کد خبر: ۹۱۲۱۲۱
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۵:۴۸

برنامه اتحادیه اروپا برای اعمال تعرفه‌های سنگین علیه روسیه

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال بررسی اعمال تعرفه‌هایی به ارزش ۴۲ میلیارد یورو (۴۶ میلیارد دلار) برای واردات کالاهایی از روسیه است که تاکنون از رژیم تحریم‌های این اتحادیه در امان بوده‌اند.
برنامه اتحادیه اروپا برای اعمال تعرفه‌های سنگین علیه روسیه
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه فایننشال تایمز روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که اتحادیه اروپا در حال بررسی اعمال تعرفه‌هایی به ارزش ۴۲ میلیارد یورو (۴۶ میلیارد دلار) برای واردات کالا‌هایی از روسیه است که تاکنون از رژیم تحریم‌های این اتحادیه در امان بوده‌اند.

اگرچه بیشتر تجارت اتحادیه اروپا با روسیه به دلیل مناقشه اوکراین متوقف شده، اما برخی واردات یا به دلیل عدم وجود عرضه جایگزین یا به دلیل نگرانی در مورد اختلالات بازار جهانی، همچنان مجاز است.

روز پنجشنبه، وزرای تجارت اتحادیه اروپا از کمیسیون اروپا خواستند تا طرحی را برای وضع عوارض بر واردات مواد غذایی، سوخت هسته‌ای و دارو از روسیه تدوین کند.

والدیس دامبروسکیس، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت که ابتکار استفاده گسترده‌تر از تعرفه‌ها توسط سوئد مطرح شده است.

وی گفت: از طرف کمیسیون اروپا، ما این موضوع را ارزیابی خواهیم کرد و به کشور‌های عضو گزینه‌هایی برای پیشبرد (این طرح) ارائه خواهیم داد.

یوهان فورسل، وزیر بازرگانی سوئد، نیز در این باره گفت که کاهش درآمد روسیه مهم است، به طوری که "درآمد حاصل از این تعرفه‌ها برای کمک به اوکراین برای پیروزی در این جنگ هزینه شود. "

وی خواستار "تعرفه‌های گسترده برای همه تجارت" با روسیه شد، اما پذیرفت که این موضوع "در برخی زمینه‌ها حساس است".

وزرای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه مقرراتی را برای افزایش تعرفه واردات غلات روسیه و بلاروس تصویب کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین