کد خبر: ۹۴۰۵۶
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۴
تعداد نظرات: ۸ نظر
انتقاد اطاعت از عملکرد صدا و سیما پس از مناظره
می‌خواهید بدانید چرا اصلاح‌طلبان به صدا و سیما نمی‌آیند؟
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب - سرویس سیاسی: پس از مناظره جواد اطاعات و علی‌رضا زاکانی در صدا و سیما واکنش‌های مختلفی به این مناظره انجام شد. صداوسیما نیز در بخش‌های مختلف خود از سخنان اطاعت در آن مناظره استفاده می‌کند. در همین راستا جواد اطاعت در وبلاگ شخصی خود با انتشار نامه‌ای خطاب به ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما نسبت به سوء استفاده از سخنانش در آن برنامه و عملکرد صدا و سیما و به خصوص شبکه محلی فارس پس از برگزاری مناظره انتقاد کرد. متن کامل این نامه به نقل از وبسایت شخصی اطاعت از این قرار است:

بسمه تعالی
جناب آقای مهندس ضرغامی
رئیس محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام، همانگونه که مستحضرید اینجانب در روز پنج شنبه مورخه 24/10/88 به دعوت برنامه رو به فردا (شبکه 3) در گفتگویی با حضور آقای دکتر زاکانی پیرامون مسائل اخیر در صدا و سیما حضور یافتم. در این برنامه حدود چهل دقیقه (کمتر یا بیشتر) به ایراد مطالبی پرداختم، از این مطالب یک مثال در مورد افتتاح طرح نیمه تمام قطار اصفهان-شیراز زدم و در پاسخ به سوال مجری محترم در خصوص تایید و رد صلاحیت در انتخابات مجلس هفتم و همچنین عملکرد عمرانی دولت در شهرستان داراب حدود کمتر از دو دقیقه پاسخی ارائه دادم (5 درصد زمان گفتگوی اینجانب). این در حالی است که صدا و سیمای استان فارس در ساعات پربیننده در پاسخ به آن دو دقیقه، مطالب سراسر کذب، انحرافی، بی‌ارتباط با مطالب مطرح شده اینجانب را در موارد مختلف و متعددی ضبط و پخش نمود. حال اگر می خواهید بر خلاف مطالب مطرح شده در روزنامه جام جم (26/10/88) که مربوط به سازمان تحت مدیریت جنابعالی است در خصوص علت عدم حضور اصلاح طلبان بدانید چرا اصلاح‌طلبان به صدا و سیما نمی‌آیند و چرا اعلام کردم با اکراه به این برنامه آمدم و چرا بخش عظیمی از ملت ایران به جای مراجعه به صدا و سیمای جمهوری اسلامی به رسانه های خارجی چون بی‌بی‌سی، رادیو فردا و صدای آمریکا و... مراجعه می‌کنند، واقعاً اگر میخواهید ازاجرای عدالت در این رسانه که از پول بیت المال تغذیه می‌کند اطلاع بیشتری پیدا کنید، مطالب ذیل را مطالعه و جداً برای ترمیم عدم اعتماد مردم به آن رسانه، گزارشی از این مطالب که مستندات آن خوشبختانه در صدا و سیما موجود است برای تنویر افکار عمومی پخش نمایید تا تکلیف صداقت و سلامت نفس با دروغ، هیاهو و مطالب خلاف واقع روشن شود و اینجانب به عنوان ذی‌نفع و ملت ایران بدانیم که هنوز هم می‌توان به آن رسانه اعتماد کرد، مطالب آنرا شنید و بدان امید داشت.

*الف- قبل از گزارش عملکرد صدا و سیمای فارس لازم به ذکر است آنگونه که من شنیدم در تاریخ 27/10/88 سیمای جمهوری‌اسلامی تحت عنوان تبلیغ برنامه رو به فردا جمله ای از صحبت های اینجانب را گزینش و پخش کرد «که من انتخابات را تایید و در مصاحبه‌ای آن را بیان کرده‌ام» این در حالی است که این جمله مربوط به انتخابات سال 1384 (ریاست جمهوری نهم) بود و نه انتخابات خرداد 1388. انتشار این دروغ عملی غیر اخلاقی، قبیح و دور از شان آن رسانه است. (به مطالب پخش شده از سیمای جمهوری اسلامی در روز 27/10/88 مراجعه فرمایید).

*ب- در مورد قطار اصفهان- شیراز اشاره کردم که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دهم (خرداد 88) این طرح به‌صورت ناتمام افتتاح شد. ریل‌های راه آهن در مبادی ورودی به شهر شیراز بجای ساختن پل، از طریق پر کردن رودخانه با خاک به ایستگاه ناتمام شیراز متصل گردید و فقط از این ایستگاه بصورت نمایشی تعدادی مسافر را بمنظور شرکت در مراسم ارتحال امام سوار نمودند و صدا و سیما نیز در آن زمان گزارشی از این افتتاحیه را پخش نمود. پس از آن یک قطار باری از ریل خارج و بطور کلی حمل مسافر و یا بار از ایستگاه شیراز متوقف گردید.

در حالی این واقعیت تلخ را مطرح کردم که آقای رضازاده استاندار سابق فارس با مغلطه‌کاری و طرح مطالب کذب، گزارش مفصلی از صدا و سیمای فارس را به مردم استان ارائه دادند و اینجانب را متهم به دروغگویی کردند. خوشبختانه چندی پیش سیمای جمهوری‌اسلامی در یک بخش خبری خود گزارشی از عدم اتمام این پروژه، پل های نیمه ساخته، ریل‌های خارج شده از خط و ... را پخش نمود، که جنابعالی را به آرشیو سیمای جمهوری اسلامی ارجاع می‌دهم. مضافاً اینکه نماینده محترم شیراز آقای مهندس دستغیب به این افتتاح اعتراض نمودند، مطبوعات و رسانه‌های اینترنتی تصاویر تاسف‌باری از این واقعه را در همان روزها منعکس کردند و همه مردم شیراز از عدم اتمام این پروژه اطلاع دارند واخیرا معاون عمرانی استانداری درخواست بودجه برای تکمیل این طرح ناتمام را مطرح کرده‌است.

*ج- مطالب سراسر کذب مطرح شده در صدا و سیمای فارس از جانب فرماندار زرین دشت نیز جالب است که توجه جنابعالی را به آن جلب می کنم.

*1- در پاسخ مجری محترم که آیا شما در انتخابات مجلس هفتم رد صلاحیت شدید؟ پاسخ اینجانب مثبت بود و همان‌گونه که می‌دانید من به همراه بیش از هشتاد نفر از نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم برای انتخابات مجلس هفتم رد صلاحیت شدم و از گردونه رقابت‌ها حذف گردیدم، این در حالی است که هم در سیمای فارس و هم در صدای فارس، فرماندار کنونی شهرستان زرین دشت اعلام داشته‌اند که اطاعت دراین مورد دروغ گفته و ایشان تایید صلاحیت شده اند؛ اما رای نیاورده است؟!!

*2- فرماندار زرین دشت دراین گزارش دروغ در صدا و سیمای فارس اعلام کرده‌اند که آغاز عملیات اجرایی ساخت بیمارستان حاجی آباد فارس در سال 1384 و با روی کار آمدن دولت اصولگرا انجام گرفته‌است. دراین خصوص نظر جناب‌عالی را به صفحه 3 پیوست لایحه بودجه سال 1381 کشور، ردیف 30303506 که سال آغاز عملیات اجرایی را 1381 اعلام کرده و ردیف 30303506 پیوست شماره یک لایحه بودجه 1382 در صفحه 22 و همچنین پیوست شماره یک بودجه 1383 کل کشور در صفحه 25 ردیف 30303506 که برای تکمیل طرح و اتمام آن در سال 1384 در مجلس تصویب شده‌است را جلب می‌کنم. همانگونه که در اسناد بودجه پیداست در دوره سه ساله نمایندگی اینجانب بصورت متوالی این پروژه اعتبار دریافت داشته و در دوره اینجانب و با حضور اینجانب، مقامات بهداشت و درمان استان فارس، مسئولان محلی و تعدادی از اهالی حاجی‌آباد، پس از تجهیز کارگاه، عملیات اجرایی این طرح آغاز و می بایست در سال 1384 به اتمام برسد که متاسفانه با چهار سال تاخیر هنوز افتتاح نشده‌است. (علاوه بر سند لایحه بودجه، آرشیو سیمای فارس نیز گواه و مستند خوبی است که می‌توانید مراسم آغاز به‌کار عملیات اجرایی را ملاحظه بفرمایید).

*3- فرماندار زرین دشت در سیمای فارس به دروغ اعلام داشته که در دوره نمایندگی آقای اطاعت، زمانی ‌که در بخش ایزدخواست زلزله آمده بود برای گرفتن اقلام مورد نیاز مردم به فرمانداری زرین دشت مراجعه کردم، آقای اطاعت در پاسخ به من گفته‌اند دموکراسی چرت است و چون شما با دولت اصلاحات هماهنگ نیستید ما به شما کمکی نمی‌کنیم؟! در پاسخ به این دروغ باید بگویم که نظر اینجانب در مورد دموکراسی در کتاب‌ها، مقالات و مصاحبه‌های متعدد منعکس شده‌است. در ثانی ایشان در آن مقطع عضو شورای شهر حاجی آباد بود و در بخش ایزد خواست ( شهر پیر، دهنو، دره شور) و دبیران زلزله آمده بود و ایشان مسئولیتی در توزیع اقلام ارسالی برای زلزله‌زدگان نداشتند. من هم نماینده مجلس شورای اسلامی بودم نه توزیع‌کننده اقلام و مایحتاج عمومی. احتمالا ممکن است مقامات شهرستان برای جلوگیری از حیف و میل اموال متعلق به مردم زلزله زده و سوء استفاده احتمالی از آنها از دادن اقلام به افراد متفرقه و غیر مسئول و از جمله ایشان امتناع کرده‌اند. آیا صدا و سیما جای طرح مطالب سخیف اینچنینی است؟

*4- آقای خوشبخت فرماندار فعلی زرین دشت میزان پیشرفت فیزیکی سد خسویه در دوره نمایندگی اینجانب را بر خلاف واقع ده درصد اعلام کرده‌اند، لازم به ذکر است که عملیات اجرایی این پروژه در دوره اینجانب آغاز و بیش از 80 درصد آن در سال 1383 انجام گرفته‌بود و در سال 1384 قبل از شکل گیری دولت اصولگرا به اتمام رسیده بود که در اوایل این دولت افتتاح شد (شما را به گزارش خبری سیمای فارس از مراسم کلنگ زنی و افتتاحیه آن ارجاع می دهم تا دروغ این مسئول بی‌مسئولیت روشن شود).

*5- مضحک تر آنکه فرماندار زرین دشت در نقش روابط عمومی فرمانداری داراب در سیمای فارس به دروغ گفته‌اند، اطاعت 14 سال قبل یک کارخانه کنستانتره را کلنگ زنی کرده‌است که انجام نشده‌است. جالب است بدانید 14 سال قبل یعنی سال 1374. من در خرداد 1380 نماینده داراب شدم و شش سال قبل از آن در دوره مجلس چهارم هیچ مسئولیتی در شهرستان داراب نداشتم و در دانشگاه مشغول تحصیل بوده‌ام. در ثانی نامبرده اعلام کرده که این کارخانه مربوط به شهرام جزایری بوده‌است؟!! که کاملا حرف دروغ و مضحکی است. این کارخانه متعلق به آقای علی اصغر قربانی بوده‌است و نه شهرام جزایری که به دلیل عدم اختصاص وام و عدم توجیه اقتصادی، نامبرده در شهرک صنعتی داراب در صدد ساخت یک کارخانه آرد بجای کارخانه کنستانتره برآمده‌اند. ایشان باز به دروغ گفته‌اند که صاحب کارخانه 200 هکتار زمین دریافت داشته‌اند. این در حالی است که این سخن از اساس دروغ است. وی در دولت اصولگرا در شهرک صنعتی داراب زمینی را بر اساس مقررات شهرک‌های صنعتی خریده است. (استعلام شما از اداره کل صنایع استان فارس می تواند موید دروغ‌پراکنی این شخص و سیمای فارس باشد).

*د- اظهارات گهربار سرپرست راه آهن فارس در صدا و سیمای فارس در خصوص اتمام پروژه راه‌آهن و دروغ‌گویی اطاعت، نیز نیازی به پاسخ ندارد. در این خصوص شما را به بند ((ب)) همین نامه ارجاع می دهم.

*ه- اظهارات رئیس آموزش و پرورش داراب در سیمای فارس در مورد بازسازی تعدادی مدرسه و اختصاص مبالغی به طرح‌های عمرانی نیز در نوع خود جالب بود. اختصاص وام به طرح های زودبازده و یا آسفالت چند جاده و... نیز از گزارش عملکرد این مسئولان در سیمای فارس منتشر شد که لازم می‌دانم مجددا تاکید کنم در دوره سه ساله اینجانب دهها طرح بزرگ و نیمه بزرگ در شهرستان‌های داراب و زرین دشت به انجام رسید و متاسفانه در این پنج سال بجز اختصاص اعتبارات جاری و عمرانی محدود و ساخت سالن ورزشی که دراین مورد هم قابل مقایسه با آن سه سال نیست، تا این تاریخ هیچ طرح عمرانی بزرگ و نیمه بزرگی آغاز نشده و یا به بهره‌برداری نرسیده‌است و آنچه بیان داشته‌ام جز حقیقت نبوده و نیست (شما را به آرشیو صدا و سیمای مرکز فارس ارجاع می‌دهم که بدانید در آرشیو این سازمان هیچ سابقه ای از آغاز به کار طرح بزرگ یا نیمه بزرگی وجود ندارد بجز در مواردی که یک طرح پس از افتتاح در دوره اینجانب دو باره در دولت اصولگرا افتتاح شده ودر آرشیو صدا وسیمای فارس سابقه دو بار افتتاح موجود است لذا مطالب گسترده و طرح شده در صدا و سیمای فارس بر علیه اینجانب کاملا بی‌اساس و بی پایه بوده‌است).

*و- به تبع حرکت غیر اخلاقی و به تعبیر من غیراسلامی صدا و سیمای فارس، رسانه‌های اصولگرا از جمله خبرگزاری فارس، رجانیوز، ایرنا و روزنامه های جام جم، وطن امروز، کیهان و ... نیز مطالب کذب مطرح‌شده در صدا وسیما را با اضافاتی در سطح وسیعی انعکاس داده‌اند که بد نیست به مطالب روزنامه جام جم 26 و27/10/88 ، مراجعه بفرمایید که در اینجا من به یک مورد دیگر هم اشاره کنم.

شیخ محمد رستاد نماینده دوره پنجم که به برکت رد صلاحیت اینجانب در دور هفتم هم به مجلس راه یافت در اظهارات سراسر کذبی در روزنامه وطن امروز مورخه 27/10/88 در ص3 مدعی شده‌اند که کارخانه سیمان داراب در سال 1375 با پی‌گیری وی تصویب شده و در سال 1380 با حضور وی و آقای جهانگیری وزیر صنایع و معادن وقت افتتاح شده‌است. لازم است بدانید عملیات اجرایی این کارخانه در دوره مجلس دوم،(در سال 1366) سه دوره قبل از اینکه ایشان نماینده مجلس شوند آغاز گردیده بود و در 11 خرداد 1382 دردوره نمایندگی اینجانب و با حضور آقای جهانگیری، آقای انصاری استاندار فارس و مسئولان استانی و شهرستانی و با سخنرانی اینجانب و آقای جهانگیری افتتاح شد. آقای رستاد در سال 1366 طلبه حوزه علمیه و در سال 1382 پیشنماز صدا و سیمای فارس بوده‌اند و در زمان تصویب و افتتاح این کارخانه هیچگونه مسئولیتی نداشتند. (گزارش این افتتاحیه در بخش‌های مختلف خبری صدا و سیمای جمهوری اسلامی منعکس است و شما را به آن ارجاع می دهم).

ثانیا وی در مورد سد رودبال داراب نیز ادعای عجیبی مطرح کرده‌است، ایشان فرموده‌اند سد رودبال در لوایح بودجه مجلس پنجم بودجه دریافت داشته‌است و 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌است. سند لوایح بودجه گواه خوبی در این خصوص است. این طرح برای اولین بار در سال 1381 در دوره نمایندگی اینجانب ردیف بودجه دریافت داشت (لایحه بودجه سال 1381 پیوست شماره یک ص127 ردیف 40201437سال شروع 1381،سال اتمام 1385). عملیات اجرایی این سد در زمستان سال 1381 با حضور اینجانب و آقای بیطرف وزیر نیرو آغاز گردید (خبر آن در آرشیو صدا و سیما و رسانه‌های محلی انعکاس یافته‌است. شما را به آرشیو صدا و سیما ارجاع می‌دهم).

این پروژه در لوایح بودجه سال‌های 1382، پیوست شماره یک صفحه68، ردیف 40201437 سال شروع 1381 سال اتمام 1385، و همچنین لایحه بودجه 1383 پیوست شماره یک صفحه 71، ردیف 40301437 ، در دوره سه ساله نمایندگی اینجانب بطور متوالی بودجه دریافت داشته و بر اساس سند لایحه بودجه قرار بوده‌است در سال 1385 افتتاح گردد که متاسفانه بعد از گذشت سه سال از مهلت مقرر هنوز به اتمام نرسیده‌است. جالب است بدانید در حالی آقای رستاد با دروغ‌گویی مدعی است این طرح در دوره مجلس پنجم (که در خرداد 1379 به اتمام رسید) 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌است، که آقای رضازاده استاندار دولت اصولگرای نهم در سیمای فارس اعلام داشته‌است پیشرفت فیزیکی آن در سال 1383، 15 درصد بوده است؟! که این رقم اگرچه دروغ آقای رستاد را اثبات می‌کند در عین حال درست نیست.

در پایان لازم است به این نکته اشاره کنم که آقای ضرغامی هدف از تصدیع وقت جنابعالی و خودم، نه این است که از خود دفاع کنم که خداوند مدافع خوبی است و فردای قیامت جنابعالی به عنوان مسئول صدا و سیما و همه ی این افراد باید در پیشگاه حضرت باریتعالی پاسخگوی اعمال و رفتار خویش باشید و افکار عمومی و مردم عزیز ایران، به‌ویژه خطه فرهنگ‌پرور فارس، به‌خصوص اهالی داراب و زرین دشت به‌خوبی از این مسائل آگاه هستند؛ اما هدف اصلی من آن بوده و هست که از باب امر به معروف و نهی از منکر به وظیفه ایمانی خود عمل نموده و به جنابعالی متذکر شوم که اگر در سطح کلان ملی تصمیم گرفته می‌شود گفتگویی بین جریان‌های سیاسی برقرار شود نباید از رسانه‌ای که از پول این ملت اداره می‌شود، در مقابل 2 دقیقه پاسخ منطقی و درست اینجانب به مجری محترم، 95 درصد مصاحبه را کنار گذاشته و راجع به آن 5 درصد، ساعت ها در صدا و سیمای محلی (فارس) مطالب صد در صد خلاف و دروغ علیه اینجانب منتشر گردد. این یک نمونه از هزینه کردن بیت المال در راه حرام و دروغ‌پراکنی رسانه‌ای است که باید مبلغ اسلام و مروج اخلاق اسلامی باشد و نباید با این شیوه چوب حراج به سرمایه اعتماد ملت نواخته‌شود. به مصداق حدیث شریف حاسبو قبل ان تحاسبو، از جنابعالی درخواست می‌کنم با خدای خویش خلوت کنید و اعمال و رفتار خود را با محک وجدان بسنجید و با پی گیری آرشیو صدا و سیما در مورد مطالب فوق و مقایسه آن با مطالب مطرح شده در سیمای فارس، در ابتدا خود را بازخواست کنید و در ثانی اگر واقعا معتقدید که فردای قیامتی هست، پنج درصد از فرصتی که به مسئولان فعلی و سابق دولت اصولگرا و برخی افراد غیر مسئول و بی تعهد در این چند روز در صدا و سیمای فارس اختصاص داده‌اند را به اینجانب اختصاص دهید تا بتوانم پاسخ درخور این دین به دنیا فروشان را بدهم. در اینصورت است که مطمئنا اعتماد نخبگان، جریان‌های سیاسی و به‌ویژه مردم به صدا و سیما باز خواهد گشت. در غیر اینصورت باید شاهد گرایش بیشتر مردم به رسانه‌های خارجی باشید و در فردای قیامت نیز در قبال ملت بزرگ ایران و افرادی چون من هیچ پاسخی نخواهید داشت.

فردا که پیشگاه حقیقت شود پدید***شرمنده رهروی که عمل بر مجاز کرد.

والسلام علی من اتبع الهدی
جواد اطاعت
29/10/1388

خبرگزاری آفتاب با توجه به این‌که آقای اطاعت در این نامه از افرادی نام بده‌است با توجه به رسالت خود حاضر است پاسخ‌های احتمالی این افراد را منتشر کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۱
0
0
در اینکه امروزه بیان دروغ ،عده زیادی از مردم احساسی ایران را صبح به وجد می آورد و غروب به فریاد ، بحثی نیست ولی آقای اطاعت عزیز ، دشمن که از این مسائل خبرندارد .او را شاد نکنید .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۲
0
0
آقای اطاعت در مناظره بسیار عصبانی و غیر منطقی صحبت کردید از یک استاد و نماینده اینگونه صحبت کردن ناپپسند است. لطیفی حسینی
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۳
0
0
کی حال داره این همه رو بخونه !!!

لطفا خلاصه بگید چی میگه این آقا
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۳
0
0
من نمی دونم ایشون چرا از دروغ ناراحت میشن دروغ که تو ایران مد شده!!!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۳
0
0
سلام ودرود بر اطاعت (اگر نقشه نظام نباشد )که حرف دل 70 درصد ایرانیان را به ظالمین زد
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۴
0
0
آقای اطاعت تنها نماینده ی شایسته ی مردم داراب تا امروز بوده اند.ایشان افتخار مردم داراب هستند و تمام گفته هاشان حقایق روشن بوده است که ما که در این شهر زندگی می کنیم مشاهده می کنیم.بگذارید هر چه خواهند گویند پایان شب سیه سپیدی ست. ما منتظریم دوباره گام های سبزت را میان شهرمان ببینیم.
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۴
0
0
دم اطاعت گرم!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۴ - ۱۳۸۸/۱۱/۰۵
0
0
جناب اطاعت بینی و بین الله راه آهن شیراز اصفهان را با پر کردن رودخانه کشیدند من خودم از استان فارس هستم دولت نهم هیچ کاری نکرده فقط تابلو پتروشیمی نصب کرده و لا غیر ورزشگاه که در همه شهرستان ها ایجاد شده و یا سدی که راه اندزی شده و یا جاده ها یی که کشیده شده چی جناب اطاعت و هم استانی عزیز دارابی آدم یا باید کور باشد که این ها را نبیند یا از روی دشمنی خود را به کوری بزند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x