کد خبر: ۵۹۳۱۵۲
تاریخ انتشار : ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
پمپئو در پاسخ به این سوال که آیا شما به برن شماره تلفنی داده اید که ایرانی‌ها مستقیما بتوانند با دونالد ترامپ تماس بگیرند، گفت: ایرانی‌ها اگر بخواهند؛ بخوبی می‌دانند که چگونه با ما مستقیما تماس بگیرند. ما برای مذاکره آماده هستیم.
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر امور خارجه آمریکا در گفت: وگو با رادیو و تلویزیون سوییس گفت که ایرانی‌ها هنوز با ما تماسی نگرفته اند.

مایک پمپئو در گفتوگوی اختصاصی با رادیو وتلویزیون سوییس در پاسخ به این سوال که آیا شما به برن شماره تلفنی داده اید که ایرانی‌ها مستقیما بتوانند با دونالد ترامپ تماس بگیرند، گفت: ایرانی‌ها اگر بخواهند؛ بخوبی می‌دانند که چگونه با ما مستقیما تماس بگیرند. ما برای مذاکره آماده هستیم.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دیدار مستقیم بین رئیس جمهور امریکا با مقامات ارشد ایران امکانپذیر است، تصریح کرد: ماههاست که رئیس جمهور آمریکا می‌گوید برای مذاکرات مستقیم با آن‌ها آمادگی دارد.

پمپئو دراین حال تاکید کرد: من می‌خواهم یادآوری کنم که ما انتظارات ساده‌ای داریم. اینکه ایران برنامه اتمی خود را متوقف سازد؛ چرا که سلاح اتمی یک خطری است برای همه کشور‌ها حتی سوییس.

مواظب چین باشید


وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به خطرات چین برای سوئیسی‌ها گفت:: باید در بخش فناوری با چشمان باز مراقب چینی‌ها بود.

مایک پمپئو است؛ افزود: وقتی چین به شما تکنولوژی اطلاعاتی پیشنهاد می‌کند، باید شما آگاه باشید که گردانندگان اصلی از سوی حزب کمونیست چین تحت کنترل قرار دارند.

وی با هشدار به اینکه باید به عمق این روابط نگاه کرد، گفت:: در غیر این صورت این خطر ایجاد خواهد شد که یک روز چین عناصرساختاری اقتصاد را در اختیار خواهد گرفت که دیگر ارزش‌های غربی را منعکس نخواهد کرد.

پمپئو گفت: چین با فروش کالا‌های خود تنها بدنبال قدرت اقتصادی و سیاسی است که می‌خواهد در اینده با این قدرت اقتصادی از نفوذ سیاسی برخوردار شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین