‌مدت، قیمت بازاری بیت کوین همچنان زیر سطح ۷۰ هزار دلار باقی مانده و رکورد‌های اخیر خود را که بالاتر از ۷۱,۰۰۰ دلار ثبت شده بود، از دست داده است.

احساسات حول قیمت بیت کوین در بین افراد فعال بازار همچنان قوی باقی مانده است. با وجود این که قیمت BTC از اوج تاریخی خود فاصله دارد و فعالیت‌های درون بلاکچین کم‌رنگ‌تر شده است، تراکنش‌های کیف پول‌های نهادی و نهنگ‌ها دوباره فعال شده‌اند. آدرس‌های فعال به ۲۲۰,۰۰۰ در روز کاهش یافته‌اند. بالاترین سطج این آدرس‌ها ۵۰۰,۰۰۰ بوده است، که این کاهش در تعداد آدرس‌های فعال، نشان‌دهنده نزول فعالیت دارندگان کوچک بیت کوین است. با این حال، سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر یک تغییر جهت را در فعالیت‌های خود نشان می‌دهند، مشابه الگو‌هایی که قبل از اوج تاریخی ۲۰۲۰ دیده می‌شد.

در شرایط کنونی، علاقه خریداران خرد به بیت کوین کاهش یافته است. بخشی از این کاهش به دلیل قیمت بالای بیت کوین و هزینه‌های تراکنش آن است. در عوض، خریداران خرد به سمت توکن‌های میم مانند Pepe (PEPE) و Dogwifhat (WIF) روی آورده‌اند که قیمت‌های ورودی پایین‌تر و بازدهی بالقوه بالاتری ارائه می‌دهند.

جستجو‌ها در گوگل برای این توکن‌ها به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است، به ویژه در یوتیوب، که نشان می‌دهد جمعیت جدیدی از سرمایه‌گذاران خرد در حال کسب آگاهی از وجود این توکن‌ها هستند.

آمار جستجوی کلمه بیت کوین در ماه مارس ۲۰۲۴ به اوج خود رسید، این مسئله همزمان با قیمت‌های رکوردی و هجوم رسانه‌ها بود. با این حال، اوج تعداد جستجو‌ها اغلب نشان‌دهنده شروع یک روند انفجاری نیست. زیرا جایی که توجه رسانه‌ها در بالاترین حد خود قرار دارد، درست قبل از وقوع یک اصلاح قیمتی است. آمار جستجوی پایدار بیت کوین، به جای بررسی اوج این ارقام، معمولاً مکان بهتری برای شروع یک روند گاوی قوی است. از ماه مه، حجم جستجو‌ها برای "بیت کوین" ۵۰ درصد از اوج خود کاهش یافته، اما همچنان بالاتر از دوره بازار خرسی باقی مانده است.

خرید‌های خرد در بیت کوین همچنان ادامه دارد، اما این بار توسط نهنگ‌ها هدایت می‌شود نه به کمک جریان عمومی. در اواخر ماه مارس، نتایج جستجوی گوگل نشان‌دهنده یک سقف در بازار بود که به دنبال آن یک اصلاح قیمتی نیز انجام شد. برخلاف تشکیل یک کف پایین‌تر در روند‌های جستجو، مخاطبان بیت کوین در حال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند. جستجو‌های وب و اخبار کاهش یافته، اما جستجو‌های درون یوتیوب یک گام بالاتر رفته است. این مسئله نشان می‌دهد، بیت کوین از طریق سایر رسانه‌های به جمعیت جدیدی در حال گسترش است.

سلب مسئولیت: همانطور که بر همگان روشن است، ورود به معاملات در هر نوع بازاری نیازمند دانش و تجربه‌ی کافی است. این گزارش توسط تجارت‌نیوز تنها در راستای تحلیل داده‌ها و اخبار مربوطه است و این مجموعه هیچ‌گونه پیشنهادی برای هر نوع معامله‌ای به خوانندگان محترم، ارائه نمی‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین