کد خبر: ۶۵۰۲۳۷
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۸

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با شناسایی ۱۴۸۵ مورد جدید کووید ۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته، آمار موارد ابتلا به این بیماری در کشور به ۱۰۳۱۳۵ تن رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

کیانوش کیانوش جهانپور گفت: از دیروز تا امروز (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۴۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۳۱۳۵ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.  مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۴۸۶ نفر رسید این در حالیست که تا کنون ۸۲۷۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۲۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند اظهار کرد: تا کنون ۵۴۴ هزار و ۷۰۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

به گفته جهانپور با توجه به گسترش شبکه آزمایشگاهی کشور و افزایش آزمایش‌ها به ویژه شناسایی موارد با علائم خفیف و متوسط، طی روز‌های آینده ممکن است تعداد موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ افزایش یابد. در تمامی مناطق کشور به جز استان خوزستان وضعیت ابتلا به بیماری نسبتا با ثبات است، متاسفانه در استان خوزستان در حال حاضر با وضعیت شکننده و طغیانی مواجه هستیم.

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی   ۳۶۲نفر تا۱۰اردیبهشت    
2 آذربایجان غربی ۶۶ ۱۷۴نفرتا۱۶اردیبهشت ۱۴۹۶ ۳۱۴۰
3 اردبیل        
4 اصفهان ۱۱۲ ۶۰۰ نفر تا ۸اردیبهشت    
5 البرز   ۲۸۷نفر تا۱۰اردیبهشت    
6 ایلام ۱۸ ۵۴   ‭۵۷۶‬
7 بوشهر ۴ ۱۱ ۱۶۳ ۳۲۱
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۶ ۲۸ ۳۹۳ ۴۳۹
10 خراسان جنوبی ۷ ۴۴ ۵۴۱ ۵۸۹
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ۵۵ ۹۲ ۴۹۵ ۱۲۰۳
13 خوزستان ۱۷۸ ۲۶۲ ۳۹۱۰ ۳۹۱۰
14 زنجان ۸ ۱۰۸ ۸۴۱ ‭۱۰۴۴
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان   ۵۵ ۳۷۱ ۷۸۴
17 فارس ۴۵ ۹۸ ۳۴۶۹ ۳۹۶۶
18 قزوین        
19 قم ۴۵      
20 کردستان ۵۹ ۱۲۸ ۹۲۴ ۱۷۱۶
21 کرمان ۲۰ ۵۳ ۳۸۵ ۸۶۸
22 کرمانشاه ۸۹ ۸۱   ۱۷۴۶
23 کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ ۵۴۹   ۵۴۹
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان   ۱۳۰نفر تا۱۶اردیبهشت   ۲۰۳۵نفرتا۱۶اردیبهشت
27 مازندران ۷۹      
28 مرکزی   ۱۶۰نفرتا ۱۷اردیبهشت   ۱۷۳۱نفرتا ۱۷اردیبهشت
29 هرمزگان ۵۷ ۲۹   ۱۱۷۳
30 همدان   ۹۰ نفر تا ۱۴اردیبهشت    
31 یزد   ۱۹۳ نفر تا ۲۸ فروردین    

***

شناسایی ۱۷۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان

سخنگوی علوم پزشکی اهواز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد مجموع مبتلایان به ۳۹۱۰ نفر افزایش یافت.

علی احسانپور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد مجموع مبتلایان به ۳۹۱۰ نفر افزایش یافت. موارد جدید به تفکیک شهرستان‌ها شامل اهواز ۸۲ مورد، ماهشهر ۷ مورد، باغملک ۱ مورد، خرمشهر ۲ مورد، کارون ۱۶ مورد، مسجدسلیمان ۶ مورد، دزفول ۱ مورد، هندیجان ۷ مورد، باوی ۱۷ مورد، حمیدیه ۳ مورد، شوشتر ۱۱ مورد، امیدیه ۴ مورد، ایذه ۲ مورد، دشت آزادگان ۴ مورد، هویزه ۲ مورد، اندیمشک ۱ مورد، آبادان ۱۱ مورد و بهبهان ۱ مورد بوده است.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در خوزستان جان باختند تا فوت‌شدگان به ۲۶۲ مورد برسد. در حال حاضر ۴۸۳ بیمار در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه ۳۹۱۰ بیمار با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی به ۳۱۴۰ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به ۳ هزار و ۱۴۰ نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و ۴۹۶ نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی ۳۹۲ مورد جدید تست کرونا گرفته شده است که از این تعداد ۶۶ مورد مثبت جدید شناسایی شد که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به سه هزار و ۱۴۰ نفر رسید. از تعداد ۶۶ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا تعداد ۵۹ مورد از افراد سرپایی و ۷ مورد آن بستری در بیمارستان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مورد از بیماران مبتلا به ویروس کرونا از بیمارستان مرخص شدند که در مجموع تعداد افراد بهبود یافته در استان به یک هزار و ۴۹۶ نفر رسیده است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌های آذربایجان‌غربی اعلام کرد: در ارومیه ۱۸ مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا ۱۷ نفر آنان از افراد سرپایی و یک نفر بستری در بیمارستان، بوکان ۱۲ مورد مثبت که یک مورد بستری و ۱۱ مورد از افراد سرپایی، پیرانشهر ۲ مورد سرپایی، تکاب ۲ مورد سر پایی، خوی چهار مورد سرپایی، سلماس هشت مورد که هفت مورد آنان سرپایی و یک مورد بستری، مهاباد ۱۱ مورد که هشت مورد سرپایی سه مورد بستری، میاندوآب و نقده هر کدام چهار مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد افراد بستری شده در بیمارستان کاهش یافته است، اما تعداد افراد سرپایی همچنان افزایش دارد بنابراین باید مردم طرح فاصله‌گذاری هوشمند را جدی بگیرند و در محیط‌های که تجمع در آن وجود دارد مانند پارک‌ها و مراکز خرید بیشتر مراقب خود باشند.

افزایش موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان

موارد مثبت آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان به ۷۸۴ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مجموع تعداد افراد بستری با بیماری حادّ تنفسی تا صبح امروز پنج شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه در کلّ استان به ۲۴۸۹ نفر رسید.

دکتر هاشمی شهری افزود، این افراد مجموعه‌ای از علائم را دارند که می‌تواند شامل بیماری هائی مانند پنومونوی، انواع آنفلوآنزا، فارنژیت، کووید-۱۹ و سایر بیماری‌های تنفسی باشد و تا کنون ۲۰۹۵ نفر از این عزیزان ترخیص شده‌اند و متاسفانه ۲۵۰ نفر نیز فوت کرده‌اند. از مجموع موارد فوت شده نتیجه آزمایش اختصاصی کرونای ۵۵ نفر مثبت، ۱۲۶ نفر منفی و ۶۹ نفر نیز مشکوک بوده‌اند.

دکتر هاشمی شهری ادامه داد مجموع موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در بیماران بستری و سرپایی استان نیز به ۷۸۴ مورد رسیده که ۵۳۷، ۱۵۶ و ۹۱ نفر به ترتیب در محدوده تحت پوشش دانشگاه‌ها علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر هستند. از مجموع ۲۰۹۵ بیمار تنفسی ترخیص شده، آزمایش اختصاصی PCR کووید-۱۹ در ۳۷۱ نفر مثبت، ۱۰۶۶ نفر منفی و ۶۵۸ نفر نیز مشکوک به کرونا بوده اند.مراکز غربالگری حضوری و سامانه ۴۰۳۰ همچنان در استان فعال است.

ابتلای ۵۷ نفر دیگر به کرونا در هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۵۷ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به هزار و ۱۷۳ نفر افزایش یافت.

دکتر حسین فرشیدی در ارتباط زنده تلویزیونی با خبر ۲۰ شبکه خلیج فارس افزود: از مبتلایان جدید ۴۸ نفر در بندرعباس، ۷ نفر در میناب و رودان و قشم هر کدام یک نفر ثبت شده است. بیشتر مبتلایان جدید بدون علامت هستند که در قرنطینه خانگی هستند. در ۲۴ ساعت ساعت گذشته خوشبختانه فوتی نداشتیم و شمار جان باختگان همان ۲۹ نفر است.

به گفته فرشیدی از شروع همه گیری بیماری کرونا ۲ هزار و ۵۹۲ مورد بیماری که به مراکز درمانی مراجعه کردند ۲ هزار و ۳۰۶ نفر مرخص شدند. تاکنون از ۷ هزار و ۹۶۱ نفر در استان تست کووید۱۹ گرفته شده است که آزمایش هزار و ۱۷۳ نفر مثبت شد. اکنون ۲۰ نفر در بخش آی سی یو (مراقبت‌های ویژه بستری) هستند. ۸۰ نفر ایزوله و ۷۰۳ نفر در قرنطینه خانگی هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان افزود: با شناسایی بیماران بدون علامت زنجیره بیماری کرونا قطع می‌شود. بشاگرد، سیریک و بوموسی بیمار کرونایی ندارند. با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی مصرف آب افزایش یافته که چشم پوشی از مصارف غیرضروری آب ضرورت دارد.

فرشیدی افزود: بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت روزه داری تأثیری بر ابتلاء به ویروس کرونا ندارد و روزه داران شب‌ها مایعات بیشتری مصرف کنند. اهدای خون مستمر در ماه رمضان توصیه دیگر فرشیدی بود.

بستری شدن ۱۰۰ بیمار جدید با علائم کرونا در مراکز درمانی اصفهان 

۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با اضافه شدن ۱۰۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان به دلیل ابتلا به این ویروس به جز (شهرستان‌های آران و بیدگل و کاشان) به ۵۱۸ نفر رسیده است.

آرش نجیمی به ترخیص ۹۷ بیمار مبتلا به این ویروس با بهبود وضعیت جسمانی در این مدت خبر داد و افزود: ۱۳۹ مورد از بیماران بستری شده کرونا در استان هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

وی در خصوص برگزاری نماز جمعه فردا در شهرستان بویین میاندشت نیزگفت: شهروندان در این شهرستان همچنان باید به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند، و برای اقامه نماز جمعه علاوه بر به همراه داشتن ماسک و دستکش سجاده و مهر شخصی خود را استفاده کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از مردم خواست بهداشت فردی را رعایت و از تردد‌های غیر ضروری پرهیز کنند تا بتوانیم به روند سیر نزولی این بیماری نفس گیر برسیم.

وضعیت کرونا در مازندران

در شبانه روز گذشته تاکنون ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران شناسایی شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در این مدت ۵۸ بیمار با تشخیص احتمال ابتلا به کروناویروس در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه بستری گردیدند.

دکتر موسوی با بیان اینکه ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ بیمار بهبودی کامل یافته و مرخص شدند افزود: هم اکنون ۳۲۲ نفر در بیمارستان‌های زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران تحت درمان قرار دارند.

همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به بستری شدن ۷۵ نفر در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه در این مدت، از روند کاهشی نسبت به روز‌های قبل خبر داد و گفت: شبانه روز گذشته ۲۱ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا پذیرش شدند.

دکتر جلالی افزود: در این مدت ۳۸ نفر از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل ترخیص و ۱۹ بیمار بدحال هم اکنون بستری هستند.

شناسایی ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه را یک هزار و ۷۴۶ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۱ نفر جان باخته اند.

محمدی افزود: از ۸۹ بیمار شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۸ مورد مربوط به شناسایی ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاهبیماران بستری و ۸۱ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است. از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۵۸۳ نفر جزء بیماران بستری و یک هزار و ۱۶۳ نفر نیز جزء بیماران سرپایی هستند. از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه دوهزار و ۸۹۳ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که از این تعداد دوهزار و ۶۴۸ نفر ترخیص شده و ۱۶۴ نفر نیز در حال حاضر بستری هستند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی آمار ۸۹ ابتلا طی یک شبانه روز را آمار بالایی دانست و گفت: مردم همچنان باید رعایت مسئل بهداشتی را در زندگی روزمره خود مد نظر داشته باشند.

بستری شدن ۱۲ بیمار حاد تنفسی کرونا در کاشان

در ۲۴ ساعته گذشته ۱۲ نفر به علت بیماری کرونا در کاشان بستری شدند که چهار نفر از آنان از شهرستان اران و بیدگل هستند.

بستری شدن ۱۲ بیمار حاد تنفسی کرونا در کاشان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان امروزدر جلسه شورای اداری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۶ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری هستندگفت: تا کنون بیش از ۲۳ هزار و ۷۷ نفر به مراکز درمانی و تشخیصی اعم از بستری و سرا پایی مراجعه کرده اند.

علیرضا مروجی با بیان اینکه در مرحله اول تمام افراد دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل صد در صد غربالگری شدند گفت: در مرحله دوم نیز ۶۴ در صد افراد بالای ۳۰ سال تا کنون غربالگری شده اند.در دوماه گذشته هزار و ۱۱۷ نفر تست مثبت کرونا و هزار و ۱۳۱ تست منفی کرونا داشته ایم و دو هزار ۶۰۹ نفر نیز از دو بیمارستان کاشان و آران و بیدگل مرخص شده اند.

۵۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای قطعی یک هزار و ۷۱۶ بیمار مبتلا نفر به کرونا ویروس در استان از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون خبر داد و گفت: از دیروز تاکنون ۵۹ بیمار مبتلای قطعی در استان شناسایی شده است.

فرزین رضاعی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد یک هزار و ۷۱۶ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.

وی با اشاره به بیماران کرونایی به تفکیک شهرستان افزود: در سقز ۳۸۳ نفر، سنندج ۴۸۷ نفر، بانه ۲۰۰ نفر، قروه ۱۳۳ نفر، دیواندره ۱۱۸ نفر، بیجار ۱۰۱ نفر، مریوان ۱۰۰ نفر، در کامیاران ۸۵ و دهگلان در هر کدام ۸۵ نفر و در سروآباد ۲۴ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند. از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر چهار هزار و ۹۹۰ نمونه است که از این تعداد یک هزار و ۷۱۶ مورد مثبت، سه هزار و ۴۲ مورد منفی و ۲۳۲ مورد اعلام نشده است.

رضاعی از فوت ۱۲۸ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد و تصریح کرد: از این تعداد ۳۴ نفر در سقز، ۲۴ نفر در سنندج، در قروه و بانه در هر کدام ۱۹ نفر، در کامیاران و بیجار در هر کدام ۹ نفر، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و ۲ نفر در دهگلان به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

وی تصریح کرد: در روز‌های اخیر روند بهبودی بیماران مبتلا به کرونا در استان سرعت بیشتری داشته به طوریکه تا کنون ۹۲۴ بیمار بهبود یافته‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت مرحله اول غربالگری بیماری کرونا در روند پیشگیری و کنترل بیماری تا به امروز، عنوان کرد: اولویت در غربالگری مرحله دوم، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند بنابراین از مردم عزیز استان خواهشمندیم با پاسخگویی به شماره تماس ۴۰۳۰ با مراقبین سلامت و بهورزان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

آمار کرونا در خراسان جنوبی

شهرستان درمیان در ۵ روز گذشته، بیشترین نمونه‌های مثبت شناسایی شده در خراسان جنوبی را داشته است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در خراسان جنوبی با شناسایی ۷ مورد جدید به ۵۸۹ نفر رسید.

مهدی زاده افزود: تا کنون از ۳ هزار و ۶۵۸ آزمایش انجام شده، ۳ هزار و ۶۹ نفر تست شان منفی و ۵۸۹ نفر جواب تست شان مثبت شد.  از این تعداد ۵۴۱ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و ۴ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند که حال عمومی یک نفر از این بیماران وخیم است.

مهدی زاده با اشاره به شناسایی ۷ مورد جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گدشته از بین ۲۱۸ آزمایش انجام شده، گفت: ۶ مورد مثبت امروز مربوط به شهرستان درمیان و یک مورد مربوط به شهرستان زیرکوه است.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ساعت گذشته مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان نداشتیم، افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی همان ۴۴ نفر هستند.

مهدی زاده غربالگری مرحله دوم این بیماری را ۳۵۲ هزار و ۸۰۸ نفر از افراد بالای ۱۵سال عنوان کرد.

پذیرش ۴۵ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم/ ترخیص ۱۶ نفر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از پذیرش ۴۵ بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۲۹ نفر از این افراد در بیمارستان بستری شدند.

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به هجدهم اردیبهشت ماه، ۴۵ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند ۲۹ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه گفت: در شبانه روز گذشته، ۱۶ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.در حال حاضر ۱۴۰ نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که ۴۵ نفر آنها بدحال هستند.

شناسایی ۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از شناسایی شش بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مجید شیرانی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در هجدهمین روز از اردیبهشت ماه سال ۹۹ عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تا کنون یک هزار و ۲۵۷ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه داشته‌اند. تعداد افراد نمونه گرفته شده بستری و سرپایی دو هزار و ۶۶۸ نفر بوده است. تعداد بهبود یافتگان ترخیص شده از بیمارستان یا درمان در منزل ۳۹۳ نفر بوده است. تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی ۲۴ نفر هستند. با مثبت اعلام شدن آزمایشات ۶ بیمار مشکوک طی ۲۴ ساعت گذشته، کل موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده ۴۳۹ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اظهار کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید، فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹، گزارش نشده و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در استان همان ۲۸ نفر است.

آمار مبتلایان کرونا در خراسان شمالی به ۱۲۰۳نفر رسید

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: تا ظهر امروز(۱۸ اردیبهشت)، ۱۲۰۳ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعدادفوتی‌ها با ۳ نفر افزایش نسبت به روز قبل به۹۲ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، سید احمد هاشمی با اشاره به اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا ظهر امروز (۱۸ اردیبهشت) اظهار داشت: ۱۲۰۳ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده که به نسبت روز قبل آمارها از افزایش ۵۵ نفری در تعداد مبتلایان خبر می‌دهد و تعداد آمار فوتی‌ها متأسفانه با ۳ نفر افزایش نسبت به روز قبل ۹۲ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در توضیح آمار مبتلایان قطعی کرونا به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۵۶۳ نفر، شیروان ۱۵۶ نفر، فاروج ۸۶ نفر، مانه و سملقان ۱۱۱ نفر، جاجرم ۴۰ نفر، گرمه ۲۶ نفر، راز و جرگلان ۶۱ نفر و اسفراین ۱۶۰ نفر به طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند. ️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه روزی انجام پذیرفته تاکنون ۴۹۵ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

هاشمی با بیان اینکه هنوز جامعه درگیر مبارزه با کرونا است، بر پرهیز از تجمعات و ترددهای غیر ضروری تاکید کرد و گفت: در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امکان جهش آمار مبتلایان وجود دارد. اگر بخواهیم به سمت نزولی شدن آمار مبتلایان پیش برویم، رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت، همکاری همه جانبه مردم و رعایت فاصله‌گزاری اجتماعی بخصوص در صنوف ضروری است.آزمایش ۱۵۵۶ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است و هم اکنون ۱۵۰ بیمار مشکوک به ابتلاء به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

جدیدترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد.

دکتر پرویز یزدان پناه گفت: از مجموع ۹۰ جواب دریافتی از آزمایشگاه تشخیص مولکولی یاسوج، ۱۳ مورد جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد که با احتساب این موارد، شمار مبتلایان استان به ۵۴۹ نفر رسید. این موارد جدید شامل دو بیمار مرد و چهار بیمار زن در شهرستان بویراحمد، دو بیمار مرد و چهار بیمار زن در شهرستان کهگیلویه و یک بیمار مرد در شهرستان گچساران هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: استان ما هنوز به پیک نرسیده و اگر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در زندگی مردم مورد توجه قرار نگیرد دچار پیک‌های خطرناک خواهیم شد. در چنین شرایطی باید حتی الامکان در منزل بمانیم و با رعایت کامل نکات بهداشتی و بنا به ضرورت از خانه بیرون برویم. مردم با توجه به بازگشایی اصناف از حضور بی مورد و تجمع در بازار پرهیز کنند چرا که این بی احتیاطی می‌تواند برای جامعه خطر آفرین باشد.

۸ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: ۸ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است.

پرویز قزلباش با بیان اینکه طی ۸ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است، افزود: براین اساس در مجموع تاکنون تست کرونای هزار و۴۴ نفر در استان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۰۸ نفر در استان جان خود را از دست داده اند. از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۸۴۱ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

شناسایی ۴۵ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان فارس

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۴۵ مورد جدید ابتلا به کرونا و جانباختن ۳ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 عبدالرسول همتی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: از هزار و ۶۰۶ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تخصصی کووید ۱۹ استان، ۴۵ مورد مثبت شناسایی شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به سه هزار و ۹۶۶ نفر رسیده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: متأسفانه سه نفر از هم استانی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به علت ابتلاء به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این سه مورد جدید (دو زن و یک مرد از شیراز)، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس در فارس به ۹۸ نفر رسیده است. از آغاز شیوع بیماری کرونا در استان فارس ۹۸ مورد فوتی داشتیم که ۶۱ مورد مربوط به شیراز؛ ۱۰ مورد مرودشت؛ ۳ مورد آباده؛ ۲ مورد اقلید؛ رستم، کازرون، داراب، پاسارگاد، زرقان، ارسنجان، سروستان، نی ریز و بیضا هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان اعلام کرد.

همتی، آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز سه هزار و ۴۶۹ نفر اعلام کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ و قطع زنجیره‌های انتقال این بیماری، در خانه ماندن، رعایت بهداشت فردی و فاصله مناسب در روابط اجتماعی را جدی بگیرند.

شناسایی ۲۰ مبتلای جدید کرونا در کرمان

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در تشریح آخرین آمار از وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان اظهار داشت: با ارسال ۲۱۵ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست ۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه از این تعداد نفر۱۰ زن و ۱۰ نفر مرد هستند، عنوان کرد: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۲ نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان ۴ نفر و حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۴ نفر شناسایی شدند.

وی با اشاره به اینکه تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تاکنون به ۸۶۸ نفر رسیده است، خاطرنشان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶ بیمار با علائم کووید ۱۹ از مراکز درمانی ترخیص شدند بنابراین مجموع بهبود یافته‌های این بیماری در استان از ابتدا تاکنون ۳۸۵ نفر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته موردی از فوتی افراد مبتلا به کرونا در کرمان نداشته‌ایم و مجموع جان باختگان ابتلاء به کووید ۱۹ در استان کرمان ۵۳ نفر است.

افزوده شدن ۴ نفر به فهرست مبتلایان به کرونا در استان بوشهر

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دراستان بوشهر گفت: با افزوده شدن ۴ نفر به فهرست مبتلایان به کرونا شمار این بیماران در استان بوشهر به ۳۲۱ نفر رسید.

دکتر سعید کشمیری افزود: مبتلایان امروز سه نفر زن و یک نفر مرد اهل دشتستان هستند. ۴ بیمار جدید که در شهرستان دشتستان به ثبت رسیده‌اند، آقایی ۵۰ ساله و خانم‌هایی ۴۷، ۳۷ و ۳۰ ساله دارای سابقه تماس با بیمار کرونایی هستند و همه بیماران به صورت سرپایی در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند. با بهبودی قطعی ۱۶۳ بیمار، ۱۴۰ نفر در مراقبت خانگی به سر می‌برند و ۷ نفر در بیمارستان تحت مداوا هستند.

کشمیری افزود: مردم از برگزاری مراسم‌های تکریم و معارفه و مناسبت‌های سالیانه بدون فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی بپرهیزید و در صورت برگزاری حتما دستورالعمل‌های فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی را رعایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه عدم رعایت فاصله اجتماعی در هر نوع مراسمی موجب شیوع گسترده کرونا خواهد شد اظهار داشت: از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد و عروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

کشمیری افزود: بیماری کرونا از بین نرفته، اگر افراد این بیماری را نادیده بگیرند بدون شک موجب مبتلای تعداد زیادی خواهد شد و این بیماری قربانی خواهد گرفت، بنابراین همکار کرونا در قربانی کردن افراد بیشتری نباشیم.

وجود ۴ شهرستان سفید در استان ایلام

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بر اساس شاخص‌های ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، شهرستان‌های دهلران، ملکشاهی، هلیلان و بدره در استان ایلام جز شهرستان‌های سفید از نظر کرونا هستند.

دکتر کریمیان با اشاره به اینکه بر اساس این شاخص‌ها در استان شهرستان یا منطقه‌ای با وضعیت قرمز نداریم گفت: در ٢٤ ساعت گذشته، ۱۸ مورد مثبت در استان ایلام ثبت شده که بیشترین مورد آن (١٠ مورد) در شهرستان ایلام بوده است. شهرستان‌های ایلام و ایوان بیشترین مبتلایان به کرونا در استان ایلام را به خود اختصاص داده اند.

در همین حال بنا بر اعلام دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ایلام با وجود اعلام ۴ شهرستان به عنوان شهرستان‌های سفید، اما این هفته آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در هیچ یک از مناطق مختلف استان اقامه نخواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
0
3
جالبه که برای دولت و وزارت بهداشت هیچ تفاوتی بین خوزستان و بقیه استانها وجود نداره. بحرانی و عادی فرقی نداره چون اصلن برنامه ای جز توصیه ندارند. یک هفته ست کرونا در خوزستان طغیان کرده آقایون فقط اظهار نگرانی می کنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
0
0
دیروز فقط بیمارستان یحیی نژاد 25-30 بستری داشت
یعنی مازندان سفید است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۸
0
0
ممنون و متشکر
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین