کد خبر: ۱۰۷۷۸۱
تاریخ انتشار : ۲۰ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۶
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اختلاف مدیران سازمان صدا و سیما با سازمان تربیت بدنی بر سر چگونگی تامین بودجه شبکه‌های تخصصی تلویزیونی برای ورزش ،بر پخش زنده مسابقات ورزشی از شبکه سوم هم تاثیر گذاشته است.

مدیران صدا و سیما در ماه‌های اخیر از احتمال راه اندازی یک یا دو شبکه تلویزیونی برای پوشش رویدادهای ورزشی خبر داده‌اند، با این حال آنچه در عمل اتفاق افتاده است، بر هم خوردن روال عادی پخش مسابقات مهم ورزشی از تلویزیون بوده است.

در یک ماه گذشته تلویزیون تنها یکی بازی از 5 بازی بازی تیم ملی بسکتبال در مسابقه‌های قهرمانی جهان را زنده نشان داد. مبارزه‌های 7 کشتی گیر فرنگی کار ایران در مسابقه‌های قهرمانی جهان هم حتی یک دقیقه زنده پخش نشد.برخی از مدیران صدا و سیما در توضیح دلایل این اتفاقات به ترافیک برنامه‌های ویژه ماه رمضان اشاره کردند‏، با این حال حتی بعد از ماه رمضان هم مسابقات کشتی پخش نشد.

یک منبع آگاه نزدیک از اختلاف مدیران صدا و سیما با مدیران سازمان تربیت بدنی خبر می‌دهد. 

به گفته این منبع شاید کلید این معما در پاسخ پورمحمدی مدیر شبکه 3 در مورد دلیل مهم معطل ماندن راه‌اندازی شبکه ورزش نهفته باشد.

آنجا که می‌گوید: دو شبکه ورزش می‌خواهیم که یکی فوتبال و دیگری سایر رشته‌ها را پخش کند، برای اینکار 160 میلیارد تومان بودجه می‌خواهیم و سازمان تربیت‌بدنی باید مساعدت کند.‌

به‌نظر می‌رسد با گذشت زمان رایزینی‌ها و به عبارت بهتر چانه‌زنی‌های پشت‌پرده صداو سیما و سازمان ورزش بر سر بودجه ایجاد شبکه تلویزیونی ورزش وارد مرحله تازه‌ای شده است. 

مرحله‌ای که ظاهرا صداو سیما در مقابل فشار افکار عمومی و رسانه‌ها قرار گرفته است ولی در عین حال همچنان امیدوار است بودجه‌ای میلیاردی از سازمان ورزش برای راه‌اندازی شبکه ورزش بگیرد.

پوشش نامطلوب تصویری مسابقات جام‌جهانی بسکتبال و به دنبال آن رقابت‌های جهانی کشتی نشانه‌هایی از این رویایی پنهان است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین