کد خبر: ۳۶۰۱۷۴
تعداد نظرات: ۲۰ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۷
اقدام جدید سازنده بیلبورد‌های «صداقت آمریکایی» علیه دولت

جنگ‌روانی جدید در سازمان «اوج»؛ حمله به دولت‌ روحانی و حمایت از احمدی‌نژاد+جزئیات

نام سازمان فرهنگی هنری «اوج» نام غریبی نیست. در سال‌های اخیر محصولات این مؤسسه واکنش‌های منفي زیادی در کشور برانگیخته است. یکی از حاشیه‌سازترین محصولات این سازمان بیلبورد‌های «صداقت آمریکایی» بود که در اوج مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب در سطح شهر تهران به نمایش درآمد و در همان زمان با واکنش وزیر امور خارجه ایران روبه‌رو شد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدجواد ظریف در صفحه «فیس‌بوک» نصب این بیلبوردها را «مهرورزی در معابر عمومی» توصیف کرد. پس از آن ساخت فیلم «من روحانی هستم» از سوي صاحب‌نظران با هدف تخریب چهره رئیس‌جمهوري در دستور ‌كار قرار گرفت؛ فیلمی که واکنش‌های منفي بسياري را در ميان اصلاح‌طلبان و حاميان دولت برانگيخت.  

به گزارش آفتاب، اگر به وب‌سایت سازمان موج وارد شوید، با تبلیغات گسترده‌ای برای فیلم بادیگارد مواجه می‌شوید. این مؤسسه اخیرا اقدام به ساخت انیمیشنی ١٩‌دقیقه‌ای کرده است. انیمیشنی که همانند بقیه کار‌های این سازمان، از داستان و ساختی كاملا جهت‌دار با مقاصد سياسي برخوردار است.

«بچرخ تا بچرخیم» عنوان انیمیشنی است با موضوع هسته‌ای به قلم محمد سرشار، مدیر شبکه «کودک» صداوسيما و کارگردانی رسول آذرگون که در سازمان رسانه‌ای اوج تولید و در شبکه پویا پخش شده است. انیمیشنی کودکانه و شتاب‌زده و نمادین که قصد داشته ماجرای غنی‌سازی اورانیوم و دستیابی به دانش هسته‌ای را در سه دوره ریاست‌جمهوری اخیر کشورمان نشان دهد. نوك تيز پيكان اين انيميشين البته به سوي «برجام» و توافق هسته‌اي نشانه رفته است.

خلاصه داستان: «آقای سام» که تازه به جزیره آمده بود، با دوز‌و‌کلک زمین‌های مردم را می‌گرفت و مجبورشان می‌کرد رعیتش شوند. از وقتی توانست چرخ چاه بسازد، بیشتر چاه‌های آب شیرین جزیره را مال خود کرد و روزگار مردم سیاه شد؛ اما «آقا‌جون» دوست نداشت ما رعیت کسی باشیم؛ برای همین آقای سام از آقاجون و خانواده ما می‌ترسید و بدش می‌آمد. روزی که آقای سام برای پسرانش فرفره آورد، کسی نمی‌دانست چه ماجرای بزرگی در راه است. نوه‌های آقاجون، مسعود و مجید و آمنه و مصطفی با چوب برای خودشان فرفره ساختند؛ اما «دایی‌ محمد» ترسيد و اجازه نداد بچه‌ها بیرون از خانه بازی کنند و گفت پسران آقای سام می‌بینند و اوقاتشان تلخ می‌شود؛ اما بالاخره خبر فرفره‌ساختن بچه‌ها در جزیره پیچید و به گوش آقای سام رسید و خیلی عصبانی شد. دایی محمد فرفره‌ها را در صندوقچه‌ای گذاشت و در آن را قفل زد؛ اما آقاجون گفت ما زیر بار حرف زور نمی‌رویم و گفت قفل در صندوقچه‌ها شکسته شود. یک روز «عمو محمود» آمد به بچه‌ها گفت بیایید چیز بهتر بسازید. روروَک بسازید که بتوانید سوار آن شوید و روی کاغذ تصویر روروَک کشید؛ اما پسران آقای سام ناراحت شدند. آقای سام خانواده آقاجون را تحریم آب کرد؛ اما مردم تلاش می‌کردند به آنها آب برسانند تا کشت آنها از بی‌آبی نسوزد.پیشکار آقای سام پیشنهاد داد همه روروَک‌ها را به ما بدهید و به جایش آب بگیرید. عمو محمود رفت در خانه آقای سام و دادوبیداد کرد. وقتی بچه‌های آقاجون به بقیه بچه‌های جزیره هم روروَک دادند، آقای سام بیشتر عصبانی شد و گفت تحریم را بیشتر کنند و گندم و تخم‌مرغ آنها را نخرند. یک روز تلخ، مجید، مسعود، مصطفی با سر و صورت و روی خونی به خانه برگشتند. «عمو حسن» پیش آقاجون رفت و گفت طاقت ما تمام شده. اجازه بدهید با آقای سام حرف بزنم. قرار شد پيشكار و پسران آقاي سام روروَک‌هاي بچه‌ها را بشکنند؛ اما فرفره‌ها را پس بدهند و در عوض تحریم‌ها کمتر شود. آقاجون هشدار داد که آقای سام سر قول خود نمی‌ماند؛ اما عمو حسن گفت ما بچه‌های شما هستیم، حواسمان هست. یک روز سیاه پسران آقای سام آمدند و روروَک‌ها را شکستند. بچه‌ها ناراحت شدند و گریه کردند؛ اما بچه‌ها بی‌کار نماندند و تصمیم گرفتند چرخ چاه بسازند. چرخ چاه ساختند و از چاه متروک حیاط آب کشیدند و دوباره زمین هامون سیراب شد و گندم‌ها جوانه‌ زدند و آینده جزیره با دستان ما عوض شد.

اوج مخالف یا منتقد دولت؟

کار جدید این مؤسسه همانند بقیه کارهای آن نکات زیادی برای انتقاد دارد. در این انیمیشن از موضعی ناامیدانه به دستاورد توافق هسته‌ای پرداخته می‌شود و چهره‌های شاخص کشور با تصویری نه‌چندان محترمانه نشان داده می‌شوند. ظاهرا مؤسسه اوج قصد ندارد دست از ساخت محصولات پرحاشیه بردارد؛ در‌حالی‌که هزینه ساخت این محصولات و اعتبارات تولیدات خود را با حمایت نهادهاي خاص تأمین می‌کند. در این داستان منظور از آقای سام کشور‌های غربی و به‌ويژه آمريكاست. دایی ‌محمد که شخصیتی محافظه‌کار و ترسو است، رئیس دولت اصلاحات است که فرفره‌ها را در صندوق می‌گذارد (تعلیق غنی‌سازی اورانیوم) این مؤسسه حتی از شبیه‌سازی چهره‌ها هم ابایی نداشته و شخصیت‌های کارتونی را با مشخصاتی همانند چهره اصلی طراحی کرده است. مدل ریش و عینک دایی محمد شبیه رئیس‌جمهور دوره اصلاحات است.

عمو محمود چهره جسور و شجاع داستان که مدام به آقای سام اعتراض می‌کند و ایده ساخت روروَک را به بچه‌ها می‌دهد، محمود احمدی‌نژاد است؛ تنها چهره‌ای که سازندگان این انیمیشن آن را تأیید می‌کنند و ظاهرا همچنان به او علاقه دارند. او لباسی روستایی به تن دارد. عمو حسن که با انجام توافق با آقای سام بچه‌ها را غمگین می‌کند، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، است که کلاهی بنفش‌رنگ به سر دارد. بچه‌ها «مسعود» و «مجید» و «مصطفی» هم همنام شهدای هسته‌ای هستند. اگر فرفره و روروک را پیشرفت‌هایی در زمینه فناوری هسته‌ای بدانیم مشخص نیست منظور سازندگان این انیمیشن از چرخ چاه دقیقا چیست، مفهوم بخش پایانی این انیمیشن چندان روشن نیست و البته مشخص نیست نویسنده و کارگردان انیمیشن چگونه چنین پایانی را پیش‌بینی کرده و ساخته است.

سازمان فرهنگی- هنری  اوج

اندکی پس از انتشار فیلم من روحانی هستم، نصب بیلبورد‌های صداقت آمریکایی در سطح شهر تهران سروصدای زیادی درباره نهاد مسئول این کار ایجاد کرد و از شهرداری تهران انتقاد شد تا آنکه مهدی‌نژاد، مدیر روابط‌عمومی سازمان زیباسازی شهرداری، هرگونه نقش شهرداری در نصب این بیلبوردها را تکذیب کرد.

سرانجام خبرگزاری مهر در گزارشی نوشت مؤسسه اوج، یک سازمان غیردولتی است که پروژه‌های تبلیغاتی سپاه و بسیج را انجام می‌دهد و ریاست آن را فردی ۳۳ساله به نام احسان محمد‌حسنی برعهده دارد که روابط نزدیکی با نادر طالب‌زاده از اعضای جبهه پایداری و قرارگاه عماریون دارد. سازمان فرهنگی- هنری اوج از بهار سال ١٣٩٠ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و در قالب مجموعه‌هایی در زمینه‌های مختلف با نام‌های خانه طراحان انقلاب اسلامی، خانه مستند انقلاب اسلامی، خانه پویانمایی انقلاب اسلامی، مرکز تولیدات کودک و نوجوان، مرکز تولیدات رسانه‌ای بین‌الملل، مرکز فیلم و سریال، مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی، خانه فیلم داستانی انقلاب اسلامی، مرکز رسانه‌های نوین و خانه سرود انقلاب اسلامی اقدام به تولید در زمینه‌های مختلف می‌کند.

بازی با «فتنه»

یکی‌دیگر از کارهایي که توسط این سازمان انجام شده، ساخت بازی‌های کامپیوتری است. گفته می‌شود پنج بازی «فتنه را بگیر»، «بازگشت مختار»، «سقوط موسوی»، «شلیک به مرتد» و «جدال با فتنه‌گران»، بازی‌هایی کامپیوتری هستند که درون‌‌مایه‌ای با مضامین رویدادهای مربوط به انتخابات سال ١٣٨٨ دارد. سایت هنر ناب اسلامی اولین بار این بازی‌ها را منتشر کرد؛ این بازی‌ها که قابل دانلود برای عموم است، هدایای سایت برای عموم مردم نامیده شده است. در این بازی‌های کامپیوتری برخي چهره‌ها نمایان می‌شوند که کاربران باید با شلیک به مبارزه با آنها بپردازند. 

لکه

فیلم داستانی «لکه» یکی‌دیگر از کار‌های این مؤسسه است؛ این فیلم از زاویه‌ای متفاوت به حوادث انتخابات ٨٨ می‌پردازد، داستان این فیلم هم در راستای تخریب دولت یازدهم است و ماجرای رویارویی مادر یکی از کشته‌شدگان سال ۸۸ با سیاست‌مداری است که در آن اتفاقات با حضور در صف مخالفان نظام، مشروعیت آن را زیر سؤال می‌برد و حالا در دولت جدید قرار است مدیر کل شود.

مدیر این مؤسسه کیست؟

احسان محمدحسنی، جوان ۳۳ساله‌ای است که مدیریت سازمان اوج را بر عهده دارد. او «معاون هنری» پیشین بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. به گزارش مهر چندی هم به عنوان معاونت اطلاع‌رسانی و تبلیغات این بنیاد فعالیت کرده و سابقه ریاست «فرهنگ‌سرای پایداری» را هم در کارنامه خود دارد. اجرای برنامه‌هایی مانند «شب آفتابی» که روایتی تئاترگونه و مستند از صدر اسلام تا زمان معاصر داشته، در کنار تولید مستندهایی مانند «روح‌الله» که بارها و در مناسبت‌های مختلف از صداوسیما پخش شده است، از جمله فعالیت‌هایی است که نام محمدحسنی در میان پدیدآورندگان آن به چشم می‌خورد. سازمان اوج، البته یک برنامه خبرساز دیگر هم با عنوان «شب شاعر» دارد که همین چند وقت پیش در تجلیل از «محمدحسین جعفریان» نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار، برگزار شده بود و در کانون توجه رسانه‌های فرهنگی- هنری قرار گرفت. غیر از «شب شاعر» فعالیت‌هایی همچون «جایزه گفتمان انقلاب اسلامی»، تولید محصولات تلویزیونی از قبیل فیلم داستانی، مستند، مسابقه و نماهنگ از جمله فعالیت‌هایی است که برای انجام ازسوی این مؤسسه تعریف شده است. در کنار این فعالیت‌ها، عنوانی به نام «موج‌سازی تبلیغاتی» هم درنظر گرفته شده است. احسان محمد‌حسنی، در همان زمان در گفت‌وگو با «فارس» درباره بیلبوردهای صداقت آمریکایی گفت: طرح‌های صداقت آمریکایی از جمله طرح‌های قبلی دوستان ما در خانه طراحان انقلاب اسلامی است. این طرح‌ها با محوریت مباحث مقاومت، اقتصاد مقاومتی، فرهنگ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی طراحی شد و در سطح شهر، فضای مجازی و استان‌های مختلف کشور به نمایش درآمد. طرح‌های مربوط به ۱۷ هزار شهید ترور، طرح‌های شعار «جنگ، کار تا پیروزی» و «ادامه دارند هنوز...» از جمله این طرح‌ها بود که دوستان ما در خانه طراحان گرافیک طراحی کردند و با حمایت سازمان هنری- رسانه‌ای اوج در این زمینه اقدام به تبلیغات شهری شد که با استقبال عمومی نیز مواجه شد.

منبع: شرق

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۲۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
10
47
نادر طالب زاده....ميباشد حالا ايشان شده مدافع نظام مبارك باد بر گردانندگان اين سازمان به اصطلاح فرهنگي!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
6
35
پروردگارا تو آنچه را كه لايق هر كس دانستي به او عطا فرمودي. به بعضي مغزهايي بزرگ و روشن، به بعضي چهره و ظاهري زيبا و دلنشين، به بعضي باطن پاك و لطيف و به بعضي هم مجموعه اي از همه كمالات كه خوشا به سعادتش.
اما آنجا هم كه صلاح ندانستي نه مغز بزرگي به او دادي نه چهره زيبا و نه باطن لطيف و مهربان، شايد هم نهايت زشتي را به او عطا فرمودي. در هر حال بنده بايد راضي باشد به رضاي تو.
اما مطمئناً نامردي و نامردمي، دروغ، تهمت، افترا، بردن آبروي برادر مسلمان و . . . خيلي صفات زشت ديگر را تو به بنده ات ندادي بلكه او با رفتارها و افكار پست و كوچكش آن را به صفات خود مي افزايد.
خداوندا؛ بندگان راستينت به تو و اقتدار و توانايي تو و اينكه فرموده اي همواره مومنين را راهبر و پشتيباني اعتماد كامل دارند. به حق كرم و بزرگي ات حتي لحظه اي ما را به خود وامگذار. الهي آمين
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
11
38
كجايند آن كساني كه دنبال نفوذ مي گردند در واقع فتنه گران اصلي همين موسسه مي باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
15
44
...روحانى هاشمى محمد خاتمى عزيزانند
محمد رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
7
26
قلب مردم آینه تمام نمایی است که نور خداوند را متجلی می سازد و بدون شک انانی که در جبهه مقابل مردم صف آرایی کنند رو سیاهان و نادمان یوم الحسرت خواهند بود .
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۴
7
14
شاید بسیاری از سیاست های اجرا شده در کشور را بتوان مانند این انیمیشن یکسان دانست و ناشی از تفکراتی چنین ارمان گرا و خوش خیال
اینکه در این انیمیشن صرف محمود بودن و مخالف بودن و رجز خواندن منجر به کشیدن اب از چاه میشود نکته ای بسیار مهم و قابل تامل است
باید اندیشید و بسیار دقت کرد چگونه تفکری در کشور حاکم شده بود که اینچنین بی محابا و بی منطق و سطحی داستان سرایی کرده و سرنوشت کشوری را به پایان خوش داستان حواله داده و میدهد؟
ایا خود این دوستان باور دارند که بدون دانش و برنامه روشن و با تکیه بر به قول خودشان "ایمان" میتوان از چاه اب کشید و اگر بتوان ایا نسخه ای قابل اجرا در سطوح منازعاتی گسترده و نزدیگ به جنگ و خونریزی و قتل و غارت بین المللی میباشد یا خیر؟ ایا سرنوشت ملتی را میتوان به پایان خوش انیمیشنی گره زد و .... ؟
ایا با مفروضات خود اقایان چاه اب را نمیتوان الوده و غیر قابل استفاده کرد؟ ایا میتوان برای سالیان متمادی به اب چاهی متکی بود و اگر ابزار و امکانات و ملزومات دیگری مورد نیاز بود میتوان به لطف همسایگان متکی بود ؟...ایا میتوان ... نامردی انها را در گذشته و نا امنی و جنگ و ستیز و گردابی که امروز در ان دست و پا میزنند را نادیده انگاشت ؟
ایا محمود خان قصه اقایان واقعا همان چهره ای است که در داستان میبینیم یا مردی با داستان های بزرگی از قانون شکنی ها و قهر و شیطنت وغارت اموال عمومی ؟
ایا دایی حسن قصه را مردم با ارایی چند ده میلیونی برای اصلاح اموراتی که عمو محمود خراب ویران کرد انتخاب نکردند ؟
ایا دایی محمد را امروز از... نفوذ کلامش عده ای ...

اگر فرزندان این قصه را ازاد بگذارند هم اب تهیه میکنند و هم نان و هم توان سیراب کردن زمین همسایه را دارند به شرطی که انان را طفلان کم توان نا بالغ تصور نکنند کل این قصه را به شکلی درگون میکنند که نویسندگان خوش باور بد فرجام ان در تخیلاتشان نیز نخواهد گنجید
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
8
27
اوج وامثال اوج با اموال عمومی دست به خیانت می زنند مردم جواب انهارادر انتخابات دادندوبزودی مشمول ایه مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین می شوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
5
14
خدا شانس بده تو این سن و سال چه پستهایی دارند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
8
15
گردانندگان اصلي اين سازمانها بواقع نفوذي ها هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
نفوذی کی؟
مامان نگران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
6
3
علی اقا عالی نوشتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
10
12
دولت آقای روحانی وارث ویرانی های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و اعتمادی هشت سال اشتباه می باشد
رسیدگی به این همه نابسامانی و مشکلات ایجاد شده اگر احصاء شود و به ریز در اختیار مردم و افکار عمومی قرار گیرد آنوقت به عمق آن و عملکرد دولت یازدهم پی خواهیم برد ، برای نمونه دیروز سه شنبه در شبکه چهار صدا و سیما مصاحبه ای با یکی از نخبگان دانش پزشکی داشت ، او متخصص و جراح مغز و اعصاب بود ، وی از تلاش خود و همکارانش صحبت می کرد و اشاره کرد که ما چیزی از دانش کم نداریم اما در سال های اخیر بدلیل مشکلات ( بخوانید تحریم ظالمانه) نداشتن بخشی از تجهیزات فقط مسئله بوده ؛ حال فرض کنیم بیمارانی که دچار درد وعذاب هستند و دشمن بر این درد افزوده و عده ای هم علاج را تحمل اینگونه درد ها می دانند ! خیر آقای روحانی آبروی آمریکا و اسرائیل را برد ، به دنیا نشان داد آنان درغگویان بین المللی هستند و ایران به دنبال زندگی مسالمت آمیز با دنیا است و از ظالم بیزار ، که نتایج آن را داریم می بینیم ، یک عده مدعی مخلص بودن در اطاعت از ولایت هستند ، یادشان رفته درخواست احمدی نژاد از زاکانی پس از یکسال از دوره اولش را برای تغییرات در خبرگان رهبری ! یادشان رفته اصرار بر مشایی را ! یادشان رفته اصرار بر عزل مصلحی را ! یادشان رفته اعتصاب وی را ! یادشان رفته پول در مان را به واردات دسته بیل و چوب بستنی تخصیص داد ! و ... آقایان این انقلاب و نظام با رشادت ها ، اسارت ها ، خون دادن ها به ثمر رسیده ، دشمنی دشمنان رفع شدنی نیست ، مشکلات هم رو به افزایش است ، این را هم بدانید به لطف پروردگارآقای روحانی پنج سال دیگر از امروز رئیس جمهور است بیخود دست و پا نزنید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
6
8
احمدی نژاد در سال 96 برای ریاست جمهوری خواهد آمد و صدا و سیما هم در خدمت اوست
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۵
8
8
یکسال پیش از انتخابات مجلس به نماینده گان مجلس گوشزد کردیم که مردم جواب رفتارتان را در انتخابات مجلس خواهند داد و دادند ولی ظاهرا عبرت نمیشود برای سایرین ، باز هم میگوییم جواب این سنگ اندازی ها در کار دولت را در انتخابات 96 خواهند داد ملت ، حافظه تاریخی مردم ویرانی هایی که احمدی نزاد و دولتش به بار آوردند را هیچوقت از یاد نخواهند برد حالا هر کی دوست دارد رودر روی ملت بایستد عاقبتش شبیه انتخابات مجلس خواهد شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
3
4
با سیاست های خارجی ضعیف اجازه داد غرب غیر قانونی ترین تخریمهای تاریخ رابدون زحمت وضع کند ودر فضای داخلی هم کاری کرد که هیچ وقت تا این اندازه پیشروی نکرده بود ایشان 8سال مملکت را با حرفهای بی سرو ته به نابودی کشاند ایشان عوام فریب قهاری هستند ایشان در مقابل آدمهای بزرگ وکار بلد دو کلمه حرف نمی توا نند بزنند
123
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
4
7
از قدیم گفته اند مرغ هرچه تقلا کند خاک بیشتری روی سرش میریزد .ایکاش جناب محمد حسنی پیام واضح انتخابات اخیر مجلس را درک میکرد !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
5
7
درود بر روحانی ...
اینها همان کاسبان تحریم هستند که دکانشان بسته شده و دنبال چاپیدن و غارت اموال بیت المال هستند....
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
1
5
دکان این دلالان تحریم رو روحانی بست معلومه که بر علیه دولت باشندچه اشتهایی دارند که با ۷۰۰ میلیارد دلار هم سیر نشدند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
1
4
خداراشکرمیکنم که کودکانم علاقه ایی به سیمای ایران ندارند که این انیمیشن را تماشا کنند اقایون احتمالا مشکل مالی ومسکن ندارند واز پولهای پشت پرده بی نصیب نیستند که مخالف برجامند وراههای درامدی انان از تحریمها مسدود شده هرچی که هست انشالله حرامشان باد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۳۰
0
0
خوبه دیگه یه عده بی سواد دور هم جمع شدید واسه همدیگه نوشابه باز میکنید
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین