کد خبر: ۵۴۵۶۴۳
تاریخ انتشار : ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: بهزیستی موظف شده تا ۷ استان در معرض سوءتغذیه را از طریق روستا مهد‌ها و حاشیه مهد‌ها تحت پوشش یک وعده غذای گرم قرار دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
محمد نفریه گفت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان به ارتقای شاخص‌های رشد و ایجاد باور‌ها و عادات صحیح غذایی در کودکی و بزرگسالی منجر می‌شود این درحالی است که بیش از ۶۰۰ هزار کودک شش ماهه تا ۶سال در مهد‌ها وجود دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۷ هزار مهد کودک در کشور وجود دارد که ۸ هزار مرکز در مناطق حاشیه‌ای شهری و روستایی تاسیس شده که تقریبا برابر با یک دوم میزان تمام مهد‌های کودک کشور است.

نفریه گفت: ۶هزار و ۵۰۰ مهد نیز در روستا‌ها مستقر است که برای ارائه خدمات، یارانه و تسهیلاتی به آن‌ها پرداخت می‌شود. پرداخت یارانه به این مراکز با هدف توسعه متوازن و گسترش عدالت انجام می‌شود به طوری که این کودکان نسبت به کودکان مناطق شهری از کمبودی رنج نبرند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به توزیع ۱۰۰ درصدی یک وعده غذای گرم در همه مهدکودک‌های مناطق روستایی تصریح کرد: امسال ۲۲۷ هزار کودک روستایی از یک وعده غذای گرم در مهدکودک بهره‌مند می‌شوند.

نفریه گفت: حدود ۲۰۰ هزار کودک در این ۸ هزار روستا مهد و حاشیه مهد با سرانه روزانه ۲ هزار تومان برای ۱۳۰ روز در سال، مشمول طرح یک وعده غذای گرم بهزیستی شده اند.

وی گفت: بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از مهد‌های مناطق حاشیه شهر‌ها نیز با اولویت شهر‌های دارای سوء تغذیه، یک وعده غذای گرم دریافت می‌کنند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: ۷ استان نیز بنا براعلام وزارت بهداشت که شامل سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، بوشهر، کرمان، بندرعباس و ایلام هستند در معرض سوء تغذیه قرار دارند که در این طرح دادن یک وعده غذای گرم قرار می‌گیرند.

منبع: فارس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x