کد خبر: ۶۴۸۷۲۶
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 991 بیمار جدید کووید19 در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸۰۶ نفر رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

جهانپور گفت: از دیروز تا امروز ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۹۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۹۱۴۷۲ نفر رسید. امروز پس از ۳۶ روز، تعداد موارد جدید یا ابتلای روزانه به کووید۱۹ در کشور، به کمتر از ۱۰۰۰ مورد رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۹۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۸۰۶ نفر رسید.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ به گفته جهانپور، خوشبختانه تا کنون ۷۰۹۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۳۰۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.  تا کنون ۴۳۲ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. متاسفانه از اول اسفند تا صبح امروز، ۵۰۱۱ نفر در کشور به دلیل مصرف الکل تقلبی دچار مسمومیت شدند و ۵۲۵ نفر از این مسمومین که به مراکز درمانی مراجعه کرده اند، جان خود را از دست داده اند. در حاضر حاضر ۲۲۹ نفر از این مسمومیت در بخش های عادی و ۴۷ نفر در بخش مراقبت های ویژه ICU بستری هستند اما سه هزار و ۴۵۱ نفر ترخیص شده اند. ۹۵ نفر از مسمومین، نابینا و کم بینا شده و ۴۰۵ نفر نیز نیازمند خدمات دیالیز شده‌اند.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۸ اردیبهشت+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۷ اردیبهشت+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۸ اردیبهشت ۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی        
2 آذربایجان غربی ۹۸ ۱۶۲ ۱۳۷۱ ۲۵۰۵
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان) ۱۲۵ ۶۰۰ نفر تا ۸ اردیبهشت    
5 البرز        
6 ایلام ۸ ۵۱   ۴۸۸
7 بوشهر ۳ ۱۱ ۱۴۰ ۲۲۶
8 تهران ۳۵۴      
9 چهارمحال و بختیاری ۵   ۳۱۲ ۳۵۱
10 خراسان جنوبی ۱۵ ۴۲ ۴۶۸ ۵۲۹
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۳ ۷۲ نفر تا ۷ اردیبهشت ۳۹۷ ۶۲۹
13 خوزستان ۱۳۰ ۱۹۷ ۱۸۰۸ ۲۳۵۷
14 زنجان ۱۰ ۱۰۲ ۷۶۵ ‭۹۶۲ 
15 سمنان ۶   ‭۹۲۳‬ ‭۱۰۸۱‬
16 سیستان‌وبلوچستان   ۴۹   ۶۱۱
17 فارس ۷۸ ۸۲ ۷۷۶ ۳۴۳۹
18 قزوین        
19 قم ۴۶      
20 کردستان ۳۸ ۱۱۶ ۶۶۹ ۱۱۵۱
21 کرمان ۱۵ ۵۰ ۳۳۹ ۶۴۶
22 کرمانشاه ۷۵ ۷۵   ۱۱۳۰
23 کهگیلویه و بویراحمد ۵ ۸ نفر تا ۲۹ فروردین   ۴۷۲
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان        
27 مازندران ۸۴      
28 مرکزی ۲۴ ۱۵۵ ۱۲۲۶ ۱۶۴۲
29 هرمزگان ۳۰ ۲۴   ۷۳۴
30 همدان        
31 یزد        

***

شناسایی ۱۳۰ مورد جدید ابتلا به کرونا در خوزستان

۱۳۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: این تعداد مبتلا به ویروس کرونا در استان از به تفکیک در اهواز ۵۹، دزفول ۱۴، شوشتر ۱۱، هویزه هفت، دشت آزادگان و رامهرمز ۶، خرمشهر پنج، باوی، کارون و باغملک هر کدام چهار، اندیمشک، ایذه و مسجدسلیمان هر کدام ۲ و بهبهان، شوش، رامشیر و آبادان هر کدام یک مورد بوده شناسایی شده است.

دکتر علی احسان پور افزود: این تعداد در مقایسه با هفته‌های اخیر یک هشدار جدی است و بدین ترتیب مبتلایان به کووید۱۹ در خوزستان به ۲ هزار و ۳۵۷ نفر رسید.

وی ادامه داد: همزمان با بازگشایی بسیاری از مشاغل و افزایش مراکز نمونه گیری و تقویت توان بهداشتی درمانی دانشگاه، شناسایی موارد جدید ابتلا به کوئید ۱۹ در روز‌های اخیر افزایشی بوده است لذا تاکید می‌کنیم که مردم مراقبت‌های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند را بیشتر رعایت کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر از بیماران مبتلا به کرونا ویروس جان باخته تا تعداد جان باختگان به ۱۹۷ نفر افزایش یافت.

دکتر احسان پور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۵۲ بیمار مبتلا به کوئید ۱۹ در مراکز درمانی تحت درمان هستند افزود: با تلاش شبانه روزی پزشکان، پرستاران وکادر‌های درمانی یک هزار و ۸۰۸ نفر بیمار درمان و ازبیمارستان‌های استان ترخیص شدند.

شناسایی ۳۵۴  بیماری کرونایی جدید در تهران

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران گفت: در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا ۳۵۴ نفر در بخش‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های ارائه کننده خدمت به بیماران کرونایی بستری شده اند.

 علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گفتگو با شبکه خبر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۴ مبتلای به کرونا در بخش‌های عادی بیمارستان‌های ما در استان تهران بستری شده اند. ۸۰ بیمار هم در بخش‌های مراقبت ویژه بستری شدند و ۵۰۲ بیمار هم ترخیص شده اند که نسبت به روز قبل آمار بستری و ترخیص بیماران تفاوت قابل توجهی نشان نمی‌دهد. مجموعا در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱۴۲ نفر به مجموعه بخش‌های درمانی ما مراجعه داشته اند.در مجموع ۳۵۴ نفر در بخش‌های عادی و ویژه بستری شدند و مابقی به صورت سرپایی درمان شده و به منازل خود رفتند. ۳۴۰۰ بیمار هم به بخش‌های بهداشتی ما در مراکز جامع سلامت مراجعه کرده اند که علائم کمتری از کرونا داشته‌اند.

آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در استان چهارمحال و بختیاری به ۳۵۱ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۳۵۱ نفر رسیده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مجید شیرانی از مثبت اعلام شدن آزمایش‌های ۵ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری به ۳۵۱ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از شروع اپیدمی بیماری تا کنون ۱۰۹۲ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند.

وی با بیان اینکه در مجموع از یک هزار و ۶۴۱ فرد بستری و سرپایی نمونه‌گیری شده است، ادامه داد: تعداد ترخیص‌شدگان که به‌صورت قطعی به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته‌اند ۳۱۲ نفر بوده است.

افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۶۲۹ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۸ اردیبهشت، ۶۲۹ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی از افزایش آمار مبتلایان کووید ۱۹ در خراسان شمالی به ۶۲۹ نفر خبر داد و در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار کرد: در شهرستان‌های بجنورد ۲۹۴ نفر، شیروان ۷۶ نفر، فاروج ۳۸ نفر، مانه و سملقان ۴۷ نفر، جاجرم ۲۸ نفر، گرمه ۲۳ نفر، راز و جرگلان ۱۵ نفر و اسفراین ۱۰۸ نفر به‌طورقطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. ️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۳۹۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بابیان اینکه هنوز جامعه درگیر مبارزه با کرونا است، بر پرهیز از تجمعات و تردد‌های غیرضروری تأکید کرد و گفت: در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امکان جهش آمار مبتلایان وجود دارد.

وی افزود: آزمایش ۹۹۶ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۱۲ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

هاشمی با اشاره به اینکه مشاهده‌شده در حواشی شهر در روز تعطیل، بسیاری از خانواده‌ها در باغ‌ها تجمع می‌کنند، خاطرنشان کرد: اگر تجمع‌ها ادامه یابد، شاهد افزایش مبتلایان به کرونا ویروس و آمار مرگ‌ومیر خواهیم بود.

شناسایی ۷۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پرشکی شیراز با اشاره به بررسی هزار و ۳۹۵ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس در استان طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: از این تعداد، ۷۸ مورد مثبت اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی با اشاره به آخرین آمار مربوط به وضعیت کروناویروس در استان فارس اظهار داشت با شناسایی موارد جدید، آمار مبتلایان در استان فارس به سه هزار و ۴۳۹ مورد افزایش یافت.

وی ادامه داد: از مجموع ۷۸ مورد جدید شناسایی شده طی روز گذشته تاکنون، ۴۱ مورد مربوط به شیراز؛ آباده و کوهچنار هر کدام چهار مورد؛ مهر دو نفر؛ مرودشت، فراشبند، زرقان، ارسنجان، خرامه و سروستان هر کدام یک نفر بوده و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و داننشکده‌های علوم پزشکی استان فارس بوده است.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین با ابراز تاسف از مرگ سه نفر از مبتلایان طی ۲۴ ساعت گذشته که مربوط به مبتلایان شیراز، آباده و پاسارگاد بوده اند، از افزایش آمار موارد مرگ و میر در استان به ۸۲ نفر خبر داد.

 همتی به آمار موارد بهبود یافته اشاره کرد که تاکنون ۷۷۶ مورد بوده و افزود: هزار و ۹۸۲ نفر از مبتلایان نیز در قرنطینه خانگی بوده و سلامت آنان به صورت منظم پیگیری می‌شود.

وی در ادامه از خانواده‌ها خواست تا مسایل مهمی مانند واکسیناسیون، به ویژه در کودکان زیر پنج سال را جدی گرفته و در این زمینه وقفه‌ای صورت نگیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پرشکی شیراز هم اکنون بیش از هزار و پانصد مرکز واکسیناسیون در استان فعال بوده که در بخش‌های جداگانه از مراکز مربوط به پذیرش مراجعان مشکوک به کووید ۱۹، پذیرای افراد برای انجام واکسیناسیون هستند.

شناسایی ۲۴ مورد کووید۱۹ در ۳ روز گذشته در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از ظهر روز جمعه ۵ اردیبهشت تا ظهر امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۴ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است.

سید محمد جمالیان اظهار کرد: از ظهر روز جمعه ۵ اردیبهشت تا ظهر امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۴ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۶۴۲ نفر رسیده است. خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۲۲۶ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۵۱ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند.  ۲۱۰ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه هستند. در این سه روز ۴ مورد فوتی در اثر کرونا ویروس در استان گزارش شده است که بدین ترتیب تعداد فوتی‌های این بیماری ۱۵۵ نفر شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان مرکزی تاکنون در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک  ۱۰۴۵ مورد، دانشکده علوم پزشکی خمین  ۸۶ مورد و در دانشکده علوم پزشکی ساوه ۵۱۱ مرد مبتلا به کووید۱۹ گزارش شده است.

کرونا ۷۵ نفر را در استان کرمانشاه به کام مرگ کشاند

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا از ابتلای یک هزار و ۱۳۰ کرمانشاهی به ویروس کووید-۱۹ در استان خبر داد. همچنین این ویروس جان ۷۵ نفر را گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، «مهدی محمدی» در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: با ابتلای ۲۴ مورد جدید به این ویروس که ۳ نفر آن‌ها مربوط به بیماران بستری و ۲۱ تن دیگر سرپایی بودند، مجموع مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در استان به یک هزار و ۱۳۰ نفر رسید.

وی افزود: از مجموع این تعداد، ۴۷۸ نفر بستری و ۶۵۳ نفر به صورت سرپایی ویزیت و تحت درمان قرار گرفته‌اند و متاسفانه مجموعاً از آغاز اپیدمی این ویروس در کرمانشاه، ۷۵ نفر نیز جان خود از دست داده‌اند؛ همچنین از ابتدای شیوع اپیدمی دو هزار و ۳۷۲ نفر بستری شده‌اند که از این تعداد دو هزار و ۱۳۹ نفر ترخیص و ۱۵۸ نفر کماکان بستری هستند.

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا همچنین آمار تفکیکی هر شهرستان را ارائه داد و در این خصوص، عنوان داشت بر اساس آمار ارائه شده تا عصر امروز دوشنبه (۸ اردیبهشت) بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا متعلق به شهرستان کرمانشاه است، در سطح این شهرستان مجموع بیماران بستری و سرپایی ۷۳۳ نفر هستند.

وی افزود: سایر مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ به تفکیک هر شهرستان بدین شرح است: «اسلام آباد غرب» ۵۵ نفر، «کنگاور» ۴۷ نفر، «صحنه» ۳۶ نفر، «هرسین» ۳۲ نفر، «سنقر و کلیایی» ۷۹ نفر، «پاوه» ۱۲ نفر، «جوانرود» ۲۵ نفر، «ثلاث باباجانی» ۱۵ نفر، «گیلانغرب» ۳۶ نفر، «سرپل ذهاب» ۲۴ نفر، «روانسر» ۱۷ نفر، «قصرشیرین» ۴ نفر و «دالاهو» ۱۵ نفر است.

محمدی در انتها یادآور شد که شهرستان قصرشیرین کمترین بیمار مبتلا به کووید-۱۹ را دارد و شهرستان‌های اسلام آباد غرب، کنگاور و سنقر پس از شهرستان کرمانشاه، بیشترین مبتلایان به این ویروس را دارا هستند.

افزایش نگران کننده آمار ابتلا به کرونا در سیستان وبلوچستان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: میزان مبتلایان مثبت آزمایشگاهی کرونا در استان سیستان و بلوچستان به ۶۱۱ بیمار رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان میری علی آباد اظهار کرد: تاکنون ۴۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در استان جان خود را ازدست داده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: ازدحام در خیابان‌ها و اماکن پرتردد و عدم رعایت اصول بهداشتی و همچنین فاصله گذاری اجتماعی از دلایل افزایش آمار بیماری است. در ابتدا با شیب ملایم ابتلا به کرونا مواجه بودیم، ولی هم اکنون آمار‌ها در حال افزایش است. مردم استان همچنان باید فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، شاید خیلی از هم استانی‌های ما فکر می‌کنند که کرونا تمام شده، ولی واقعیت این است که نه تنها شواهدی از اتمام کرونا به چشم نمی‌خورد بلکه احتمالا در نقطه شروع پیک دوم هستیم.

ابتلاء ۳۰ نفر دیگر به کرونا در هرمزگان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۳۰ نفر دیگر در استان به کرونا، شمار مبتلایان در هرمزگان به ۷۳۴ نفر افزایش یافت.

دکتر محمود حسین پور در ارتباط زنده تلویزیونی با خبر ساعت ۲۰ شبکه خلیج فارس افزود: از این شمار بیشترین ۲۰ در بندرعباس، ۲ مورد در بندرلنگه، ۲ مورد بستک، ۴ مورد رودان و قشم و میناب هر کدام یک مورد مثبت ابتلاء به کرونا ثبت شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از دوماه پیش تاکنون از ۵ هزار و ۹۸ مورد مشکوک سرپایی و بستری آزمایش کووید ۱۹ گرفته شد که ۷۳۴ نفر مثبت شدند. اکنون ۲۸ نفر از بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان بستری اند.

وی گفت: برای کنترل و قطع زنجیره کرونا همدلی و همراهی مردم ضروری است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مردم خواست از تردد‌های غیرضروری پرهیز کنند و بیرون از منزل با رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ماسک استفاده کنند.

دکتر حسین پور در رابطه با بازار ماهی فروشان که یکی از کانون‌های شیوع کرونا در چند روز اخیر در بندرعباس بود گفت:با همراهی فروشندگان و مسئولان، بازار ماهی فروشان پس از بهسازی در بازه زمانی مشخص راه اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمایش شماری از ماهی فروشان که خارج از بازار فعالیت می‌کردند مثبت شده است گفت: مردم از دست فروشان ماهی نخرند. بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ۲۱ مکان در استان برای عرضه بهداشتی ماهی تازه ایجاد می‌شود.

آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی: تا تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۹، ۲۵۰۵ نفر در آذربایجان غربی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۱۶۲نفر نیز جان باخته اند.

دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان  آذربایجان غربی گفت: در هفتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از میان مراجعان به مراکز درمانی ۴۰۴ تست جدید انجام شد که از این تعداد ابتلای ۹۸ نفر به ویروس کرونا قطعی گزارش شده است که از این تعداد ۷۷ نفر به صورت سرپایی ویزیت و مرخص شده اند و ۲۱ نفر نیز بستری شده‌اند.

او جمعیت مبتلایان به ویروس کرونا را در آذربایجان غربی تا تاریخ هفت اردیبهشت ماه امسال ۲۵۰۵ نفر، تعداد بهبود یافتگان را نیز ۱۳۷۱ مورد عنوان کرد. خوشبختانه در هفت اردیبهشت بیمار کرونایی در استان فوت نکرده است و آمار جانباختگان همچنان ۱۶۲ نفر است.

بستری ۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

۲۴ ساعت گذشته ۸۴ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۸۴ بیمار مبتلا به کرونا ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری شدند.

دکتر روحانی زاده با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۹۰ بیمار کرونایی بهبودیافته از بیمارستان‌های مازندران مرخص شدند افزود: هم اکنون ۴۶۶ بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های مازندران بستری هستند.

او با توجه شروع فصل کشاورزی در استان مازندران از کشاورزان خواست دستورالعمل‌های مربوط به بیماری کرونا را جدی گرفته و در زمین‌های کشاورزی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین به کشاورزان توصیه کرد بیماری‌های فصلی در زمین‌های شالیزاری از جمله تب شالیزار را جدی گرفته و در صورت وجود علائم به مراکز بهداشتی مراجعه کنند.

بستری شدن ۱۲۵ بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان

۱۲۵ بیمار جدید با علائم کرونا به جمع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان استان اصفهان اضافه شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون این تعداد بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی ۲۲ شهرستان به جز کاشان و آران وبیدگل بستری شده اند.

آرش نجیمی، تعداد مبتلایان به کرونا بستری شده را در مراکز درمانی این استان ۷۳۳ بیمار بیان کرد و افزود: همچنین در این مدت ۶۹ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی این استان ترخیص شده اند.

وی گفت: علاوه براین ۱۷۲ بیمار مبتلا به کرونا با وضعیت حاد در آی سی یو‌های مراکز درمانی ۲۲ شهرستان تحت درمان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مردم توصیه کرد رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را جدی بگیرند و از تردد‌های غیر ضرور خودداری کنند تا بتوان این بیماری نفس گیر را مهار و رنجیره آن را قطع کرد.

بستری ۱۷۰ بیمار کرونایی در قم

دکتر قدیر گفت: در حال حاضر ۱۷۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند که حال عمومی ۵۰ نفر از آن‌ها مناسب نیست.

دکتر قدیر با اعلام این خبر افزود: در ۲۴ ساعت گذشته و تا ساعت ۱۴ امروز هشتم اردیبهشت، ۴۶ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی ابتلا به کرونا پذیرش شدند که از این تعداد ۲۲ نفر در بخش‌های بیمارستانی بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شدند. در شبانه روز گذشته، ۱۳ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم از همشهریان خواست نسبت به کرونا بی‌تفاوت نباشند چرا که ممکن است افراد ناقل و بدون علامت همانند بمب ساعتی قم را با طغیان مجدد کرونا روبه‌رو کنند. با رعایت فاصله گذاری فیزیکی، کم کردن تماس‌ها و کم کردن مراجعات حضوری در جهت قطع زنجیره ویروس گام برداریم.

شناسایی ۱۵ مورد ابتلای جدید به کرونا در خراسان جنوبی

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی ۱۵مورد جدید در ۲۴ساعت گذشته، به ۵۲۹ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۱۵۴آزمایش جدید از افراد مشکوک به کرونا گرفته شد که با بررسی آن، ۱۵مورد جدید قطعی کرونا در خراسان جنوبی شناسایی شد.

دکتر مهدی زاده افزود: از این ۱۵مورد جدید، ۹نفر مربوط به شهرستان بیرجند، ۲نفر سرایان، ۲نفر درمیان، یک نفر طبس و یک نفر مربوط به شهرستان قاین است.خوشبختانه در ۲۴ساعت گذشته، فردی در اثر کرونا فوت نکرده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون از ۲هزار و ۶۰۶نفر در خراسان جنوبی تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد جواب آزمایش ۲هزار و ۷۷نفر منفی و جوب آزمایش ۵۲۹نفر مثبت بوده است.از ۵۲۹نفر مبتلای به کرونا در خراسان جنوبی تا کنون، ۴۶۸ نفر ترخیص و یا درمان سرپایی شده اند، ۱۹نفر بستری اند که حال دو نفر وخیم است، و ۴۲ نفر نیز متأسفانه فوت کرده اند. در غربالگری مرحله دوم نیز در خراسان جنوبی تا کنون ۲۴۳هزار و ۴۳۷نفر غربال شده اند.

۴۷۲ تن در کهگیلویه و بویراحمد مبتلا به کرونا

دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه از ۹۹ مورد جواب دریافتی از آزمایشگاه یاسوج؛ ۵ مورد مثبت گزارش شد، افزود: با احتساب آمار امروز، شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۴۷۲ بیمار رسید.

وی اضافه کرد: از شمار مبتلایان جدید استان سه مرد و یک زن در شهرستان لنده و یک مرد در شهرستان بهمئی است.

دکتر یزدانپناه ادامه داد: با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی مهم‌ترین راه کنترل شیوع کرونا است و از عموم مردم تقاضا داریم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در پایان گفت: همچنین از عموم مردم خواهشمندیم جهت آگاهی از وضعیت سلامت خود به سایت salamat.gov.ir مراجعه کرده و در صورت داشتن هر گونه سوال با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

شناسایی ۸ مورد ابتلای جدید کرونا در استان ایلام

 دکتر محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ مورد ابتلای جدید بیماری کرونا درشناسایی ۸ مورد ابتلای جدید کرونا دراستان ایلام استان گزارش شده است که با آمار امروز تعداد مبتلایان دراستان ایلام به ۴۸۸ مورد رسیده است.

وی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است.

کریمیان از مردم خواست که خطر ویروس کرونا را جدی گرفته و اصول بهداشتی و فاصله گذاری را حتما رعایت کنند.

شمار مبتلایان به کرونا در کُردستان به یک هزار و ۱۵۱ نفر رسید

با اضافه شدن ۳۸ بیمار دیگر به آمار مبتلایان کرونا در استان تعداد بیماران به یک هزار و ۱۵۱ نفر افزایش یافت.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کُردستان گفت: تاکنون از دو هزار و ۶۹۸ نمونه گرفته شده، یک هزار و ۵۴۰ نمونه منفی ویک هزار و ۱۵۱ نمونه هم مثبت بوده است.

آرزو فلاحی افزود: آمار مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در سقز ۲۸۳ نفر، بانه ۱۴۶، سنندج ۲۸۵، کامیاران ۶۳، قروه ۹۷، مریوان ۷۰، دیواندره ۷۶، بیجار ۵۰، دهگلان ۶۱ و سروآباد ۲۰ نفر است.

فلاحی گفت: تاکنون ۱۱۶ نفر نیز بر اثر بیماری کرونا در استان جان خود را از دست داده اند.

این تعداد شامل ۳۲ نفر در سقز، ۱۶ نفر در بانه، ۱۹ نفر در قروه و ۲۰ نفر در سنندج، ۸ نفر بیجار، دیواندره ۴ نفر، کامیاران ۹، دهگلان ۲ نفر و مریوان نیز ۶ نفر است.

از ابتدای شیوع بیماری در استان تاکنون ۶۶۹ نفر بهبود یافته اند.

ابتلای ۱۰ مورد جدید به کرونا در استان زنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: بر این اساس در مجموع تاکنون تست کرونای ۹۶۲ نفر در استان زنجان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

قزلباش افزود: از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۷۶۵ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند

متاسفانه از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان ۱۰۲ نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

آمار کرونا در استان کرمان

با ارسال ۱۲۰ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان، تست کرونای ۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون ۶۴۶ نفراست و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در استان جان خود را از دست داده اند.

اقای شفیعی افزود:در مجموع از ابتدا تاکنون ۵۰ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده ودر مجموع ۳۳۹ نفرنیز بهبود پیدا کردند.

بهبودی ۴۳۱ مبتلا به کرونا در ۶ شهرستان سمنان

طبق آخرین آمارها، شمار کرونایی‌های ۶ شهرستان استان سمنان تا روز هشتم اردیبهشت‌ماه به ۵۲۳ نفر و تعداد بهبودی‌ها به ۴۳۱ نفر رسیده است.

بنا بر گزارش‌های به دست آمده از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان که ۶ شهرستان این استان را زیرپوشش خود دارد، آخرین خبرها از ارائه گزارش ۶ مورد جدید ابتلا به این ویروس در این منطقه از استان سمنان حکایت دارد.

بر همین اساس، آمار تجمیعی مبتلایان قطعی به کرونا به تفکیک استان‌های مختلف کشور نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ۶ شهرستان سمنان، دامغان، گرمسار، مهدی‌شهر، سرخه و آرادان که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان هستند، ۵۲۳ نفر است.

بر پایه آمار دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تا روز هشتم اردیبهشت‌ماه، ۴۳۱ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا تاکنون مرخص شده‌اند که این آمار، نسبت به روز قبل سه نفر افزایش داشته است.

هم‌اکنون ۶۲ نفر در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به علت ابتلا به ویروس کرونا بستری هستند که این عدد امروز ۶ نفر کاهش داشته است.

بستری ۳۵ بیمار مبتلا به کرونا در شاهرود

تاکنون ۵۵۸ نفر در شهرستان‌های شاهرود و میامی به کرونا مبتلا شده‌اند و آمار بستری‌ها امروز کاهش یافته است.

همچنین بنا بر گزارش‌های دریافتی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شاهرود که دو شهرستان این استان را زیرپوشش خود دارد، آخرین خبرها از عدم ارائه گزارش مورد جدید ابتلا به این ویروس در این منطقه از استان سمنان حکایت دارد.

بر همین اساس، آمار تجمیعی مبتلایان قطعی به کرونا به تفکیک استان‌های مختلف کشور نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در دو شهرستان میامی و شاهرود که زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند، همان ۵۵۸ نفر روز گذشته است.

بر پایه بررسی‌های عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تا روز هشتم اردیبهشت ماه، ۴۹۲ نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا تاکنون مرخص شده‌اند و این عدد امروز تفاوتی نشان نمی‌دهد.

اما آمار بستری‌های بیماران کرونایی در شاهرود امروز هشت نفر کاهش یافته و به ۳۵ نفر رسیده است که هم‌اکنون خدمات دریافت می‌کنند.

پراکندگی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر

پراکندگی آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه دوشنبه ۸ اردیبهشت ۹۹ را در اینفوگرافی زیر ببینید.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۸ اردیبهشت+جدول

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۳
حسن
|
Israel
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
1
6
جمع اماری استانی 1152 نفر مبتلا است در حالی که هنوز برخی استان امار ارائه نکردند در حالی که امار کلی 991 نفر اعلام شده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ابوالفضل
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
نیازی به دلسوزی شما نیست
خائن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۲
ارائه کرده اند. اما نه برای انتشار جداگانه ! خود وزارت خانه جمع میزند اعلام میکند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
1
4
شما اگر آماری را که مسئولین علوم پزشکی اعلام کردند با هم جمع کنید عدد 1152 بدست می آید در حالی که این عدد بدون در نظر گرفتن آمارهای بیش از 10 استانی است که مسئولین آن آماری ارائه نکرده اند. جناب آقای جهانپور از ارائه آمار دروغ خودداری کنید. چرا برای جلوگیری از گسترش روز افزون این بیماری آمار واقعی را اعلام نمی کنید. لطفا از دروغگویی دست بردارید
پاسخ ها
ابوالفضل
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
عزیز من آمار اقای جهانپور مربوط به ظهر دیروز تا ظهر امروزه
ولی امار استان ها معلوم نیست برای ساعت چند تا چنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
5
این عدد سازی‌ها بدرد خودتان می‌خورد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
یک خط بالای جدول رو بخونید.(پایین جدول هم سند اعداد داخل جدوله)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
2
با درود چرا خراسان رضوی همیشه خالی است
پاسخ ها
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
احتمالا اینقدر بالاست که جرات اعلام ندارند.
mm2
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
چون یک ولایت مستقلی هست!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
1
رئیس جمهور قبل از اینکه آمارها کم بشه گفت تعطیلی تمام شده و امار نزولی است به همین خاطر جهانپور امارها را به دروغ پایین آورده که دروغگویی دولت را پنهان کند.
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۹
0
0
خدا رو شکر خراسان رضوی پاک پاکه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۰
0
0
ازوقتی که رییس علوم پزشکی اردبیل برکنارشد آمارمبتلایان وفوتیها اعلام نمیشود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین