کد خبر: ۹۲۰۴۹۸
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴

مصوبه جدید درباره مالیات

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به مصوبه هیئت وزیران، اعلام کرد که از امسال امکان انتخاب محل هزینه‌کرد مالیات‌های پرداختی توسط پرداخت‌کنندگان مالیات فراهم شده است.
مصوبه جدید درباره مالیات
آفتاب‌‌نیوز :

سید محمدهادی سبحانیان، رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور یکی از مهم‌ترین مواردی را که می‌تواند به جامعه‌پذیر کردن امر مالیات ستانی در کشور و تمکین مؤدیان در پرداخت مالیات منجر شود، ایجاد شفافیت و آگاهی مؤدیان نسبت به محل مصرف مالیات پرداختی ایشان و سهیم دانستن آن‌ها در فرایند آبادانی و پیشرفت کشور عنوان کرد و اظهار داشت: بدین ترتیب مردم از مالیات پرداختی خود احساس رضایت خاطر کرده و خود را شریک اجتماعی دولت در امر توسعه می‌دانند.  

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تصویب و ابلاغ پروژه مهم ایجاد امکان برای مردم نسبت به تعیین محل هزینه کرد مالیات‌های پرداختی آنان در قالب «آیین‌نامه هشت ماده‌ای اجرای نشان‌دار کردن مالیات‌ها» افزود: بر اساس این آیین‌نامه، مؤدیان می‌توانند در زمان پرداخت مالیات خود در جریان ارائه فرم تبصره ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم، محل خرج کرد مالیات‌های پرداختی خود را تعیین نمایند.  

وی تصریح کرد: تأمین منابع مالی پروژه‌هایی که حداکثر منافع عمومی را فراهم خواهند آورد از محل مالیات‌های پرداختی مؤدیان و با اختیار و انتخاب ایشان صورت می‌گیرد و پروژه‌ها نیز شامل پروژه‌هایی هستند که حداکثر منافع عمومی را در سطح ملی و استانی به دنبال دارند و می‌توانند در حوزه‌های گوناگون همچون سلامت، آموزش، راه و ترابری و ... اجرا و تکمیل گردند.

گفتنی است مؤدیان در زمان ارائه فرم تبصره ماده (۱۰۰)، فهرست پروژه‌های استانی و ملی با حداکثر منافع عمومی را مشاهده کرده و می‌توانند از میان آن‌ها پروژه مورد نظر برای تخصیص مالیات پرداختی خود را انتخاب کنند.  

بر این اساس سازمان امور مالیاتی کشور نیز مکلف است امکان اعلام عمومی نام اشخاص پرداخت کننده مالیات را فراهم آورد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
5
61
مالیات موقعی درست دریافت میشود که مردم درآمد مناسبی داشته باشند و مالیات های در یافتی اختصاصی به همان استان باشد تا مردم هر استان ببیند که مالیات در یافت شده به چه کاری به کار گرفته شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
6
54
...بی رحم
غلام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
6
95
وقتی ده تا جنس میفروشی وبا پولش نمیتونی هشتا جایگزین کنی مگه باید مالیات هم بدی؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
4
67
فعلن که مالیات خوب دهن...من شبها کابوس مالیات میبینم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
4
60
داداش کجا منه کارمند از دادن مالیات خرسندم یکبار که مالیات از حقوقم کسر میشه قاعدتاً باید رو کارتم قید بشه مالیات پرداخت شده تا مجدداً موقع خرید مغازه دار مالیات ازم کسر نکنه اینطوری خوشحال میشم رسماً دو جا ازم مالیات کسر میشه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
4
80
مالیات تا بحال کجا خرج شده از یک مغا زه خار بار وچند بفک وچند پنیر ...روزی یک میلیون دخل که سود روزش ۱۰۰ هزار نمیشه ...۶میلیون مالیات اومده خدا از باعث وبانی این نوع مالیات ها بپرسه ..حقوق نجومی انقلابیون نا اهل میشه ...
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین