کد خبر: ۴۸۷۰۷۴
تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت مطرح کرد:
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به سابقه همکاری طولانی بین سایپادیزل و ولووتراکس گفت: با همکاری ولوو خواهیم توانست بخشی از بازارهای منطقه را در آینده نزدیک پوشش دهیم و این موضوع یکی از سیاست های دولت و وزیر صنعت معدن و تجارت است و همچنین یکی از اهداف تشکیل شرکت جوینت ونچر میان سایپادیزل و ولووتراکس می تواند تحقق همین امر باشد.
آفتاب‌‌نیوز : پوشش بازارهای منطقه از اهداف تشکیل جوینت ونچر سایپادیزل و ولوو تراکس
محسن صالحی نیا با بیان مطلب فوق اظهار کرد:  تاکید وزارت صنعت معدن و تجارت به عنوان دستگاه سیاستگذار در صنعت خودرو، افزایش کیفیت و کمیت در تولیدات خودروهای تجاری است که البته با توجه به برند بسیار خوب و معتبر ولوو موضوع کیفیت حل شده است ولیکن مواردی مانند افزایش داخلی سازی، صادرات به عنوان پایگاه منطقه ای، ارتقای خدمات پس از فروش و تولید با حداقل هزینه های اقتصادی محورهای همکاری مشترک با ولووتراکس خواهد بود.

معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت به اشاره به حضور مدیرعامل ولووتراکس در ایران تصریح کرد: این حضور نشانه خوب و مثبتی از عزم شرکت ولوو به منظور توسعه فعالیت های این شرکت در کشورمان است.

وی گفت: اگر بخواهیم افزایش ساخت داخل در تولیدات مشترک سایپادیزل و ولووتراکس به مرز 50 درصد برسد لازم است توانمندی های بیشتری در بخش قطعه سازی کشور برای تولید شاسی و بخشی از قوای محرکه داشته باشیم که انتظار داریم شرکت ولووتراکس برای رسیدن به این هدف یک نقشه کلی ارائه دهد و با سایپادیزل به تفاهم برسد.

صالحی نیا در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل تجاری و باری کشور و ضرورت تولید محصول متناسب با استاندارد یورو 6 افزود: سیاست دولت درخصوص نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای تجاری با داخلی سازی حداقل 30 درصد، اعمال مزیت هایی از نظر نرخ تعرفه ورودی است و انتظار داریم شرکت سایپادیزل و ولووتراکس سهم بیشتری در زمینه نوسازی ناوگان با توجه به کیفیت بالای محصولات مشترک تولیدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در طرح نوسازی ناوگان فرسوده خودروهای تجاری باید طی پنج سال، 85 هزار دستگاه خودروی فرسوده نوسازی شود که نوسازی سالانه بیش از 15 هزار دستگاه، ظرفیت بسیار خوبی برای کسب سهم بازار خودروهای تجاری است.
معاون امور صنایع وزیر صنعت معدن و تجارت اظهاری امیدواری کرد: با توجه به اختصاص یارانه از سوی وزارت نفت برای جایگزینی خودروهای فرسوده، ولووتراکس و سایپادیزل بتوانند سهم بیشتری در این خصوص کسب کنند.

وی تاکید کرد: به عنوان سیاستگزار صنعت خودرو علاقه مندیم علاوه بر تولید خودروهای تجاری، تولید اتوبوس های مسافری نیز از سوی شرکت ولوو توسعه یابد که با توجه به علاقه مندی طرف خارجی، این امر میسر خواهد شد.

مدیرعامل سایپادیزل در جریان این نشست از آمادگی برای گسترش همکاری با ولووتراکس خبرداد و گفت: بیش از 30 سال است که با شرکت ولووتراکس همکاری مشترک داریم و آماده توسعه این همکاری هستیم.

رسول محمدصادقی تاکید کرد: در ماه های آینده با همکاری یک بانک سوئدی، نسبت به جذب فاینانس مالی با بهره کمتر از 10 درصد برای خریداران محصولات برند ولوو اقدام خواهیم کرد که آغاز فصل مشترک جدید همکاری با ولوو خواهد بود.

وی اظهار کرد: در زمینه تولید محصول با افزایش سهم داخلی سازی، ارتقای خدمات پس از فروش و توسعه صادرات برنامه های جدیدی با همکاری ولووتراکس به اجرا در خواهیم آورد.

وی با بیان این مطلب که سهم داخلی سازی خودروهای برند ولوو در حال حاضر در سایپادیزل 21 درصد است، افزود: این سهم در سال 97 به 30 درصد افزایش می یابد و در فازهای بعدی تا 50 درصد نیز افزایش خواهد یافت.

محمدصادقی در ادامه تصریح کرد: در زمینه خدمات پس از فروش نیز توافق لازم صورت گرفته تا در بخش های آموزش نیروی انسانی، به روز رسانی تجهیزات تعمیرگاهی و تامین به موقع قطعات یدکی به اهداف مدنظر دست یابیم.

مدیرعامل سایپادیزل گفت: در بستر تولید خودرو میان سایپادیزل و ولووتراکس توافق کردیم که ایران به عنوان پایگاه منطقه ای تولید و صادرات در خاورمیانه، شمال آفریقا و کشورهایCISشناخته شود.
معاون گروه ولوو و مدیرعامل شرکت ولووتراکس نیز در جریان این نشست گفت: سایپادیزل با تولید باکیفیت محصولات ولووتراکس در واقع توانست به خوبی اعتبار برند ولوو را حفظ کند.

نیلسون خاطرنشان کرد: آماده توسعه همکاری در زمینه تولید و خدمات پس از فروش در ایران هستیم و با توجه به کیفیت بالای محصولات ولووتراکس، پاسخ گوی نیازهای موجود در بازار ایران و کشورهای منطقه خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ولووتراکس همواره به سه اصل مهم کیفیت، ایمنی و سازگاری با محیط زیست در تولید محصولات خود متعهد است و به ویژه در زمینه سازگاری با محیط زیست فعالیت های خود را ارتقا خواهیم داد.

نیلسون گفت: تاکید ولووتراکس بر تولید محصول با برخورداری از آخرین فناوری ها است و شرکت سایپادیزل یکی از پنج خط بزرگ ساخت اتاق محصولات تجاری را در کنار اروپا، امریکا، برزیل و روسیه در اختیار دارد.

به گزارش سایپانیوز: مدیرعامل شرکت ولووتراکس در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که تولید باکیفیت قطعات یکی از اهداف و اولویت های این مجموعه است، اظهارکرد: با نظارت دقیق، در آینده تولید قطعات در ایران با بالاترین کیفیت مطابق استاندارد ولوو در دستور کار این شرکت قرار دارد که این امر نیازمند حمایت وزارت صنعت و همکاری قطعه سازان است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین