کد خبر: ۶۵۰۱۶۹
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
قم همچنان در موقعیت قرمز کرونایی دارد

هشدار نسبت به عادی‌سازی وضعیت کرونا در قم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بی‌توجهی به مسائل بهداشتی و عادی‌سازی موضوع کرونا در قم خطرناک است و مردم باید فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش را جدی بگیرند.
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا قدیر در جلسه ستاد پیشگیری، کنترل و مبارزه با کرونا ویروس، اضافه کرد: مناطق آلوده‌تر قم به کرونا شناسایی و نسبت به غربالگری فوری آن‌ها اقدام شده است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، وی افزود: در مراکز و مکان هایی که تجمع مردم در آن مانند اماکن ورزشی زیاد است خطر شیوع کرونا بیشتر بوده و باید با همکاری و تعامل تمام دستگاه‌ها و شهروندان از موقعیت قرمز کرونایی خارج شویم.

هشدار نسبت به عادی‌سازی وضعیت کرونا در قم

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان اینکه پاسخ‌های پزشکی کرونا باید توسط دانشمندان این رشته ارائه شود، یادآور شد: بحث‌های علمی کرونا نباید سیاسی شود و پاسخ‌های علمی صرفا باید توسط اساتید پزشکی داده شود نه شخصی مثل ترامپ که هیچ اطلاعات پزشکی ندارد.

وی در پایان گفت: در ماه رمضان دل‌تنگ اماکن مذهبی و مساجد هستیم اما ازآنجایی‌که قم همچنان در موقعیت قرمز کرونایی دارد باید تمهیدات درستی توسط ستاد بحران قم اندیشیده شود.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتماً جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین