کد خبر: ۴۷۵۶۶۲
تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷

آلبوم «فِراقی» منتشر شد/دل نواخته هایی برای محرم

همزمان با فرارسیدن ایام محرم و صفر، آلبوم موسیقایی «فِراقی» مشتمل بر چهار قطعه از دل نواخته های بردیا صدرنوری نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز : در آستانه فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت سیدالشهدا(ع) آلبوم «فراقی» مجموعه ای از دل‌نواخته‌های بردیا صدرنوری آهنگساز و نوازنده پیانو با نام‌های «نوای نینوا»، «فراق»، «او درون خود توست» و «حرم عشق» در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

بردیا صدرنوری طی در توضیح قطعات آلبوم «فراقی» گفت: قطعه «نوای نینوا»، برداشتی آزاد از ملودی های عاشورایی و ماه محرّم بوده که به صورت بداهه با پیانو نواخته شده است. این قطعه ادای دین و تجدید ارادتی به پیشگاه سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است. به هر حال عشق به امام حسین(ع) در خون ایرانیان جریان دارد و بسیاری از جهانیان - حتی از پیروان سایر ادیان آسمانی، بزرگ مردی و آزادگی وی را ارج می‌نهند.

وی افزود: «فراق»، نام قطعه‌ای است که در فراق استاد همایون خرّم آهنگساز و هنرمند اخلاق‌مدار روی شعری از مهرناز کرمی در سال 1391 ساخته ام، شاعر در این قطعه آورده است:
حرفی نیست، گله ‌ای نیست
دردی هست، دردی نیست
اشکی هست، آهی هست
راهی هست، یادی هست
نامی هست، «ماهی» نیست
ای والا، ای خرّم راهت را با یادت می جوییم

صدرنوری اظهار داشت: قطعه «او درون خود توست»، هم بر مبنای شعری از مهرناز کرمی ساخته شده که حضور خداوند در درون انسان‌ها را روایت می‌کند:
هر چه می بینم اوست، او عشق است
هر کجا می‌روم اوست، او عشق است
تا جایی که می گوید:
همه اوست و همه اوییم، همه با اوییم
او را می بینیم؟
او را باید دید، باید خواست، باید جست
او همینجاست، اینجا
او درون خود توست.

قطعه «حرم عشق»، نیز دل نواخته‌ای است برای آنانی که دل در گرو حفظ این آب و خاک و دین و ایمان دارند و از خود می گذرند تا ما بمانیم.

بردیا صدرنوری از جمله هنرمندانی است که فراگیری پیانو را از 10 سالگی نزد استاد فهیم ممتازی آغاز کرد. او بعد از فراگیری مبانی مختلف پیانونوازی در محضر کیومرث پارسا به سبک پیانونوازی ایرانی روی آورد. صدرنوری از سال 66 تاکنون کنسرت های متعددی را به صورت تک نوازی، گروه نوازی و هم نوازی برگزار کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین