کد خبر: ۹۱۱۵۷۰
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰

۴ عادت آرایشی که خانم‌ها باید فوراً ترک کنند!

۴ مورد از بدترین عادت‌های آرایشی اکثر خانم‌های ایرانی را به شما میگوییم که باید اگر این عادت‌ها را در آرایش کردن دارید سریعا ترک شان کنید.
۴ عادت آرایشی که خانم‌ها باید فوراً ترک کنند!
آفتاب‌‌نیوز :

همه ما یک سری عادت‌های بد در آرایش کردن داریم که از مضرات آن‌ها بی خبریم، هنگام آرایش کردن باید نکات بسیاری را رعایت کنید تا به پوست تان آسیب وارد نشود. ۴ مورد از بدترین عادت‌های آرایشی که اکثر خانم‌ها دارند را به شما در ادامه معرفی میکنیم تا اگر شما هم این عادت‌ها را دارید هرچه سریع‌تر ترک شان کنید.

۱. استفاده از لوازم آرایش دیگران

هرگز لوازم آرایش تان را با کسی شریک نشوید و از لوازم آرایش کسی استفاد نکنید، ممکن است شما لباس و جواهرات تان را با دوست تان شریک شوید، اما لوازم آرایش فرق میکند و برای استفاده شخصی شما است. اگر لوازم آرایش تان را با دوست تان شریک شوید خطر ابتلا به عفونت در کمین شما است و احتمال ابتلا به تاول‌های تبخالی در شما زیاد است. یک خانم استرالیایی به دلیل استفاده از قلم موی آرایشی دیگران به نوعی عفونت مبتلا شده و باعث شده برای همیشه پا‌های خود را از دست بدهد.

۲. خوابیدن با آرایش

اگر به دلیل خستگی شب‌ها آرایش تان را پاک نمیکنید و با آرایش میخوابید باید بگوییم شما در معرض آسیب‌های پوست و چشم قرار دارید، خوابیدن با آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست، سوزش چشم، جوش زدن، گل مژه و... میشود. این عادت نادرست آرایشی عوارض زیادی برایتان به همراه خواهد داشت.

۳. لوازم آرایش تاریخ گذشته

لوازم آرایشی تاریخ گذشته باید دور ریخته شوند، اما برخی از خانم‌ها توجهی به تاریخ مصرف لوازم آرایش شان ندارند و تا وقتی که تمام نشود آن‌ها را دور نمیریزند. استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته باعث ابتلا به عفونت و تحریک پوستی میشود. معمولا لوازم آرایشی مخصوص چشم عمر مفید کمی دارند و پس از یک مدت باید دور ریخته شوند.

۴. کشیدن خط چشم داخل پلک

سعی کنید هیچوقت داخل خط مژه خط چشم نکشید، کسانی که داخل خط مژه خط چشم میکشند چند برابر بیشتر از افراد دیگر در خطر ابتلا به عفونت هستند.

منبع: فرتاک نیوز

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین