کد خبر: ۱۶۸۱۰۵
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: «مگی هندريکس» در یاهو ، از «اقدام شجاعانه يک ورزشکار ايرانی در جلوگيری از غرق شدن پدر و دختر آلمانی» خبر داده و به تمجید از این ایرانی پرداخت. 

این ایرانی که رضا مددی نام دارد، در روز حادثه، بر روی قايق موتوری و مشغول گشت و گذار در آب های اطراف استکهلم بود. مربی اش که در ساحل رستوران دارد با او تماس می گيرد و او نيز به لب آب می آيد. پيتزا می گيرد و در مجاورت دريا مشغول صرف غذا می شود.

پدری با دو کودک خردسال از مقابلش می گذشتند. يکی از دخترها سه يا چهار ساله بود و ديگری کمتر از دو سال. بچه کوچکتر داشت کالسکه اش را هم با خودش می کشيد.

آن نقطه خلوت از ساحل را تازگی ها توسعه داده اند و فعلاً خبری از امکانات امدادی و نصب تيوب های نجات دهنده نيست.

ناگهان موج بزرگی می آيد و کودک را با خودش از روی نرده ها، به داخل آب می کشد. امواج به بتون های ساحل می خوردند و بچه ديده نمی شد.

مددی می گوید: پدرش مسخ شده بود. مثل بقيه آدم هايی که آن حوالی بودند و فقط نگاه می کردند. بلافاصله پريدم توی آب. بچه را از داخل آب پيدا کردم و سريع آوردم بالا. اما در اين فاصله، پدر نيز خودش را انداخت توی آب. بلافاصله بچه را رساندم ساحل. ديدم پدرش دارد بين موج‌شکن‌ها دست و پا می زند! مجدداً پريدم و او را نيز کشيدم بيرون.

وی می افزاید: کودک چهارساله که صحنه های نا آشنايی ديده بود، از خود بيخود شده و داشت جيغ می زد. مرد هم بهت زده شده و بچه کوچکتر هم بيحال بود. افرادی که آنجا بودند خواستند عکس و فيلم بگيرند اما من اجازه ندادم. گفتم اين سوء استفاده از وضعيت خانواده ای است که هيچ کدام در شرايط طبيعی نيستند.

مرد که خود و کودکانش را مجدداً زنده می ديد، مددی را در آغوش می گيرد تا از او تشکر کند. رضا می گويد، به او گفتم که اين کار در فرهنگ ماست و من کار خاصی نکردم. ما اين طوری بزرگ شده ايم و اگر کاری از دستمان بربيايد دريغ نمی کنيم.

يکی از خويشاوندان مدير رستوران که از آمريکا آمده بود، وقتی به نيويورک باز می گردد، مستندات ماجرا را در توئيتر منتشر می کند. UFC اتحاديه جهانی اين رشته ورزشی ((Ultimate Fighting Championship نيز به نشر ماجرا می پردازد. اين جنبه از ماجرا نيز جالب است که ورزشکارانی که در قفس مبارزه می کنند و با تکنيک های جودو، کاراته، تکواندو، بوکس و کشتی آزاد و فرنگی به کتک زدن حريف مشغولند، خارج از محيط مسابقه، شهروندانی عادی با روحياتی انسانی هستند که حتی برای نجات همنوع، از به خطر انداختن جان خود هم دريغ نمی کنند.

مددی کیست؟

رضا مددی که در سوئد زندگی می کند، ورزش کشتی را در غرب تهران و باشگاه باغ فيض، پايين تر از ميدان پونک آغاز کرد. در نوجوانی به سوئد مهاجرت کرد و پس از چندسال حضور در تيم های کشتی آزاد و فرنگی اين کشور، به ورزش های رزمی ترکيبی روی آورد و اينک عنوان نخست اروپا در رشته مهيج «ميکس مارشال آرتس» (Mixed martial arts ) را در اختيار دارد.

با توجه به اينکه اين رشته ورزشی تلفيقی از رشته های مختلف است، سوابق او در کشتی، همچنين شناختش از جوجيتسوی برزيلی تاثير چشمگيری در موفقيت هايش داشته است.

کوين جکسون، خوئل رومرو و کرم جابر قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی المپيک و جهان از آمريکا، کوبا و مصر، نمونه هايی از قهرمانان کشتی هستند که به اين ورزش حرفه ای و پرطرفدار روی آوردند.

به گزارش انتخاب، مددی در هفت مسابقه حرفه ای آخر خود پيروز بوده و قهرمانان سرشناسی مثل اوريل گاست از اسپانيا، ريمون يارمان از هلند، کارلو پارتر از برزيل، ريک کلمنتی (آمريکا) و يوسلاندی ايزکوئردو (کوبا) را تسليم کرده.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۰
0
0
مددی اهل آذربایجان و روستای هزنق ازتوابع تبریز است
ناشناس
|
CANADA
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
0
1
بانام خدا وند متعال این حرکت نشاندهنده این مطلب است که دنیا نظرش رادرمورد ایران وایرانی که اینقدر باغیرت است عوض کند که چقدرمردم ایران آدمهای مهربان مردم دوست وباعاطفه هستند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۵/۳۱
0
0
معلومه هنوز معرفت ایرانی از بین نرفته و ایرانی همه جا ذات پاکش باهاشه مثل کمک مردم تو همین زلزله آذربایجان .دستش درد نکنه و انشالله همیشه سالم باشه.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۲
0
1
مددی جان،هموطن با غیرتم خیلی دوست داریم.ایشالا همیشه سلامت و سربلند باشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین