کد خبر: ۱۱۲۷۵
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۳۸۴ - ۲۳:۳۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
آفتاب‌‌نیوز : در حالي كه بي‌توجهي مسئولان به مقوله ورزش بانوان، همواره اعتراض فعالين اين عرصه را در پي داشته است، هفته نامه يالثارات، ارگان انصار حزب‌الله، در تازه‌ترين شماره خود پخش اخبار ورزشي خانم ها را نيز موجب اشاعه منكر دانست.
بخش هاي خبري سيماي جمهوري اسلامي مدتي است كه به صورت جسته و گريخته و عمدتا بدون اينك تصويري از بانوان ورزشكار آن هم با حجاب كامل اسلامي را به روي انتن بفرستند، به پخش گزارش هايي درباره رويدادهاي ورزشي خانم ها مي پردازند.

اما با اين حال نشريه يالثارات در شماره 9 شهريور خود طي مطلبي با عنوان ترويج منكر به بهانه اخبار بانوان نوشت: در اخبار بانوان گفته مي شود : در مسابقات فوتبال زنان ( جام جهاني كه براي اقايان هست، براي خانم ها برگزار مي شود، در مسابقات دو و ميداني، پرش و . . . فلان ورزشكار قهرمان شد، فلان تيم قهرمان شد. حال دقت فرمائيد، اولا اگر بانوان محترم اين خبرها را گوش كنند و رغبت به اين ورزش‌ها پيدا كنند ان وقت تكليف چيست؟

برخي از اين ورزش‌ها هم نوعي منكر علني است و براي شركت در آن بايد لباس‌هايي را كه براي زن حرام است بر تن كنند. و حتي برخي از انها مانند فوتبال چمني در كشور ما وجود ندارد و اگر خانمي بخواهد در اين ورزش قدم بگذارد و با عدم وجود اين ورزش مواجه شود و امثال اين خانم به تعداد قابل توجهي برسند، آن وقت تكليف چيست؟ همانطور كه در برخي ورزش‌ها به خاطر آزادي هاي بي‌مورد و بي‌تدبيري برخي از مسئولين در مورد پوشش و ترويج آن ورزش‌ها از قبيل تكواندو، كاراته و بسكتبال، الان خانم هاي زيادي استقبال مي‌كنند و متاسفانه بعضا با وضع نامناسب در مقابل چشم هزاران بيننده و تماشاچي ( نامحرم) بالا و پايين مي‌پرند.

اين هفته نامه در ادامه مي‌افزايد: آيا كساني كه با پافشاري باعث ورود برخي از اين ورزش‌ها به كشور شدند بعدها با پافشاري و هزاران توجيهي كه حتي برخي با منطق هم سر و كار دارد، اصرار و پافشاري نسبت به حضور در مسابقات جهاني نخواهند كرد؟ آن وقت خود بخوان حديث مفصل كه فرضا اگر بخواهند با آن لباس اسلامي شركت كنند، كه هيچ وقت قبول نمي كنند، همين باز آويزه دست بسياري بهانه جويان خواهند شد و اگر بخواهند با لباس هاي رسمي شركت كنند كه مي شود منكر.

ارگان انصار حزب‌الله سپس تاكيد مي كند: اين‌ها همان چيزهايي است كه نبايد اتفاق بيافتد و حال اگر برگرديد به جملات آغازين، مي رسيم به اينكه اخبارهاي ما به بهانه آزادي خبر، خبرهاي مخصوص بانوان و ... خواسته يا ناخواسته عامل يا از عوامل اصلي زمينه ساز براي ترويج و شيوع اينگونه فسادها ( كه در لواي ورزش است) هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
-
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۸۴/۰۶/۱۱
0
0
اين آقايان فكر ميكنند تنها منبع اطلاعاتي مردم نشريات و رسانه هاي داخلي هستند؟ و از طرف ديگر مردم را صغير فرض ميكنند..
ناشناس
|
-
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۸۴/۰۶/۱۱
0
0
واي به حال ما كه اين تفكر در بين ما جاريست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین