کد خبر: ۹۱۱۵۷۶
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۶
زمانی برای از دست دادن نداریم/ برای عبور از موانع باید از روش‌های منسوخ ارتفاع بگیریم

لاریجانی: شرایط معیشتی سخت و همه انتظار دارند حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر کاربلد و توانایی با هر سلیقه به کار گرفته می‌شود. زمانی برای از دست دادن نداریم؛ برای عبور از موانع باید از روش‌های منسوخ ارتفاع بگیریم.
لاریجانی: شرایط معیشتی سخت و همه انتظار دارند حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد
آفتاب‌‌نیوز :

علی لاریجانی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: به ساحت نورانی امام بزرگوار ادای احترام می‌کنم و یاد شهدای گرانقدر اخیر رئیس جمهور سخت‌کوش و متواضع و همراهان ایشان را گرامی می‌دارم و ضمن همدردی با مردم مظلوم و مقاوم رفح، به سردار بزرگ مقاومت، شهید سلیمانی ادای احترام می‌نمایم.

وی افزود: امروز شرایط معیشتی سخت است و همه انتظار دارنده حکومت راه حل درستی برای مشکلات بیابد؛ آیا این مشکلات حل شدنی است؟ آری! برخی کشور‌ها وضعی به مراتب پیچیده‌تر از ما داشتند، ولی توانستند آن را حل کنند؛ باید با تکیه بر توان داخلی از تجارب بین‌المللی نیز بهره بگیریم.

لاریجانی بیان کرد: هدف اساسی این تغییرات عدالت اجتماعی و پیشرفت ملی در همه بخش‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و سیاست خارجی است. عدالت به این معنا که هر کس به حق خود برسد و پایه این حق، حقوق فطری انسان هاست، که بعید دولت زمینه رشد آن را فراهم کند. در این مسیر ما به ملت قوی و دولت زمینه‌ساز نیازمندیم می‌رسیم.

وی افزود: در این الگو دولت جایگزین ملت نمی‌شود؛ ولی بستر متوازن برای مشارکت و رقابت مردم در همه حوزه‌ها را فراهم می‌کند و آزادی‌های سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی برای این امر ضرورت دارد و زمانی برای از دست دادن نداریم برای عبور از موانع باید از روش‌های منسوخ ارتفاع بگیریم.

وی تأکید کرد:، اما الزامات تحقق این امر چیست؛ وحدت ملی جامعه ما بر مبنای اصلی سفارشات اصلی انقلاب است در جامعه ما به اندازه زیادی از اختلافات آسیب دیده است. در دولت مد نظر من هر کاربلد و توانایی با هر سلیقه سیاسی به کار گرفته می‌شود دولت باشگاه یک حزب و یک جناح نیست.

لاریجانی ادامه داد: به جای نگاه تمرکزگرا و از بالا به پایین زمام امور مناطق ایران عزیز در اختیار نخبگان استانی قرار می‌گیرد.

وی افزود: دیپلماسی کشور باید پیشرفت ایران را مسئله‌ی اصلی تعاملات خود قرار دهد راهبرد ایران به عنوان قدرت مهم منطقه این است که کل منطقه امن و قدرتمند باشد.

لاریجانی تصریح کرد: امروز ایران عزیز با تمدن کهن نقش آفرین صحنه‌ی بین‌المللی است و همکاری خود را با قطب‌های جهانی صرفا بر اساس منافع ملی و امنیت ملی تعریف میکند در این میان حل مسئله‌ی تحریم‌ها برای گشایش اقتصادی جزو اولویت‌های دیپلماسی خواهد بود.

وی ادامه داد: مبنای تعاملات چه در سطح منطقه و چه بین المللی به نحو غالب با تکیه بر مزیت‌های رقابتی بر محور توسعه‌ی اقتصادی خواهد بود و البته بنیه‌ی دفاعی قوی برای نیرو‌های مسلح با توجه به شرایط ایران نیز مد نظر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: تنها با روش علمی می‌توان مشکلات را حل کرد. نه با شعار و نظرات غیر تخصصی. پیامبر (ص) ما فرمودند:‌ای پسر مسعود هرگاه به کاری پرداختی آن را با دانش و خرد انجام ده.

لاریجانی تصریح کرد: در مقوله اقتصاد علاوه بر محوریت تولید و اشتغال مبارزه با علل فساد مهم‌تر از برخورد با معلول هااست. اگر دولت جایگزین ملت نشود شفافیت بیشتر شود و مقررات زائد تقلیل یابد زمینه فساد از بین می‌رود. با دولت فربه و مداخله‌گر در همه امور مردم، حتما ره به جایی نمی‌بریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهید آیت الله مطهری فرمودند حکومت‌ها ممکن است آرمان‌های متعالی داشته باشند، اما اگر از اقتصاد سالم و ثروت را برخوردار نباشند به هیچ یک از آن‌ها نمی‌رسند. لذا؛ تاکید ما در این مقطع زمانی بر توسعه‌ی اقتصاد ملی یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای نجات کشور است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۸
شمس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
3
28
حرفش قشینگه ولی تو صدا وسیما که بود کار دیگری میکرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
7
32
کلا رای بی رای
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
6
27
صلاحیت هم بدن بهت رای نمیاری عمو جون
ناشناس
|
United States of America
|
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
8
33
حرف های قشنگی است ولی تصمیم گیرنده اصلی رییس جمهور نیست و اختیاراتی در زمینه سیاست داخلی و خارجی ندارد
فاروق
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
12
12
استقبال ملت در انتخابات بستگی به عملکرد شورای نگهبان دارد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
4
29
همش حرف
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
7
19
لاریجانی متولد نجف عراق است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۱
7
36
حکمرانان تکراری بدون ایجاد کوچکترین تغییر در زندگی مردم و هرروز مشکل تر از دیروز.
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین