کد خبر: ۵۶۲۰۸۱
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
ایران در سال ۸۶ در لیست "هشدار"، در ۸۷ به‌عنوان "خطر جدی و در سال ۸۸ در لیست سیاه FATF قرار گرفت
مشاور رییس‌جمهور با اشاره به تلاش‌های یک دهه‌ای ایران برای اجرا و تصویب قانون مبارزه با پولشویی تحت توصیه‌های FATF گفت: این بار در زمستان 1397 راه را اشتباه نرویم.
آفتاب‌‌نیوز :
حمید ابوطالبی مشاور رئیس جمهور در صفحه توییتر خود با اشاره به رایزنی‌ها بر سر تصویب و تکمیل لوایح چهارگانه دولت مرتبط با FATF ضمن انتشار تصاویری از رونوشت بیانیه‌های مرتبط با ایران در سایت این گروه مالی بین‌المللی نوشت: با تلاش حامیان و کوشش مخالفان، "مبارزه با پولشویی " امروز به موضوعی ملی ‌تبدیل شده‌ است. اما همه فراموش کرده‌اند که دقیقا در زمانی که پولشویی تکذیب می‌شد، ایران در پاییز  ۱۳۸۶ در لیست "هشدار"، در مهرماه ۱۳۸۷ به عنوان "خطر جدی با "تقویت اقدامات بازدارنده" و در تیرماه ۱۳۸۸ در لیست سیاه "اقدامات مقابله‌جویانه موثر" قرار گرفت.

به گزارش آفتاب‎نیوز؛ وی ادامه داد: آنگاه که ضرورت مبارزه با پولشویی به رسمیت شناخته شد، در تیرماه ۱۳۹۵ از لیستِ سیاه تنها دو کشور ایران ‌و کره شمالی، اقدامات مقابله‌جویانه موثر با ایران تعلیق شد.

مشاور رییس‌جمهور گفت: هر دو وضعیت اکنون گذشته است و دوباره کشور بر سر دو راهی چالش‌برانگیزی قرار گرفته است؛ نه بالاتر از لیست سیاه FATF لیستی هست، نه پولشویی، سیاه و خاکستری و رنگی‌ دارد و نه این‌که اگر در خصوص مبارزه با پولشویی چیزی گفته شد، اتفاق ویژه‌ای خواهد افتاد؛ راه را در زمستان ۱۳۹۷ اشتباه نرویم.

مشاور رییس‌جمهور: بالاتر از لیست سیاه FATF لیستی نیست| این‌بار راه را در زمستان ۹۷ اشتباه نرویم

منبع: خبرگزاری ایسنا


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x