کد خبر: ۱۱۵۸۳۱
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۸۹ - ۱۹:۲۴
در کارگروه استانی فرهنگ و هنر؛
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمود احمدی‌نژاد پیشنهاد کردکه نام استان مرکزی به استان "آفتاب" تغییر یابد. 

محمود احمدی‌نژاد بعدازظهر امروز سه‌شنبه در کارگروه فرهنگ و هنر استان مرکزی نام‌گذاری روی استان‌های کشور را دارای وجهه فرهنگی و هویت‌بخش دانست و با پیشنهاد تغییر نام استان مرکزی به استان آفتاب، گفت: نام استان‌ها باید تبیین‌کننده هویت و معرف فرهنگ آن استان باشد اما به‌نظر می‌رسد در نام‌گذاری این استان توجهی به این موضوع نشده است و ضرورت دارد نام شایسته‌ای انتخاب شود که در این میان، عنوان "آفتاب" که برای استان مرکزی مطرح می‌شود، زیبنده‌تر به نظر می‌رسد و می‌توان به عنوان یکی از کارهای فرهنگی ماندگار و هویت‌بخش، نام آن را استان آفتاب گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه هدف از کار فرهنگی انسان‌سازی و تربیت و هدایت انسان است، خاطرنشان کرد: باید کار فرهنگی، انسان را به قله و آرمانی که خدای متعال قرار داده است، برساند. 

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه مربی و مدیر فرهنگی باید تربیت‌یافته مکتب امامت و ولایت باشد، گفت: اگر کسی در صراط مستقیم الهی و خط نورانی امامت و ولایت نباشد، نمی‌تواند مردم را به این مسیر رهنمون سازد و خارج از حلقه اتصال به امامت و ولایت، حقیقت، ارزش و کمالی وجود ندارد.

احمدی‌نژاد تمسک به امام عصر(عج) را راهی درجهت تربیت و هدایت انسان خواند و گفت: مدیر فرهنگی باید دل انسان را با حقیقت امام عصر(عج) آشنا کند.

وی بر لزوم توجه به مفهوم امام عصر(عج) و فلسفه انتظار در همه اقدامات فرهنگی تأکید کرد و گفت: بدون تردید اگر کسی عمیقاً به انسان کامل اعتقاد نداشته باشد، دریافتی از مفاهیم الهی نخواهد داشت و چنانچه مفهوم امام عصر(عج) در جامعه عمیقاً تبیین شود مشکلی وجود نخواهد داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین