کد خبر: ۴۳۱۰۴۱
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۰
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
برخی جریان‌های تازه ایجاد شده حق ندارند به دروغ در مورد مجلس صحبت کنند
رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه و اظهارات برخی جبهه اصولگرای نیروهای مردمی انقلاب اسلامی که اخیراً‌ فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده است، گفت: برخی از تشکل‌ها و جریان‌هایی که تازه به وجود آمده و برای انتخابات فعالیت می‌کنند حق ندارند مطالبی را به دروغ در مورد مجلس مطرح کنند. ضمن اینکه برخی از اعضای آنها سابقه حضور در مجلس داشته‌اند و دریافتی‌های آنها در زمان نمایندگی مشخص است و ما می‌دانیم پس جانماز آب نکشند برای مردم.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس سیاسی- رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای گذشته برخی افراد صحبت‌های ناصحیح و با ادبیات ناصحیح‌تر در مورد مجلس داشتند، در حالی که عملکرد مجلس روشن و قابل دفاع است.

به گزارش آفتاب‌نیوز، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز مجلس و درباره مصوبه هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در مورد حقوق‌ مدیران، گفت: برخی از تشکل‌ها و جریان‌هایی که تازه به وجود آمده و برای انتخابات فعالیت می‌کنند حق ندارند مطالبی را به دروغ در مورد مجلس مطرح کنند. ضمن اینکه برخی از اعضای آنها سابقه حضور در مجلس داشته‌اند و دریافتی‌های آنها در زمان نمایندگی مشخص است و ما می‌دانیم پس جانماز آب نکشند برای مردم.

گفتنی است که جبهه نیروهای مردمی انقلاب اسلامی به‌تازگی و با هدف معرفی نامزد برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 فعالیت خود را آغاز کرده است. اعضای این گروه را اکثر وزرا، معاونان و مدیران و حامیان دولت احمدی‌نژاد تشکیل می‌دهند. از جمله اعضای این گروه می‌توان به مرضیه وحید دستجردی، غلامعلی حداد عادل، مهدی چمران، محمد حسن رحیمیان، محمدباقر ذولقدر، نادر طالب‌زاده، لطف‌الله فروزنده، سید محمد حسینی و الهه راستگو اشاره کرد.

همچنین در همایش این گروه که اخیرا برگزار شده بود، مهرداد بذرپاش، محمد مهدی زاهدی، علیرضا زاکانی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، مسعود میرکاظمی، محمدباقر قالیباف، سعید جلیلی، محسن رضایی، ابراهیم رئیسی، علی نیکزاد، رستم قاسمی، عزت‌الله ‌ضرغامی و مسعود زریبافان انتخاب شدند تا در نهایت از بین این افراد یک نفر را برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 معرفی کنند.

آن‌هایی که جانماز آب می‌کشند!

اما حالا رئیس مجلس شورای اسلامی با کنایه به آن‌ها که اخیراً‌ درباره مصوبه مجلس درخصوص حقوق مدیران بیانیه‌ای انتقادی صادر کرده بودند، می‌گوید: برخی از اعضای آنها سابقه حضور در مجلس داشته‌اند و دریافتی‌های آنها در زمان نمایندگی مشخص است و ما می‌دانیم پس جانماز آب نکشند برای مردم.

لاریجانی افزود: جار و جنجال راه انداختن در کشور هم به ضرر مردم است و این اظهارات خلاف واقعیت است و مجلس هم زبان دارد و حرف خواهد زد.آنهایی که این مطالب را مطرح می‌کنند، خودشان هم می‌دانند که دروغ است. برای من جالب است برخی از تشکل‌هایی که تازگی بوجود آمده و برای فضای انتخابات هم هست با یک بیان بی‌ادبانه نسبت به مجلس حرف‌های نادرستی زده‌اند. کسانی که بحث قانونی کردن حقوق‌های نجومی را در مجلس مطرح می‌کنند، یادشان باشد که فیش‌های حقوقی خودشان در مجلس موجود است.

کنایه لاریجانی به «جبهه‌‌نیروهای‌انقلاب‌»: دروغ نگوئید/جانماز آب نکشید برای مردم/ فیش‌های حقوقی‌تان در مجلس موجود است

لاریحانی درباره مصوبه مجلس هم توضیح داد: بر اساس ماده 38 لایحه برنامه ششم، مجموع پرداختی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر دوبرابر حداکثر حقوق و مزایای قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد و این معنی‌اش این است که به خاطر بحث حقوق‌های موسوم به حقوق‌های نجومی که در کشور رخ داده بود کسانی که در کمیسیون برنامه بودند سقفی برای دریافتی مدیران قرار دادند که مقامات حتماً‌ باید به این میزان دریافت کنند که چیزی حدود 10 تا 14 میلیون تومان بود، بنابراین مبنای این قانون برای کنترل و نظارت بود تا جلوی حقوق‌های نجومی گرفته شود و فلسفه‌ای که مجلس دنبال می‌کرد این بود.

لاریجانی ادامه داد: این مصوبه تبصره‌ای داشت که با توجه به اینکه ممکن بود برخی کارکنان تخصصی و افرادی که در مناطق محروم اعم از پزشک و جراح فعالیت می‌کنند بشود دریافتی بیشتری داشته باشند و به عنوان مثال پزشکی که در خاش عمل جراحی می‌کند یا در مناطق محروم مرزی فعالیت دارد تا 60 درصد نسبت به آن پیش‌بینی قبلی دریافتی بیشتری داشته باشد و این مربوط به مقامات نیست.

وی گفت: لذا مجلس کار ضابطه‌مندی انجام داده و سقف حقوق مقامات را مشخص کرد و برای موارد استثنا آن هم با تقاضای رئیس قوه یا معاون رئیس جمهور یا وزیر پیش‌بینی‌هایی انجام شده است. لذا با این مصوبه مجلس کاملاً حقوق مدیران محدود شده است.

وی با اشاره به نظر شورای نگهبان در خصوص این مصوبه، گفت: شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت و گفت در نظامات مدیریتی بر اساس این مصوبه اشکال ایجاد می‌شود و ایراد شورای محترم نگهبان در کمیسیون تلفیق برنامه با حضور نمایندگان شورا مورد بررسی قرار گرفت و آنها گفتند اگر در بخشی از آن کلمه مدیریت اضافه شود و افزایش نیز به 60 درصد برسد مشکل حل می‌شود و از نظر ما مشکلی وجود ندارد و این را مجلس برای رفع ایراد شورای نگهبان تصویب کرد. اما این به معنای این نیست که صدر ماده که اصل ماده 38 که مقامات هستند تغییر می‌کند و این تغییر مربوط به تبصره‌ای است که شامل موارد استثنایی می‌شود و بر اساس آن اگر مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی مناطق مرزی و محروم باشند با تقاضای رئیس قوه می‌توان تا 60 درصد به دریافتی‌ها اضافه کرد.

رئیس قوه مقننه با انتقاد از فضایی که از سوی یکی از جبهه‌های تشکیل شده برای فعالیت انتخاباتی در کشور ایجاد کرده است، تصریح کرد: چرا در جامعه به خلاف می‌گویند مجلس حقوق‌های نجومی را قانونی کرد؟ و این دروغ است، در حالی که مجلس با مصوبه خود حقوق‌های نجومی را محدود کرد و همه جاروجنجالی که در کشور بود برای حقوق 50، 60 میلیونی بود نه حقوقی که مجلس به تصویب رساند.

چرا به شورای نگهبان ایراد نمی‌گیرید؟/لابد از ردصلاحیت می‌ترسید

وی ادامه داد: نکته بعدی هم این است که شورای نگهبان به آن ایراد گرفت و ما مجبور به اصلاح آن شدیم. اما برای من جالب است برخی تشکل‌هایی که تازگی‌ها هم به وجود آمده و در فضای انتخابات فعالیت می‌کنند با یک بیان بی‌ادبانه نسبت به مجلس حرف‌های نادرست زدند و جالب‌تر این است که رئیس کمیسیون تلفیق برنامه؛ آقای حاجی بابایی که جزو موسسین همین تشکیلات است به من گفتند که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته، پس چرا به شورای نگهبان چیزی نمی‌گویید، در حالی که شورای نگهبان عامل آن بوده در حالی که نکته مهمی هم نیست و به آن ایراد زیادی وارد نیست اما لابد می‌ترسند از ردصلاحیت‌های خود.

وی تأکید کرد: حرف مجلس و مصوبه مجلس روشن است و چاپ هم شده و کسی حق ندارد به آن توهین کند و اگر دوستان اعتراضی هم دارند به شورای نگهبان بگویند. البته الان هم مسأله‌ای نیست و اگر شورای نگهبان ایراد بگیرد کل مصوبه را حذف می‌کنیم. اما مجلس از روی موضع انقلابی و تأیید فرمایشات رهبری دغدغه‌ای برای محدود‌کردن حقوق مقامات داشت و این مسیر را دنبال کرد و زمانی هم که حقوق‌های نجومی مطرح شد من به آقای رئیس‌جمهور گفتم که به وزرا ابلاغ کنید که کسی حقوق بیش از 10 میلیون دریافت نکند و الان نیز نظر ما همین است و این مصوبه نیز همین را می‌گوید و آن افزایش نیز شامل مقامات نمی‌شود و این جاروجنجال هیچ معنایی ندارد. اما اگر مقصود بحث‌های انتخاباتی است حداقل خلاف نگویید و با ادبیات درست در مورد مجلس صحبت کنید. مگر امام (ره) نگفت مجلس در رأس امور است؟

لاریجانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با انتقاد از رفتارهای ظاهرسازانه برخی افراد در فضای انتخاباتی، گفت: این آقایانی که می‌گویند ما خیلی قانون‌مداریم و طرفدار ولایت فقیه هستیم چرا راجع به جایگاهی که امام (ره) و رهبری اینقدر به آن تأکید دارند حرف خلاف و دروغ می‌گویند؟ و بی‌جهت اعتماد مردم را تخریب می‌کنند. در حالی که مجلس کار درستی انجام داد و حقوق مقامات را محدود کرد و گفت مقامات بیش از 10 میلیون نمی‌توانند بگیرند و در صدر آن آمده است مجموع دریافتی‌ مقامات بیشتر از دو برابر حداکثر حقوق نمی‌تواند باشد. ضمناً‌ باز هم می‌گویم اگر شورای نگهبان این ایراد را گرفته باید به شورای نگهبان ایراد گرفت و این جاروجنجال راه انداختن خلاف مصلحت کشور و افکار عمومی است.

وی تصریح کرد: مجلس زبان دارد و حرف خواهد زد و اینطور نیست که شما به خاطر انتخابات حرف‌های خلافی بزنید و کسی چیزی به شما نگوید. ضمناً سابقه برخی از این آقایان در مجلس و دریافتی‌هایشان از مجلس مشخص است و وجود دارد و ما می‌دانیم چگونه بوده‌اند و چگونه دریافت کرده‌اند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
سین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
22
7
مرده شور تیتر شما رو ببره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
5
16
خواهشن با ادب نظر بدهید واقعاً که مگه چاله میدانه که این طور حرف می زنی جناب از هر جناحی که هستین فرهنگ داشته باشین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
4
8
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
2
2
مگه مجلس حقوقش چقدره؟!!!چرا شورای نگهبان ایراد گرفته ؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
2
1
اگرمقصر نبودین چرا قانونو اصلاح کردین؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
2
0
در زمان جنگ دولت وقت حداکثر حقوقی که به یک مدیر می داد دو الی سه برابر حداقل حقوق بود.اما حالا با مصوبه مجلس اگر حتی حداقل حقوق را یک میلیون وچهار صد هم بکنند و حداکثر را همان چهارده میلیون،یک مدیر ده برابر حقوق دریافت می کند.مشکل کشور ما حقوق چهارده میلیونی نیست مشکل کشور ما شکاف طبقاتی و تبعیض است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
2
0
بنازم به اين ......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
3
3
حال کردم اینو شنیدم. دمت گرم افتاب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
4
4
قاسمی / ضرغامی//؟؟؟؟؟؟. برای رئیس جمهور خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ مگر.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
0
0
در بیت المال بازه حیای بعضیاکجا رفته؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x