کد خبر: ۹۷۴۷۶
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۳:۴۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: وزير آموزش و پرورش با تاكيد براينكه مجلس يك ريال هم براي بازنشستگان پيش از موعد پيش‌بيني نكرده است گفت: پاداش بازنشستگان پيش از موعد در حال پرداخت است و در كمتر از يك ماه تمامي معوقه‌هاي آن‌ها پرداخت مي شود. 

حاجي بابايي وزير آموزش وپرورش در جمع خبرنگاران درباره پرداخت پاداش بازنشستگان پيش از موعد، گفت: در سال 88 در كل كشور 72 هزار و 500 نفر بازنشسته شدند كه 18 هزار نفر از اين تعداد 30 سال تمام كار كردند و مابقي بازنشستگان پيش از موعد بودند.
 
وزير آموزش و پرورش در مورد كساني كه پيش از موعد بازنشسته شده‌اند، افزود: يك نوبت از پاداش آن‌ها يعني نفري 5/2 ميليون تومان قبل از عيد به استان‌ها واريز شده و مابقي به دليل برخي مشكلات به تاخير افتاده كه در حال پيگيري است آموزش و پرورش در مورد بازنشستگي پيش از موعد يك‌هزار ميليارد تومان بدهكار است كه تلاش مي‌كند آن را پرداخت كند.
حاجي بابايي با اعلام دو هزار ميليارد تومان بدهي پاداش پايان خدمت کارکنان  آموزش و پرورش، اعلام كرد: در قانون اعتباري پيش‌بيني نشده است، در حالي كه كساني كه بازنشسته مي‌شوند اول بايد تامين اعتبار شوند و بعد حكم بازنشستگي بگيرند، در حالي كه آموزش و پرورش هيچ پولي را براي اين بخش كنار نگذاشته بود.
وزير آموزش و پرورش خطاب به كساني كه خواستار بازنشستگي پيش از موعد هستند، اضافه كرد: مجلس يك ريال هم بابت بازنشستگان پيش از موعد پيش‌بيني نكرده است و دولت هم پيش‌بيني براي اين بخش هم ندارد و گفته‌اند سازمان‌هاي چنانچه مي‌توانند از اعتبارات داخلي تامين كنند، مي‌توانند نيروهاي خود را بازنشسته كنند.
وي خاطر نشان كرد: اگر قرار باشد از منابع داخلي اعتبار اين بخش را پرداخت كنيم، بايد پول حق‌التدريسي‌ها را به پاداش بازنشستگان پيش موعد اختصاص دهيم كه در اين صورت نيز پول حق‌التدريسي‌ها با با هشت ماه تاخير پرداخت مي‌شود. 

حاجي بابايي با اشاره به اين كه از اول ارديبهشت ماه چيزي به عنوان معوقه نخواهيم داشت، تاكيد كرد: در حال پيگيري هستيم تا كساني كه تا مرداد ماه پيش از موعد بازنشسته شوند، جلسه برگزار كنيم و تصميم بگيريم. اما هنوز هيچ تصميمي براي اين سه ماه تحصيلي اتخاذ نشده است و همچنين كساني كه داراي بيماري صعب العلاج بوده و خواستار بازنشستگي پيش از موعد باشند، در مورد آن‌ها تصميم‌گيري مي‌شود. 

وزير آموزش و پرورش در حالي عنوان مي كند كه مجلس يك ريال هم براي بازنشستگان پيش از موعد پيش‌بيني نكرده است، كه بديهي است پيش بيني اعتبارات براي بازنشستگي پيش از موعد فرهنگيان به عهده آموزش و پرورش و دولت و تصويب مجلس است.

همچنين پرداخت كامل مطالبات فرهنگيان از جمله برنامه هاي اصلي حاجي بابايي در زمان معرفي وي به عنوان وزير آموزش و پرورش بود كه تا كنون پاداش مناطق محروم و پاداش و‌عيدي بازنشستگان پيش از موعد پرداخت نشده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین