کد خبر: ۶۵۰۷۵۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۶
در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید.
آفتاب‌‌نیوز :

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از دیروز تا امروز ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳۸۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۰۷۶۰۳ نفر رسید.

کیانوش کیانوش گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۶۴۰ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۸۶۱۴۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. ۲۶۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۵۸۶ هزار و ۶۹۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

بعد از اینکه وزارت بهداشت، ارائه آمار بیماران کرونا به تفکیک استان را متوقف کرد، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی، آمار شیوع کرونا در استان‌های مربوط به خود را اعلام می‌کنند. با این حال، در برخی استان‌ها مثل تهران، خراسان رضوی، مازندران، گلستان، قم، اصفهان، گیلان و البرز آماری اعلام نمی‌شود یا اگر هم اعلام می‌شود به صورت ناقص است. به گفته مقامات وزارت بهداشت، وضعیت برخی از این استان‌ها از نظر شیوع کرونا قرمز است. در برخی استانهای دیگر نیز آمار شفاف و کاملی از بیماران کرونا ارائه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: آمار رسمی بیماران کرونا به تفکیک استان‌ها؛ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹+جدول

در ادامه آمار رسمی بیماران کرونا در سراسر کشور تا ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ آمده است. منبع این آمار، اظهارات مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها است.

  استان مورد جدید فوتی بهبودیافته نعداد کل مبتلایان
1 آذربایجان شرقی   ۴۰۳   ۵۸۱۳
2 آذربایجان غربی ۵۱ ۱۸۵ ۱۵۲۰ ۳۲۶۱
3 اردبیل        
4 اصفهان(به‌جزکاشان)   ۶۰۰ نفر تا ۸اردیبهشت    
5 البرز   ۲۸۷نفر تا۱۰اردیبهشت    
6 ایلام ۱۰ ۵۷   ۶۲۶
7 بوشهر صفر ۱۲ ۲۲۳ ۳۵۸
8 تهران        
9 چهارمحال و بختیاری ۵ ۲۸ ۴۱۷ ۴۵۹
10 خراسان جنوبی ۲ ۴۴ ۵۴۶ ۵۹۵
11 خراسان رضوی        
12 خراسان شمالی ‭۱۹‬ ۹۶ ۵۴۹ ۱۲۷۴
13 خوزستان ۱۷۶ ۲۹۰ ۳۶۴۹ ۴۴۵۹
14 زنجان ۵ ۱۱۲ ۸۶۸ ‭۱۰۶۱
15 سمنان        
16 سیستان‌وبلوچستان ۱۸ ۵۸   ۸۴۴
17 فارس ۵۷ ۹۸ ۳۶۱۷ ۴۱۷۱
18 قزوین        
19 قم ۳۱      
20 کردستان ‭۲۸‬ ۱۳۳ ۹۹۴ ۱۸۲۳
21 کرمان ۴۲ ۵۷ ۴۱۱ ۹۶۸
22 کرمانشاه ۸۹ ۸۴   ۲۰۳۷
23 کهگیلویه و بویراحمد صفر ۹   ۵۶۱
24 گلستان        
25 گیلان        
26 لرستان ۳۹ ۱۳۷ ۲۲۷۷ ۲۴۴۲
27 مازندران ۸۴      
28 مرکزی ۱۰ ۱۶۱ ۱۴۰۴ ۱۷۷۴
29 هرمزگان ۴۹ ۳۰ ۴۰۶ ۱۳۱۲
30 همدان   ۱۰۳ ۷۶۳ ۸۹۸
31 یزد   ۱۹۳ نفر تا ۲۸ فروردین    

***

شمار مبتلایان به کووید۱۹ در خوزستان به ۴۵۰۰ نفر رسید / تشدید اقدامات بهداشتی و تقویت واحد‌های درمانی در تعطیلات جدید

سخنگوی علوم پزشکی اهواز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۶مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد مجموع مبتلایان به چهار هزار و ۴۵۹ نفر افزایش یافت.

علی احسانپور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دقایقی پیش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۶ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در خوزستان شناسایی شد که با احتساب این موارد مجموع مبتلایان به چهار هزار و ۴۵۹ نفر افزایش یافت.

وی افزود: موارد جدید به تفکیک شهرستان شامل اهواز ۷۱ مورد، اندیمشک ۳ مورد، ایذه ۱ مورد، باغملک ۶ مورد، باوی ۱۳ مورد، مسجد سلیمان ۵ مورد، بهبهان ۱ مورد، حمیدیه ۳ مورد، دشت آزادگان ۱ مورد، شوشتر ۱۵ مورد، کارون ۱۶ مورد، ماهشهر ۴مورد، دزفول ۲۳مورد، شوش ۵ مورد، رامهرمز ۷ مورد و رامشیر۲ مورد بوده است.

سخنگوی علوم پزشکی اهواز عنوان کرد: در طول ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۱۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در خوزستان جان باختند تا فوت شدگان به ۲۹۰ مورد برسد. در حال حاضر ۵۲۰ بیمار در بیمارستان‌های استان تحت درمان هستند و خوشبختانه سه هزار و ۶۴۹ بیمار با تلاش‌های شبانه‌روزی کادر درمان پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

شناسایی ۵۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس/شیراز، مرودشت آباده بیشترین ابتلا به کرونا در استان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۵۷ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عبدالرسول همتی اظهار داشت: از هزار و ۵۱۵ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ در سطح استان، ۵۷ مورد مثبت گزارش شده که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۱۷۱ نفر رسیده است.

وی آمار بهبودیافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان را نیز سه هزار و ۶۱۷ نفر اعلام کرد و افزود: طی ۷۲ ساعت گذشته تاکنون، هیچ موردی از فوتی در استان گزارش نشده و آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، ۹۸ نفر است.

همتی با اعلام بیماران شناسایی شده از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: از مجموع چهار هزار و ۱۷۱ مورد شناسایی شده، دو هزار و ۱۵ مورد مربوط به شیراز؛ مرودشت ۱۶۰ مورد؛ آباده ۱۳۳ مورد؛ اقلید ۹۲ مورد؛ استهبان ۸۹ مورد؛ خرم بید ۸۰ مورد؛ رستم ۶۸ مورد؛ کوار ۶۶ مورد؛ فیروزآباد و کازرون هر کدام ۵۵ مورد؛ کوه چنار ۵۴ مورد؛ ممسنی ۴۶ مورد؛ داراب و سپیدان هر کدام ۴۲ مورد؛ پاسارگاد ۴۱ مورد؛ زرقان ۳۵ مورد؛ لامرد ۳۴ مورد؛ ارسنجان ۳۱ مورد؛ قیروکارزین ۲۷ مورد؛ بوانات و سروستان هر کدام ۲۵ مورد؛ نی ریز ۲۴ مورد؛ مهر ۲۲ مورد؛ زرین دشت ۱۸ مورد؛ بیضا ۱۳ مورد؛ سرچهان ۱۰ مورد؛ فراشبند ۹ مورد؛ خرامه هشت مورد؛ بختگان هفت مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز توصیه کرد: مردم با استفاده از ماسک در هنگام خروج از خانه، پرهیز از تردد‌های غیرضرور و رعایت بهداشت فردی، از ابتلا به بیماری کووید۱۹ پیشگیری کنند.

۳۱ بیمار مشکوک به کرونا در قم بستری شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: از ۳۸ نفر بیمار مراجعه کننده به مراکز درمانی قم با تشخیص کرونا ۳۱ نفر بستری شدند.

محمدرضا قدیر ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به بیست و یکم اردیبهشت ماه، ۳۸ نفر در مراکز درمانی قم با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا و یا مشکلات حاد تنفسی پذیرش شدند.

وی یادآور شد:۳۱ نفر از این تعداد در بخش‌های بیمارستان‌ها بستری و مابقی پس از معاینه و بررسی در بخش اورژانس مراکز با دستورات دارویی و بهداشتی مرخص شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: در شبانه روز گذشته، ۱۹ نفر از کل بیماران بستری در بخش‌ها پس از بهبودی توسط پزشکان معالج از بیمارستان ترخیص شدند.

وی گفت: در حال حاضر ۱۵۰ نفر مشکوک به کرونا در قم بستری بوده که ۵۰ نفر آن‌ها بدحال هستند.

جانباختگان ناشی از کرونا در زنجان به ۱۱۲ نفر رسید

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون۱۱۲ نفر در استان جان خود را از دست داده اند.

پرویز قزلباش با بیان اینکه ۵ نفر به آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان زنجان افزوده شده است، گفت: تاکنون تست کرونای هزار و۶۱ نفر در استان براساس یافته‌های آزمایشگاهی مثبت اعلام شده است.  ازآغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۱۲ نفر در استان جان خود را از دست داده اند. از مجموع بیماران مبتلا به این ویروس در استان تا به امروز ۸۶۸ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ترخیص شده اند.

۳۹ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در لرستان ثبت شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۳۹ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت شده است.

محمدرضا نیکبخت امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به کرونا در لرستان، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته از ۴۳۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های مرجع استان که شامل سه آزمایشگاه بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد و شهرستان بروجرد می‌شود، ۳۹ نفر به آمار مبتلایان به کرونا در لرستان اضافه شده است.متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو نفر فوتی به علت کرونا در لرستان داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه متأسفانه تا کنون تعداد ۱۳۷ نفر از هم استانی‌ها به علت کرونا جان باخته‌اند، افزود: تا کنون ۱۲ هزار و ۸۶۰ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که تعداد ۱۰ هزار و ۸۷۵ نمونه پاسخ داده شده، که از این عدد دو هزار و ۴۴۲ مورد مثبت و هشت هزار و ۴۳۳ نمونه منفی اعلام شده است. تعداد ۲۸ نفر مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت‌های پزشکی و درمانی هستند. از ابتدا تا کنون تعداد دو هزار و ۲۷۷ نفر که در لرستان مبتلا به کرونا بوده‌اند پس از درمان به بهبودی کامل دست یافته‌اند.

مبتلایان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در عدد ۵۶۱ نفر باقی ماند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بر اساس جدیدترین آمار ها تعداد مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد در عدد ۵۶۱ نفر باقی ماند.

پرویز یزدان پناه ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: خوشبختانه از ۹۳ آزمایش دریافتی از آزمایشگاه مولکولی یاسوج، هیچ مورد مثبتی در بیست و یکم اردیبهشت ماه گزارش نشده است.

یزدان پناه با اشاره به مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گفت: متأسفانه تاکنون ۹ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند اظهار کرد: توجه مردم به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند گام مؤثری در جلوگیری از ورود به پیک کرونا در استان باشد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کردستان ۱۸۲۳ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای قطعی ۱۸۲۳ نفر از مردم این استان به کروناویروس تا ظهر امروز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

فرزین رضاعی ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران رسانه‌های جمعی کردستان آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان را اعلام کرد و گفت: شمار مبتلایان به این ویروس در کردستان به ۱۸۲۳ نفر رسید. شهرستان‌های سقز ۴۰۳ نفر، سنندج ۵۰۸ نفر، بانه ۲۱۸ نفر، قروه ۱۴۹ نفر، دیواندره ۱۲۹ نفر، بیجار ۱۰۸ نفر، مریوان ۱۱۰ نفر، کامیاران ۸۷ نفر، دهگلان ۸۶ نفر و سروآباد ۲۵ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند. از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر ۵۴۲۷ نمونه است که از این تعداد ۱۸۲۳ مورد مثبت، ۳۳۹۷ مورد منفی و ۲۰۷ مورد اعلام نشده است.

رئیس دانشگاه افزود: متأسفانه ۱۳۳ نفر از مبتلایان به این ویروس شامل ۳۵ نفر در سقز، ۲۸ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۱۹ نفر در بانه، نه نفر در کامیاران، نه نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و دو نفر در دهگلان به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس فوت شده‌اند.

رضاعی با اعلام ۹۹۴ بیمار بهبود یافته و اشاره به اهمیت مرحله‌ی اول غربالگری بیماری کرونا در روند پیشگیری و کنترل بیماری تا به امروز، گفت: اولویت در غربالگری مرحله دوم، سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند بنابراین از مردم عزیز استان خواهشمندیم با پاسخگویی به شماره تماس ۴۰۳۰ با مراقبین سلامت و بهورزان همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

۱۰ مورد ابتلای جدید کرونا در استان ایلام ثبت شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰مورد ابتلای جدید بیماری کرونا دراستان گزارش شده است.

محمد کریمیان بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با احتساب موارد جدید شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان ایلام به ۶۲۶ نفر افزایش یافته است. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا گزارش شده که مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا در استان ایلام نیز تا این لحظه به ۵۷ نفر رسیده است.

کریمیان اظهار کرد: سیر صعودی بیماری کوید ۱۹ با بازگشایی تعدادی از مشاغل و همچنین کمرنگ شده طرح فاصله گذاری اجتماعی و عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی در استان ایلام بیشتر شده است. شهرستان‌های ایلام وایوان از نظرتعداد مبتلایان به بیماری کرونا و جان باختگان این بیماری در وضعیت قرمز قراردارند.

شناسایی ۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از شناسایی پنج بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مجید شیرانی ظهر یکشنبه با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان چهارمحال و بختیاری در بیست و یکمین روز از اردیبهشت ماه سال ۹۹ عنوان کرد: از شروع خطر اپیدمی تا کنون یک هزار و۳۰۹ بیمار با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان مراجعه داشته‌اند.

وی گفت: تعداد افراد نمونه گرفته شده بستری و سرپایی سه هزار و۱۰۳ نفر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان ترخیص شده از بیمارستان یا درمان در منزل ۴۱۷ نفر بوده است. تعداد افراد بستری فعلی در مراکز درمانی ۳۲ نفر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: با مثبت اعلام شدن آزمایشات پنج بیمار مشکوک طی ۲۴ ساعت گذشته، کل موارد مبتلا از آغاز بیماری که نتایج آزمایش آن‌ها مثبت اعلام شده ۴۵۹ نفر است. خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید، فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹، گزارش نشده و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در استان همان ۲۸ نفر است.

بهبودی ۲۲۳ بیمار کرونایی در استان بوشهر/ ثابت ماندن تعداد بیماران

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: در استان بوشهر مجموع بیمارانی که از کرونا رهایی یافته‌اند به عدد ۲۲۳ رسید.

سعید کشمیری ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با عدم اضافه شدن مبتلای جدید، تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز یکشنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه همچنان ۳۵۸ نفر است که از این تعداد ۲۰۳ مرد و ۱۵۵ زن هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند افزود: هم‌اکنون ۱۱۹ نفر تحت مراقبت خانگی قرار دارند و ۴ بیمار دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

کشمیری افزود: در روز گذشته ۱۲۰ نمونه توسط مراکز بیماری یابی در استان به آزمایشگاه تشخیص کووید ۱۹ ارسال شد که جواب همه این نمونه‌ها منفی بود. گسترش بیماریابی در مدیریت کرونا تأثیر بسزایی دارد اما رفت‌وآمدهای غیرضروری افراد در جامعه همچنان نگران‌کننده است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه مردم باید از حضور در تجمعات بپرهیزند و فقط برای انجام کارهای ضروری در اجتماعات تردد کنند خاطرنشان کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط عده‌ای از مردم خطرناک است.

شناسایی ۴۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان/ ۵۷ نفر جان باختند

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان از شناسایی ۴۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در کرمان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

مهدی شفیعی بعدازظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با ارسال ۲۴۵ نمونه به آزمایشگاه‌های استان کرمان تست ۴۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ نفر از این افراد زن و ۲۲ نفر مرد هستند، افزود: از بین موارد جدید ۲۰ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۳ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، شش نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، یک نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و دو نفر هم از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون ۹۶۸ نفر به صورت قطعی به این بیماری مبتلا شده‌اند. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر به دلیل ابتلاء به بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان جان خود را از دست داد و بر این اساس مجموع جان باختگان ابتلاء به کووید ۱۹ در استان کرمان به ۵۷ نفر رسید.

وی در خصوص بهبود یافته‌ها هم گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ بیمار با علائم کووید ۱۹ از مراکز درمانی ترخیص شدند بنابراین مجموع بهبود یافته‌های این بیماری در استان از ابتدا تاکنون ۴۱۱ نفر است.

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در خراسان شمالی به ۱۲۷۴ نفر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نسبت به عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هشدار داد و گفت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۲۱ اردیبهشت، ۱۲۷۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی سید احمد هاشمی اظهار کرد: تجمع مردم این شب‌ها در بوستان‌های شهر ازجمله بش قارداش و باباامان نگران‌کننده است. اگر بخواهیم به سمت نزولی شدن آمار مبتلایان پیش برویم، رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت، همکاری همه‌جانبه مردم و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بخصوص در صنوف ضروری است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: بوستان‌های بجنورد، شب‌ها مملو از جمعیت است و توصیه می‌شود مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه بسیاری از کسبه و اصناف را می‌بینیم که این روزها توصیه‌های بهداشتی را مراعات می‌کنند، اظهار کرد: خوشبختانه بسیاری از مردم نیز به این مسائل توجه می‌کنند اما عده‌ای قلیل نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی بی‌توجه هستند و بدون رعایت پروتکل بهداشتی در تجمعات به‌ویژه در پیشخوان‌های دولت، بانک‌ها، تعویض پلاک و ...حضور می‌یابند.با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام‌شده، تا ظهر ۲۱ اردیبهشت، ۱۲۷۴ نفر در خراسان شمالی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

هاشمی در توضیح آمار مبتلایان قطعی این بیماری به تفکیک شهرستان‌ها نیز اظهار داشت: در شهرستان‌های بجنورد ۶۰۲ نفر، شیروان ۱۶۴ نفر، فاروج ۸۸ نفر، مانه و سملقان ۱۱۷ نفر، جاجرم ۴۲ نفر، گرمه ۲۸ نفر، راز و جرگلان ۷۲ نفر و اسفراین ۱۶۱ نفر به‌طور قطعی به بیماری کووید ۱۹ دچار شده‌اند.️

وی با تقدیر از زحمات کارکنان بهداشتی و درمانی استان خاطرنشان کرد: با کوشش‌های شبانه‌روزی انجام پذیرفته تاکنون ۵۴۹ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود و از مراکز درمانی در سطح استان مرخص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: آزمایش ۱۶۶۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش‌شده است و هم‌اکنون ۱۵۳ بیمار مشکوک به ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.

ابتلای ۵ مورد جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری

۵ موردابتلای جدید به ویروس کرونا در چهار محال و بختیاری به ثبت رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در مجموع ۱۳۰۹ نفر با علایم بالینی به بیمارستان‌های استان مراجعه کردندکه از این تعداد ۳۲ نفر بستری هستند. با ثبت ۵ مورد مثبت قطعی تعداد مبتلایان در چهارمحال و بختیاری به ۴۵۹ مورد رسید. در ۲۴ ساعت گذشته ۸۰ نمونه آزمایش انجام شده است که ۵ مورد مثبت قطعی اعلام شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:هم اکنون ۴۱۷ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند ولیکن تا مدتی ناقل بیماری هستند. تعداد فوتی‌های بیماری کرونا همان ۲۸ نفر است. اگر چه بیماری در چهارمحال و بختیاری در حد کنترل است، اما به معنای مهار بیماری نیست. در خانه ماندن، دوری از تجمع و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی سبب می‌شود تا این ویروس هرچه زودتر سیر نزولی پیدا کند. تا کنون از ۳۱۰۳ نفر نمونه گیری ویروس کرونا انجام شده است.

بیش از ۴۰۰ فوتی کرونا در آذربایجان شرقی

شمار جان باختگان ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در آذربایجان شرقی از مرز ۴۰۰ نفر گذشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین آمار مبتلایان به کرونا را در آذربایجان شرقی ۵ هزار و ۸۱۳ نفر و تعداد فوتی‌ها را ۴۰۳ نفر اعلام کرد.

ترخیص ۷۶۳ بیمار مبتلا به کرونا از مراکز درمانی استان همدان

ستاد ملی مقابله با کرونا در محضر مقام معظم رهبری، ویدیو کنفرانسی با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد.

در این نشست که با حضور رئیس و اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین ارتباط تصویری با استانداران در ۳۱ مرکز استان برگزار شد، رئیس‌جمهور، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و وزیر کشور، گزارشی از آخرین وضعیت کنترل این بیماری و اقدامات انجام شده برای کنترل بیماری ارائه دادند.

ستاد ملی کرونا در نشست امروز خود مصوب کرد مدارس کشور از ۲۷ اردیبهشت یعنی شنبه هفته آینده در تمام مناطق کشور بازگشائی خواهند شد و حضور دانش اموزان در مدارس دواطلبانه خواهد بود.

در ادامه نشست استانی ستاد مقابله با کرونا همچنین اعلام شد که ۸۵ درصد مبتلایان به ویروس کرونا در استان همدان از بیمارستان‌ها ومراکز درمانی ترخیص شدند.

از مجموع ۸۹۸ نفر مبتلا به کرونا در استان همدان ۷۶۳ نفر با حال خوش از بیمارستان‌ها ومراکز درمانی ترخیص شدند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان تاکنون ۱۰۳ نفر در استان همدان در اثر ابتلا به کرونا فوت شدند و ۳۲ نفر هم تحت درمان هستند.

شناسایی ۸۴ بیمار کرونایی جدید در مازندران

۳۹۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های مجموعه دانشگاه‌های مازندران و بابل بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ بیمار جدید مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران، پذیرش و بستری و ۸۲ نفر ترخیص شدند. اکنون ۳۲۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های زیر مجموعه این دانشگاه بستری اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل هم با اشاره به افزایش پذیرش مبتلایان کووید ۱۹ در ۴ بیمارستان زیرمجموعه این دانشگاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های بابل پذیرش و ۲۴ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

دکتر سید فرزاد جلالی شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های بابل را ۷۲ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ۱۹ بیمار بدحال با علائم تنفسی حاد در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

دکتر جلالی با تاکید بر اینکه تداوم رعایت نکردن اصول بهداشتی روند افزایشی مبتلایان به کووید ۱۹ و تغییر وضعیت را منجر می‌شود به شهروندان توصیه کرد؛ با تلاش برای سرعت روند کاهشی این بیماری به کادر درمانی کمک کنند.

آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۵۹۵ نفر رسید

تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی ۲ مورد جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۹۵ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی به ۵۹۵ نفر رسید تاکنون از ۳ هزار و ۹۳۱ آزمایش انجام شده، ۳ هزار و ۳۳۶ نفر تست شان منفی و ۵۹۵ نفر جواب تست شان مثبت شد.

مهدی زاده افزود: از این تعداد ۵۴۶ بیمار از بیمارستان‌ها ترخیص شدند و ۵ نفر در بیمارستان‌ها بستری اند که حال عمومی یک نفر از این بیماران وخیم است.

وی با اشاره به شناسایی ۲ مورد جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ساعت گدشته از بین ۵۱ آزمایش انجام شده، گفت: نمونه‌های مثبت امروز مربوط به شهرستان بیرجند است.

مهدی زاده با اشاره به اینکه در ۲۴ساعت گذشته مورد فوت ناشی از ویروس کرونا در استان نداشتیم، افزود: تعداد فوت شدگان ناشی از ویروس کرونا در خراسان جنوبی همان ۴۴ نفر هستند.

وی غربالگری مرحله دوم این بیماری را ۳۷۸ هزار و ۵۸۳ نفر از افراد بالای ۱۵سال عنوان کرد.

شناسایی ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاه

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی تعداد مبتلایان کرونا در استان کرمانشاه را ۲ هزار و ۳۷ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۸۴ نفر جان باخته اند.

مهدی محمدی افزود: از ۸۹ بیمار شناسایی شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ مورد مربوط به شناسایی ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان کرمانشاهبیماران بستری و ۷۸ مورد نیز مربوط به بیماران سرپایی است.از مجموع تعداد مبتلایان استان، ۶۱۷ نفر جزء بیماران بستری و یک هزار و ۴۲۰ نفر نیز جزء بیماران سرپایی هستند. از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان کرمانشاه ۳ هزار و ۲۲ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که از این تعداد دوهزار و ۷۷۸ نفر ترخیص شده و ۱۶۰ نفر نیز در حال حاضر بستری هستند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی گفت: با انجام ۴۰۱ نمونه‌ی آزمایش شده در روز گذشته، تا کنون ۹ هزار و ۳۲۴ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در استان انجام شده است.

آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان از ۱۳۰۰ نفر گذشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با مثبت شدن ۴۹ مورد دیگر در استان آمار مبتلاشدگان قطعی به کرونا در هرمزگان به ۱۳۱۲ نفر رسید.

حسین فرشیدی یکشنبه شب در نشست با خبرنگاران در تشریح آمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان، ۲ هزار و ۶۶۶ بیمار با تشخیص بیماری حاد تنفسی تاکنون بستری شده‌اند که ۲ هزار و ۴۱۰ نفر از این تعداد بهبود یافته‌اند و ۸۳ نفر همچنان بستری، ۴۷ نفر ایزوله، ۱۸ نفر در آی. سی. یو و ۱۸ نفر در بخش‌های عادی بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ۸ هزار و ۷۵۸ نفر به‌صورت سرپایی به‌دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه‌گیری شده‌اند که تنها ۱۳۱۲ مورد مثبت بوده است.

فرشیدی با بیان اینکه آمار فوتی‌ها در هرمزگان تا کنون ۳۰ نفر بوده است، عنوان کرد: تاکنون ۴۰۶ نفر بهبود و ترخیص شده‌اند، ۸۳۳ نفر تحت مراقبت خانگی هستند، ۲۲ نفر تکمیل درمان را سپری می‌کنند و ۲۱ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند.

وی عنوان کرد: تعداد ۴۹ نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته مثبت بوده که ۳۸ نفر از شهرستان بندرعباس، ۱ نفر از حاجی آباد، ۱ نفر از بندرخمیر، یک نفر از میناب، یک نفر از بستک، ۲ نفر از سیریک، ۳ نفر از بندرلنگه و ۲ نفر از قشم به شمار آمار افراد مبتلا به کرونای مثبت جدید در هرمزگان اضافه شد.

فرشیدی اضافه کرد: بندرعباس با ۹۶۸، میناب با ۱۱۸، کیش با ۵۴، قشم ۴۶، حاجی‌آباد با ۴۴، بندرلنگه با ۳۰، رودان با ۲۰، پارسیان با ۱۲، بندر خمیر با ۹، بستک ۷، جاسک ۲ و سیریک با ۲ مورد؛ جزئیات روند توزیع ابتلاء به ویروس کرونا در استان هرمزگان است.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی: در ۱۹۲۰ اردیبهشت ۹۹ در آذربایجان غربی از میان ۳۹۲ آزمایش انجام شده از افراد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا، نتیجه ۵۱ نفر مثبت گزارش شده است.

دکتر آقازاده در خصوص آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا در آذربایجان غربی گفت: در ۲۰ اردیبهشت امسال، ۳۹۲ مورد از نظر ابتلا به ویروس کرونا مورد آزمایش قرار گرفتند که از این تعداد ۵۱ مورد مثبت گزارش شد

او آمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا را در آذربایجان غربی به ۳۲۶۱ مورد بیان کرد.

دکتر آقازاده در مورد افراد بهبود یافته نیز گفت: تا به این تاریخ ۱۵۲۰ نفر نیز بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند.

او گفت: با جان باختن ۳ بیمار دیگر در آذربایجان غربی، تعداد افرادی که تا به ۲۰ اردیبهشت از ابتلای به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند به ۱۸۵ نفر رسیده است.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید به تفکیک شهرستان‌های آذربایجان‌غربی اعلام کرد: در ارومیه 13 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا که 10 نفر آنان از افراد سرپایی و سه نفر بستری در بیمارستان، بوکان 3 مورد مثبت که یک مورد بستری و 2 مورد از افراد سرپایی، تکاب 4 مورد سرپایی مثبت، خوی 12 مثبت که هشت مورد سرپایی و چهار مورد بستری، سلماس هفت مورد مثبت که 6 مورد از افراد سرپایی و یک مورد بستری، مهاباد 9 مورد مثبت که سه مورد سرپایی 6 مورد بستری، گزارش شده است و در مابقی شهرستان‌ها مورد مثبت جدیدی شناسایی نشده است.

شناسایی ۱۰ مورد کرونا مثبت در ۲۴ ساعت گذشته

از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۱۰ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: از ظهر روز گذشته تا ظهر امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۱۰ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۷۷۴ نفر رسیده است.

جمالیان با بیان اینکه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۱۴۰۴ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند، افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های استان ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می‌کنند؛ همچنین ۱۸۹ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می‌باشند.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه مورد فوتی بر اثر بیماری کرونا ویروس در استان نداشته ایم و تعداد فوتی‌های این بیماری از زمان شیوع تاکنون همان ۱۶۱ نفر می‌باشد. از ۱۰ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته ۷ مورد مربوط به شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک و ۳ مورد هم مربوط به دانشکده علوم پزشکی ساوه بوده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۳
ابوالفضل حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
0
چرا آمار یزد اعلام نمی شه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
0
0
ما تا پاییز همینی هستیم که هستیم پاییز هم ناز دور جدید شروع خواهد شد

وقتی دولت ماسک و دستکش های احتکالی را با پول به مردم میفروشه
اگر از پول یک ماسک که پیشگیری می‌کنه نمیگذری باید میلیاردها تومان پول درمان بدی
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۳
0
0
آمار خراسان شمالی خیلی بالاست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین