کد خبر: ۶۳۵۹۶۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۱
کشتن ژنرال‌های‌آمریکایی برای سردار سلیمانی بسیار آسان بود
رییس جمهوری گفت: سردار سلیمانی دنبال ثبات و آرامش در منطقه بود. شهید سلیمانی اگر می‌خواست ژنرال‌های آمریکایی را بکشد برای او بسیار آسان بود اما هیچ وقت این کار را نکرد.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر دوشنبه در دیدار سفیران کشورهای خارجی و روسای سازمان های بین‌المللی در تهران اظهار داشت: برای ما این ایام خاطرات بسیار مهم و سرنوشت سازی را یادآور می‌شود. چهل و یک سال قبل مردم بزرگ ایران که قرن‌ها از دیکتاتوری در این کشور خسته شده بودند و از فسادی که دامن حکمرانان را فراگرفته بود، از آینده جامعه انسانی عادلانه ناامید شده بودند و از دخالت‌های بیگانگان در امور کشور فرسوده شده بودند. در این شرایط ندای یک رهبر و عالم مورد اعتمادشان که مردم را به حرکت و انقلاب و سرنگونی یک رژیم پوسیده و فاسد و برقراری یک حکومت مردمی دعوت می کرد پاسخ مثبت دادند و انقلاب بزرگ و شکوهمند ایران را علیرغم میل همه قدرت‌های بزرگ آن روز جهان به پیروزی رساندند.

رییس جمهوری تاکید کرد: در طول ۱۶ سال مبارزه به پیروزی رسید، از سال ۴۱ تا ۵۷، خود انقلاب پایه و اساسش حرکت مردم نه حزب خاص، نه گروه خاص و نه بخشی از نیروهای مسلح بود. همه مردم ایران در کنار یکدیگر به خیابان آمدند و در برابر یک استبداد و حضور استعمار قیام کردند.

روحانی: کشتن ژنرال‌های‌آمریکایی برای سردار سلیمانی بسیار آسان بود

وی گفت: انقلاب بی تردید یک انقلاب کاملا مردمی بود و در چهل و یک سال پیش وقتی امام وارد کشور شد میلیون ها نفر در خیابان‌های تهران به استقبال امام آمدند، امام(ره) از فرودگاه تا بهشت زهرا روی امواج انسانی حرکت می کرد، این انقلابی که بر مبنای آرمان‌های ملی اهداف ملی حرکت خود را آغاز کرده بود برای تثبیت و و استمرارش همواره به مردم متکی بود.

رییس دولت دوازدهم ادامه داد: هر جا توطئه‌ای علیه نظام ما بود این مردم بودند که به صحنه آمدند و در برابر آن توطئه ایستادگی کردند. شرایط بسیار سخت جنگ ۸ ساله تحمیلی را مردم با حضور و اتحاد و ایثار پشت سر گذاشتند بدون این که هیچ قدرتی در دنیا به این مردم کمک کنند و بعد هم در همه مراحل ایستادگی مردم و اتحاد آنها بود که سربلندی این کشور و این مردم را به همراه داشت.

وی گفت: امروز در برابر یک تحریم ظالمانه، یک اقدام تروریستی از طرف آمریکا بر کل ملت ایران هستیم، هیچ کس تردید ندارد که فشار حداکثری آمریکا و تحریم آنها علیه تک تک مردم است. یعنی یک نفر در این تحریم استثنا نشده است. یک بیمار، یک ماده غذایی مورد نیاز مردم، هیچ قطعه ای از هواپیما برای سلامت پرواز استثنا نشده است. کاملا روشن است که تحریمی صد در صد غیرانسانی علیه تمام یک ملت است.

روحانی با تاکید بر این که در تاریخ چنین تحریمی کم‌سابقه است، گفت: آنها به این امید بودند که این فشار حداکثری اول دولت‌مردان را به زانو در می‌آورد و اگر دولت مردان ایستادگی کنند مردم را به زانو در بیاورد. در هر دو اشتباه کردند نه مردم ما در برابر این فشار خم شدند نه مسوولین و دولت مردان سر تواضع فرود آوردند.

یک ملت بزرگ در برابر زور و قلدری سرفرود نمی آورد

رییس دولت تدبیر و امید افزود: آمریکایی‌ها فکر می کردند با این فشار حداکثری بر کل واردات و صادرات، بر زندگی مردم، آنها ناچارند تسلیم شوند یا به عنوان اعتراض به خیابان ها بیایند و به آمریکا چراغ سبز نشان بدهند.

روحانی: کشتن ژنرال‌های‌آمریکایی برای سردار سلیمانی بسیار آسان بود

رییس جمهوری یادآور شد: آنهایی که با این منطقه آشنا هستند و با تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران آشنا هستند می دانند که یک ملت بزرگ در برابر قلدری و زور، سخن ناحق و غلط و فشار ناروا سر تسلیم فرود نمی آورد.

روحانی خطاب به مسوولین و سفرای نمایندگی‌ها گفت: آمریکا در طول ۲۰ ماه گذشته روز به روز فشارش را بر مردم و کشور ما افزایش داده است. از ۸ ماه پیش به این طرف تمام شاخص های اقتصادی ما نشان می دهد که از ما از این تحریم سربلند بیرون آمدیم. تمام شاخص ها نشان می دهد از ۸ ماه پیش به این طرف آمریکایی ها صد در صد اشتباه کرده است.

رییس جمهوری گفت: آمریکا در هیچ یک از طرح‌ها موفق نبوده است، در طول هشت ماه گذشته آمارهای تورم، سرمایه گذاری خارجی در ایران، رشد اقتصادی و اشتغال نشان می‌دهد مسیر مردم و دولت در کنار هم یک مسیر صحیح و درست است.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم ما اگر چه مشکلات فراوانی را امروز در کشور به خاطر تحریم ها تحمل می کنند، اما در سراسر کشور هیچ صفی برای مواد غذایی، دارو، نیازمندی‌های ضروری جابجا شدن و مسافرت و تحصیلات علمی و درمان در بیمارستان وجود ندارد.

رییس جمهوری با بیان این که همه شرایط امروز کشور ما باثبات است تصریح کرد: ما کشور را از ۲ سال گذشته به خوبی اداره کردیم و برای اداره کشور نه به وام خارجی و نه به استقراض از بانک مرکزی خود نیاز داشتیم.

آمریکا به امضا و تعهد خود پایبند نیست

وی افزود: ایستادگی مردم ایران در طول این مدت از افتخارات بزرگ ما است، اما آمریکا نشان داد که کشوری نیست به امضا و تعهد خود پایبند باشد. آمریکا کشوری است که در برابر تعهدات سیاسی و اخلاقی خود پایبند نخواهد بود که اولین ضربه بر حیثیت دولت آمریکا است، آنها نشان دادند در برابر مقررات بین المللی سر فرود نخواهند آورد.

رییس جمهوری با بیان اینکه تحریم مواد غذایی و دارو خلاف همه مقررات بین‌المللی است و آمریکا همه این مقررات را زیر پا گذاشته است، افزود: این اقدامات آمریکا، تروریستی است. اقدام آمریکا علیه اقدامات تامینی دادگاه بین‌المللی لاهه است که آمریکا را موظف کرده تحریم را آغاز نکند.

روحانی اقدامات آمریکا را خلاف مصوبات شورای امنیت سازمان ملل از جمله ۲۲۳۱ دانست و گفت: آمریکا قانون و عهد و پیمان را زیرپا گذشته و جنایت را علیه یک ملت آغاز کرده است.

سردار سلیمانی دنبال ثبات و آرامش در منطقه بود

رییس جمهوری با طرح این سئوال که آیا این اقدامات در تاریخ آمریکا، افتخاری برای آقای ترامپ خواهد بود، تاکید کرد: آیا قانون شکنی، جنایت و ملتی را در فشار قرار دادن، عهد و پیمان را زیر پاگذاشتن، افتخار است.

روحانی با بیان اینکه ملت ما در برابر این فشار ایستادگی کرده و برای ملت ما این موضوع افتخار است، گفت: علیرغم اینکه آمریکا در طول این بیست ماه می بایست درس می آموخت و می فهمید که این مسیر، مسیر غلطی است بر جنایات خود افزود.

وی ادامه داد: ترور یک فرمانده نظامی در خاک کشور همسایه که مهمان رسمی آن کشور بوده، جنایت بزرگی است که همه مقررات بین‌المللی را نقض می‌کند و هیچ‌کس در منطقه ما تردید ندارد که سردار سلیمانی دنبال ثبات و آرامش در منطقه بود.

کشتن ژنرال‌های‌آمریکایی برای سردار سلیمانی در عراق و افغانستان بسیار آسان بود

رییس جمهوری با اشاره به آشنایی کامل خود با فعالیت‌های سپاه قدس و سردار سلیمانی در طول سال‌های گذشته تصریح کرد: اگر سردار سلیمانی می‌خواست ژنرال‌های آمریکایی را بکشد بسیار برایش انجام این کار در افغانستان، عراق و در هر جای دیگر بسیار آسان بود اما هیچ وقت این‌کار را نکرد.

روحانی: کشتن ژنرال‌های‌آمریکایی برای سردار سلیمانی بسیار آسان بود

روحانی افزود: آیا کشتن یک فرمانده نظامی رسمی در خاک کشور دیگر، آن‌هم کسی که مهمان آن کشور است و در مسیری بوده که قرار است چند ساعت بعد با رییس آن کشور دیدار کند. مسیر سردار سلیمانی به میدان جنگ و میدانی که عده‌ای بخواهند علیه آمریکا اقدام کند، نبوده است بلکه از فرودگاه به مسیری می‌رفته که چند ساعت بعد با نخست‌وزیر عراق دیدار کند. این اقدام از نظر ما، جهانیان و مقررات بین‌المللی محکوم است.

معامله قرن یک رسوایی برای کاخ سفید و دولت‌ آمریکاست

وی جنایت دیگر آمریکا را علیه ملت فلسطین و منطقه دانست و اظهار داشت: مقررات بین‌المللی در این زمینه روشن است. قطعنامه‌های سازمان ملل در سال ۱۹۶۷ و ۱۹۷۳ و بعد و قبل آن روشن است. از نظر قطعنامه‌های سازمان ملل سرزمین فلسطین متعلق به ملت فلسطین است و آوارگان فلسطینی باید به سرزمین خود برگردند. آمریکا اقدام ضد حقوق بشری علیه ملت فلسطین انجام داده است همانطور که علیه ملت سوریه انجام شده است.

رییس شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: جولانی که از آن سوریه است، می‌گوید از آن اسرائیل است. چاه‌های نفت سوریه را تصرف می‌کند به عنوان راهزن و دزد بین‌المللی علیه ملت سوریه و علیرغم خواست مردم و مجلس عراق در این کشور باقی مانده است که خلاف حقوق بین‌المللی است.

روحانی با اشاره به طرح معامله قرن تصریح کرد: آنچه آمریکا به عنوان جنایت قرن دنبال می‌کنند، این است که می‌خواهد ملت فلسطین را برای همیشه از کشورشان دور نگه دارند. این اقدامشان یک رسوایی جدید برای کاخ سفید و مردم و دولت آمریکا است.

رییس دولت تدبیر و امید افزود: جمهوری اسلامی ایران از آغاز انقلاب منادی صلح بود ما در طول این چهل و یک سال علیه هیچ کشوری اقدام نکردیم به ما جنگ تحمیل شده اما ما به کشوری حمله نکردیم. ما به آواره‌ها کمک کردیم. ما به مردم آواره افغانستان کمک کردیم. ما به مردم عراق که در جنگ ائتلاف علیه عراق آواره شده بودند کمک کردیم. ما به مردم کویت در حمله صدام به کویت کمک کردیم.

رییس جمهوری اظهار داشت: ما همچنین به مردم قطر در شرایط حصر غیرقانونی کمک کردیم. ما از لحاظ مواد غذایی و دارویی به مردم یمن کمک کردیم. ما در طول این چهل و یک سال به مردم فلسطین و آرمان فلسطین کمک کردیم. ما به مردم لبنان کمک کردیم. ما علیه تروریست‌ها جنگیدیم و خون دادیم.

رییس جمهوری عنوان داشت: مردم ما به هر دولتی که از ما خواست علیه تروریسم کمک خواست، کردند. آن روزی که عراق علیه داعش از ما کمک خواست ما به کمک او رفتیم. آن روز که در شمال عراق اقلیم از ما کمک خواست به کمک او رفتیم. آن روز که دولت سوریه از ما کمک خواست به کمک او رفتیم.

ما همواره به دنبال صلح بوده‌ایم/ موشک ما علیه جنایت و ترور است

روحانی اضافه کرد: ملت ما ملت صلح دوست و علیه تروریسم است و ما ملتی قربانی تروریسم و قربانی مواد شیمیایی و سلاح شیمیایی هستیم. ملت ما قربانی گروهک‌های تروریستی است که امروز هم در پناه آمریکا هستند، و قربانی سلاح شیمیایی است که توسط کشورهای غربی برای صدام آماده شد. اما ما همواره به دنبال صلح بودیم، امروز هم ما دنبال صلح هستیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: آنچه ما می‌گوییم به نفع مردم منطقه و حتی مردم آمریکاست و آنچه کاخ سفید انجام می‌دهد علیه منافع ملت‌های منطقه و ثبات منطقه و علیه منافع خود آمریکا و ملت آمریکاست.

روحانی گفت: پیشنهاد ما از روز اول در سال ۲۰۱۳، در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری بود. امسال هم یعنی سال میلادی قبل در ۲۰۱۹، مجددا پیشنهاد ما در سازمان ملل و مجمع عمومی، طرح صلح هرمز بود آنچه پیشنهاد ماست، مبارزه با افراطی‌گری و تروریسم است. آنچه که پیشنهاد ماست صلح در این منطقه است. باز هم پیشنهاد ما به همه دنیا گفت و گو و مذاکره است.

رییس جمهوری یادآور شد: به ما می گویند چرا موشک‌های نقطه زن و مدرن را می سازیم. همه دنیا بدانند ما دوبار از موشک‌مان استفاده کردیم، یک بار علیه داعش استفاده کردیم آن زمانی که داعش مردم بی‌گناه ما را در خوزستان و اهواز و در کنار مجلس شورای اسلامی گشت به او پاسخ دادیم و یک‌بار دیگر از این موشک بر علیه پایگاه آمریکایی در عین الاسد عراق به خاطر جنایتی که کرد و فرمانده نظامی ما ترور کرد، استفاده کردیم.

وی تاکید کرد: بنابراین موشک ما علیه ترور و جنایت است. ما هیچ‌گاه موشک برای تجاوز نساختیم و انبار نکردیم. به همه همسایگان و مردم منطقه اطمینان می‌دهیم خواست ما همزیستی مسالمت آمیز است. علاقه‌مندیم با همه همسایگانمان بدون استثنا اگر مشکلی داریم، حل کنیم.

رییس جمهوری گفت: ما با بسیاری از همسایگان مان امروز روابط برادرانه و دوستانه داریم. با بسیاری کشورهای جهان روابط صمیمانه و برادرانه داریم. خواست ما برادری، دوستی، مذاکره، پایان جنگ‌ها و تجاوزها و پایان حمایت از تروریسم، پایان تحریم ها و در کنار هم زندگی کردن است که این پیام انقلاب و امام (ره) است. ۴۱ سال پای این انقلاب بودیم و همواره در کنار این انقلاب خواهیم بود چون انقلاب برای ما آزادی، استقلال و حاکمیت ملی آورده و در مسیر صلح قرار داده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
0
6
کشور را به خوبی اداره کردیم و شرایط باثبات است!!!!!!!!!!!!! اسپند دود کنید. چشم نزنند شما را !!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین