کد خبر: ۴۲۶۹۱۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۴
اولین ریزش در دولت ترامپ بخاطر تماس‌های مایکل فلین با روس‌ها

رسوایی در دولت ترامپ؛ فلین، مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ژنرال کیت کیلوگ را به جای مایکل فلین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب کرد.مایکل فلین در استعفانامه خود به این مسئله اشاره کرده که ناخواسته اطلاعات ناقص در اختیار مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا قرار داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس بین‌الملل- برخی از رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند؛ مایکل فلین مشاور امنیت ملی در پی رسوایی تماسهایش با روسیه استعفا کرده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، مایکل فلین در استعفانامه خود به این مسئله اشاره کرده که ناخواسته اطلاعات ناقص در اختیار مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا قرار داده است. فلین در استعفانامه خود نوشت که در دوره انتقالی تماس‌های متعددی با سفیر روسیه در آمریکا داشت و "اطلاعات ناقصی" در مورد آن گفتگوها به مایک پنس ارائه کرد.  

اولین ریزش در تیم ترامپ؛ مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

استعفای مایکل فلین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پی تماسهایش با سفیر روسیه در آمریکا‌ و صحبتش از تحریمهای واشنگتن علیه مسکو صورت گرفته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ژنرال کیت کیلوگ را به جای مایکل فلین به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا منصوب کرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ دیروز 'میجر گارت'، خبرنگار ارشد تلویزیون سی بی اس نیوز آمریکا در کاخ سفید روز دوشنبه گزارش داد استفان میلر، مشاور سیاسی کاخ سفید عمل غیرقابل دفاع مایکل فلین برای برقراری ارتباط با سفیر روسیه را بررسی کرده و این کار باعث انزوای فلین از دایره همکاران ترامپ شده است.

گروه همکاران ترامپ اقدام فلین برای تماس گرفتن با سفیر روسیه در واشنگتن در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما و دادن قول مساعد برای برداشتن تحریم اقتصادی علیه روسیه در صورت به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در واشنگتن، خیانت محسوب شده و روابط فلین با مایک پنس، معاون رییس‌جمهور را خراب کرده است.

این خبرنگار ارشد تلویزیون آمریکا مستقر در کاخ سفید می‌گوید: دو منبع در کاخ سفید به من گفته‌اند که مایک پنس، معاون رییس‌جمهور فکر می‌کند فلین با تماس با سفیر روسیه در دوره ریاست جمهوری اوباما به گروه ترامپ خیانت کرده است.

یکی از منابع کاخ سفید به تلویزیون سی بی اس نیوز گفته است که پنس به فلین اعتماد کرده بود اما اکنون می‌بیند اشتباه مهلکی با اعتماد به فلین مرتکب شده است.

اولین ریزش در تیم ترامپ؛ مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

استعفای یکی از بلندپایه ترین مقام های دولت درحالی صورت می گیرد که هنوز یک ماه از عمر کاری این دولت نگذشته است.  

هم اکنون دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ژنرال بازنشسته کیت کلاگ را به عنوان مشاور موقت امنیت ملی انتخاب کرده است. او قبلا در جریان مبارزات انتخاباتی در مورد امنیت ملی به آقای ترامپ مشورت داده است.‌ 

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید دوشنبه بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا گفته بود که آقای ترامپ درحال ارزیابی شرایط حاکم بر تماس‌های آقای فلین با روسیه است. ‌پیشتر نانسی پلوسی رهبر اقلیت دمکرات در مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای گفت نمی‌تواند مطمئن باشد که مایکل فلین منافع ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه را بالاتر از آمریکا قرار نخواهد داد. 

واشنگتن پست روز جمعه گزارش داده بود که آقای فلین اواخر ماه دسامبر زمانی که باراک اوباما رئیس‌جمهور وقت آمریکا تحریم‌های تازه‌ای علیه روسیه اعمال کرد از سفیر این کشور در آمریکا خواسته بود در واکنش به تحریم‌ها خویشتن‌داری نشان دهد و اشاره کرده بود که دولت ترامپ این تحریم‌ها را به موقع دوباره بررسی خواهد کرد.  

دولت اوباما ده‌ها دیپلمات روسی را اخراج کرد اما رئیس‌جمهور روسیه گفت آن را تلافی نخواهد کرد که اکنون این سوءظن را پدید آورده است که آن واکنش می‌تواند به‌خاطر تماس ژنرال فلین بوده باشد.  

روزنامه واشنگتن پست عصر دوشنبه به نقل از مقام‌های کنونی و سابق گزارش داد که سرپرست موقت وزارت دادگستری اواخر ماه گذشته به دولت ترامپ اطلاع داده بود که فکر می‌کند مایکل فلین مقام‌های ارشد دولت را در مورد ماهیت تماس‌ها با سفیر روسیه گمراه کرده است و اخطار داد که مشاور امنیت ملی به طور بالقوه در برابر باج خواهی روس‌ها آسیب‌پذیر است. 

براساس گزارش بی بی سی، سلی ییتز سرپرست وقت وزارت دادگستری بود که چندی پیش به خاطر خودداری از دفاع از دستور مهاجرتی دونالد ترامپ برکنار شد. 

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم گزارش مشابهی را به نقل از مقام‌ها در مورد نگرانی وزارت دادگستری از رفتار مایکل فلین منتشر کرد. آقای فلین ابتدا بحث درباره تحریم‌ها با مقام‌های روسیه را تکذیب کرده بود اما بعدا گفت نمی‌تواند مطمئن باشد در این باره حرفی نزده.  بحث درباره سیاست خارجی از جمله تحریم‌ها با مقام‌های سایر کشورها از سوی شهروندان خصوصی مغایر قوانین ایالات متحده است. 

آقای فلین در آن زمان هنوز مقام دولتی نبود.‌ نانسی پلوسی در بیانیه‌ای که دوشنبه منتشر کرد نوشت: "رفتار مایکل فلین حتی پیش از افشای تماس مخفیانه با روس‌ها هم شدیدا نگران‌کننده بود. حالا یک مشاور امنیت ملی داریم که نمی‌توانیم مطمئن باشیم منافع پوتین را بالاتر از آمریکا قرار نمی‌دهد. رفتار کاخ سفید تحت نظر ترامپ به خودی خود گویاست. گزارش های مربوط به ارتباط ترامپ با روسیه با گذشت هر یک روز اعتبار بیشتری پیدا می‌کند. تا زمانی که جمهوری‌خواهان از واداشتن رئیس‌جمهور ترامپ به انتشار برگه‌های مالیاتی‌اش خودداری می‌کنند، شریک لاپوشانی قبضه مالی، شخصی و سیاسی روسیه بر دولت (ترامپ) هستند."  خانم پلوسی اضافه کرد: "دولت دیگر توجیهی در چنته ندارد. قبضه ولادیمیر پوتین بر رئیس‌جمهور ترامپ باید مورد بررسی قرار گیرد، فاش شود و قطع شود. امنیت ملی لازم می‌آورد که ژنرال فلین فورا برکنار شود."  

اولین ریزش در تیم ترامپ؛ مشاور امنیت ملی آمریکا استعفا کرد

آقای فلین روز دوشنبه در ارتباط با این جنجال از مایک پنس معاون آقای ترامپ عذرخواهی کرده بود.  آقای پنس در مصاحبه با رسانه‌های ملی آمریکا گفته بود که آقای فلین در مورد تحریم‌ها با سفیر روسیه حرفی نزده بود. با این حال آقای فلین بعدا گفت شاید در این مورد صحبت کرده باشد.  

این استعفا درحالی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ دوشنبه صبح در توییتی نوشته بود: "من قبلا این را گفته‌ام. مایکل فلین یک میهن‌پرست است و من ۱۰۰۰ درصد از او حمایت می‌کنم."  

همزمان دمیتری پسکف سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت که آقای فلین و آقای کیسلیاک در مورد رفع تحریم‌ها با هم صحبت نکردند. آقای کیسلیاک سفیر روسیه در واشنگن در دیداری با دمیتری مدودف رئیس‌جمهور روسیه در سال ۲۰۰۹  تماس‌ها  آقای فلین در ماه دسامبر چندین بار تلفنی با سفیر روسیه در آمریکا صحبت کرد.  اما هم او و هم آقای پنس هرگونه بحث درباره تحریم‌های اعمال شده از سوی دولت اوباما در ارتباط با "مداخله" روسیه در اوکراین و آنچه سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا تصور می‌کنند تلاش روسیه برای نفوذ در انتخابات آمریکا به نفع آقای ترامپ باشد را رد کرده بودند. با این حال ۹ مقام سابق و کنونی دولت به واشنگتن پست گفتند که فلین در این مورد با سفیر روسیه صحبت کرده بود.  پس از آن بود که یک سخنگوی آقای فلین با عقب‌نشینی از آن تکذیب گفت که "او نمی‌تواند در این مورد مطمئن باشد." به این ترتیب این گمانه شکل گفت که ژنرال فلین آقای پنس را در این مورد گمراه کرده است.  

فلین در جریان مبارزات انتخاباتی از حامیان سفت و سخت دونالد ترامپ بود و از متحدان نزدیک او و همچنین استیو بنن استراتژیست ارشد آقای ترامپ بود.‌ با این حال همواره سوالاتی درباره نزدیکی بیش از حد او به روسیه مطرح بود.‌ او سال گذشته در مراسمی رسمی در ستایش دولت روسیه شرکت کرد و نزدیک ولادیمیر پوتین نشست. ‌ در روزهای اخیر گزارش شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، از دادن مجوز امنیتی به رابین تانلی از دستیاران فلین خودداری کرد که مانع شد او به پستی در آفریقا منصوب شود.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Sweden
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
1
0
بدون شك ترامپ و تيم پشت سر او كه متشكل از غول هاي نفتي و سرمايه جنگ طلب و بساز و بفروش بعد از جنگ هستند از اين تماس ها خبر داشته اند و خود باني اون بوده اند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
2
بنازم به این قانون گرایی و حاکمیت قانون. ..........
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
2
این جریان انحرافی ترامپ بود ولی چه راحت استغفا کرد.
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
بعد از هفتاد سال عمر حالا متوجه شدم کشور نوخاسته آمریکا در 300 سال چرا یک نوع حکومت داشت
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
0
0
دولت ترامپ شباهت به دولت احمدینژاد دارد. خداوند رحم کند.انشاالله
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین