کد خبر: ۳۲۹۱۷۳
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا از تشکیل جلسه ویژه با حضور روسای پلیس پیشگیری استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان برای بررسی و هماهنگی آخرین وضعیت آمادگی نیروهای پلیس پیشگیری در برقراری نظم و امنیت مراسم اربعین حسینی (ع) خبر داد و به تشریح اقدامات ستادی و اجرایی ویژه این مراسم پرداخت.
آفتاب‌‌نیوز :
سرهنگ «میرزاخانی» با اشاره برگزاری جلسه ویژه با حضور روسای پلیس های پیشگیری استان های درگیر در عملیات اربعین حسینی (ع) از جمله کرمانشاه، ایلام، خوزستان و نمایندگان ویژه پلیس های فرودگاه و راه آهن گفت: در این نشست، آخرین وضعیت آمادگی نیروهای پلیس پیشگیری در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی بررسی شد.

وی افزود: در پلیس پیشگیری ناجا با تشکیل قرارگاه "ابوذر" ویژه اربعین حسینی (ع)، تاکنون اقدامات فراوان و ویژه ای جهت تسهیل تردد زائران حسینی صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا در تشریح اقدامات این پلیس برای عملیات اربعین حسینی (ع) ادامه داد: در وهله نخست، با تشکیل جلسات و کارگروه، مشکلات و معایب مراسم اربعین حسینی (ع) سال گذشته بررسی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: از کلیه استان‌های درگیر در این عملیات، نیازمندی های مرتبط از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، پشتیبانی بودجه و امکانات زیست محیطی احصاء و اقدامات لازم جهت تامین آن صورت گرفت.

سرهنگ میرزاخانی بیان کرد: همچنین با همکاری مرزبانی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی (اداره کل گذرنامه)، هماهنگی لازم جهت افزایش گیت های خروجی و ورودی و ارائه نظرات کارشناسی پیشگیرانه در راستای افزایش نظم و امنیت در این مبادی انجام شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: پلیس پیشگیری با ابلاغ دستورالعمل ویژه مراسم اربعین حسینی و مکاتبات و پیگیری های مناسب با مقامات کشوری ، سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی درگیر در این مراسم همچنین ایجاد هماهنگی لازم برای وحدت رویه در ارائه خدمات رفاهی در مسیرهای منتهی به مرز از طریق ایجاد ایستگاه های صلواتی و نظارت پلیس، اقدام کرده است.

وی تامین روشنایی معابر منتهی به مرز جهت تسهیل در تردد زائران. استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی زیر نظر مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، هماهنگی لازم با دستگاه هایی همچون هواپیمایی کشوری، ‌راه آهن و پایانه ها به جهت افزایش ظرفیت برای انتقال زائران به شهرهای خود و بالعکس را از دیگر تمهیدات پلیس پیشگیری برشمرد.

سرهنگ میرزاخانی ادامه داد: یکی از اقدامات شاخص برای عملیات امسال پیش بینی ایستگاه های خدمات قضائی پلیس در مبادی و پایانه های مرزی می باشد که در صورت بروز مشکل و وقوع جرایم به مردم خدمات لازم ارائه خواهد شد.

براساس گزارش سایت پلیس، معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا همچنین از پیش بینی بکارگیری 3000 نفر نیروی فعال در حوزه پلیس پیشگیری خبر داد و گفت: این تعداد نیرو از طریق حضور داوطلبانه کارکنان جهت خدمت به زائران ابا عبدالله حسین (ع) سرور و سالار شهیدان تامین خواهد شد و این افتخاری عظیم برای پلیس است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین