کد خبر: ۶۴۰۱۴۳
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷
بررسی آمار رسمی قیمت مسکن تهران حاکی از آن است که در برخی مناطق ۲۲ گانه تعداد معاملات و قیمت‌ها به واسطه سفته‌بازی و تقاضای سرمایه‌ای افزایش یافته است.
آفتاب‌‌نیوز :

در بهمن ماه امسال میانگین قیمت یک مترمربع اپارتمان در مناطق ۲۲ گانه تهران به ۱۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان افزایش یافت که در مقایسه با ماه پیش از آن (دی) حدود ۳.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تعداد قراردادهای ثبت‌ شده در سامانه املاک و مستغلات نیز در دومین ماه زمستان صعودی بود و از ۹۶۶۴ فقره در دیماه به ۱۲۰۱۴ فقره در بهمن ۹۸ افزایش یافته است. از سوی دیگر ارزش معاملات انجام شده در ۳۰ روز بهمن به مرز ۱۶ هزار میلیارد تومان نزدیک شد که حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان از رقم معاملات اردیبهشت ماه امسال بیشتر است.

میانگین قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه تهران چقدر است؟

بررسی روند قیمت مسکن در مناطق ۲۲ گانه نشان می‌دهد در مناطقی که افزایش قیمت اتفاق افتاده، آمار معاملات نیز بالاتر بوده است. به‌عنوان مثال در منطقه ۲ متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی طی بهمن ۹۸ بالغ بر ۲۱ میلیون و ۵۵۵ هزار تومان بوده که نسبت به ماه پیش از آن بیش از ۶.۲ درصد افزایش یافته است. در این منطقه ۱۱۸۸ فقره قرارداد طی بهمن ماه ثبت شد که در مقایسه با دیماه امسال ۲۶.۷ درصد رشد داشته است.

در منطقه ۴ متوسط قیمت از ۱۴.۲ میلیون تومان به بالای ۱۴.۵ میلیون تومان افزایش یافته و به همین نسبت نیز تعداد قراردادها نیز روند صعودی داشته است. تعداد قراردادهای ماه گذشته مسکن در این منطقه ۱۱۴۵ فقره بوده که نسبت به ماه پیش از آن ۲۷.۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین در منطقه ۵ نیز این روند تکرار شده است؛ متوسط قیمت هر مترمربع مسکن از ۱۶ میلیون و ۴۳۹ هزار تومان دیماه ۹۸ با ۶.۳ درصد رشد به ۱۷ میلیون و ۴۶۸ هزار تومان و تعداد قراردادها از ۱۶۶۱ فقره با ۳۰.۱ درصد به ۲۱۶۱ فقره افزایش یافته است.

در مناطق ۱۰، ۱۴ و ۱۵ نیز همین داستان تکرار شده است. این‌گونه به نظر می‌رسد در این مناطق تقاضای سفته‌بازی و سرمایه‌ای باعث شده تا با انجام معاملات احتمالا صوری قیمت‌ها افزایش یابد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین