کد خبر: ۶۵۳۲۷۸
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
گشایش‌ها به گونه‌ای باشد که به مسیر طبیعی زندگی برگردیم
رییس جمهوری گفت: بر اساس گزارش‌هایی که از وضعیت شیوع بیماری در کشور و حتی دنیا داده می‌شود، همه باید نسبت به زندگی با ویروس کرونا آماده باشند و سبک زندگی را به نوعی برای مقابله دائمی با این بیماری تعریف کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه روسای کمیته‌های تخصصی مقابله با کرونا، با بیان اینکه نباید این بیماری موجب ضرر و زیان دائمی به زندگی مردم شود، گفت: باید تلاش کنیم با پروتکل‌های بهداشتی تعریف شده نه تنها محدودیت‌ها به تدریج برداشته شود، بلکه گشایش‌ها به گونه‌ای باشد که به مسیر طبیعی زندگی برگردیم.

رییس جمهوری افزود: این وضعیت بدان معنا است که به مردم آموزش داده خواهد شد که چگونه و با چه شرایطی می‌توانند هم در روند زندگی، شرایط عادی ایجاد کنند و هم سلامت خود را در برابر این بیماری حفظ کنند. ما باید در آینده مردم را برای زندگی عادی همراه و همزمان مقابله با بیماری کووید ۱۹ و ویروس کرونا آماده کرده و آموزش دهیم.

روحانی: همه باید نسبت به زندگی با کرونا آماده باشند

رییس جمهوری با تأکید بر اینکه مردم ما باید بدانند رونق و بازگشت به وضعیت روشن اقتصادی و گردش چرخ اقتصاد کشور، ارتباط تام و کاملی با میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد، اظهار داشت: حتی امروز که به شرایط قبلی تبادلات تجاری با کشورها بازگشته‌ایم، در سایه تعریف پروتکل‌های بهداشتی و رعایت آن از طرف ما و کشورهای دیگر است. امروز محدودیت‌ها به صورت گام به گام و تدریجی برداشته شده و می‌شود و اصل رعایت دقیق و سخت پروتکل‌های بهداشتی، جایگزین محدودیت‌ها خواهد شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده، گفت: خوشبختانه روند مقابله با بیماری در کشور قابل قبول است و این در پرتو تلاش کادر درمانی و سایر مسئولان در کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا و البته همراهی و همکاری مردم با مصوبات و دستورالعمل‌ها بوده است.

روحانی با بیان اینکه تا زمان کشف واکسن کرونا، باید با دستورالعمل‌های بهداشتی مرتبط با این بیماری خودمان را واکسینه کنیم، گفت: کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا در همه شئون زندگی فردی و اجتماعی مردم برنامه‌هایی را آماده کردند که تا زمانی که کرونا برای همیشه از بین برود با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس را مهار کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه برای اصناف و کارگاه‌های مختلف باید پروتکل‌های بهداشتی بلندمدت ابلاغ و شیوه‌های مراقبت و نظارت تعریف شود، گفت:‌ به عنوان نمونه اگر کمیته سلامت ستاد ملی مقابله با کرونا به این نتیجه رسید که استفاده از ماسک در محیط‌هایی باید الزامی شود، باید آموزش‌های لازم و آگاهی‌های ضروری به مردم داده شود و در عین حال با توجه به تلاش‌هایی که برای تولید ماسک مورد نیاز انجام شده توزیع آن هم به سادگی انجام و به راحتی در دسترس مردم باشد.

روحانی خاطر نشان کرد: این آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و نهادینه کردن رعایت دستورالعمل‌ها تا فصل پاییز که براساس پیش‌بینی‌های سازمان‌های جهانی و متخصصان داخلی حکایت از یک شرایط خاص برای توأم شدن آنفلوآنزا و کرونا دارد باید ادامه داشته باشد و مردم آمادگی لازم را پیدا کنند که انشاء الله درگیر شرایط سخت و ایجاد و اعمال محدودیت‌های دوباره نشویم.

رییس جمهوری تأکید کرد: ضروری است که کمیته‌های تخصصی برای همزیستی مردم با کرونا با حفظ اولویت‌ها و در نظر گرفتن گروه‌های هدف، اقدامات مؤثر و نظارت دقیق برای رعایت پروتکل‌ها و خدمات اجرایی و برای جریان و مسیر طبیعی زندگی مردم بدون مشکل خاص و محدودیت‌ها، برنامه‌ریزی کنند.

روحانی در ادامه تصریح کرد: موضوع رفت و آمد و حمل و نقل درون‌شهری و رعایت طرح ترافیک در شهرهای بزرگ به ویژه تهران با هماهنگی‌هایی که میان شهرداری تهران و مسئولان درمانی کشور انجام گرفته مقرر شد با تصویب مصوبه‌ای در ستاد ملی مقابله با کرونا طرح ترافیک با تجهیز ناوگان شهری به امکانات بهداشتی و الزام رعایت دستورالعمل‌ها اجرا شود.

رییس جمهوری ادامه داد: کمیته امنیتی و اجتماعی نیز با بررسی‌های انجام شده در خصوص بازگشایی مساجد با توجه به تجربه موفق برگزاری شب‌های قدر و نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصوبه افزایش ساعت کار پاساژها آماده کرده است که پس از بررسی در جلسه روز شنبه ستاد ملی تصویب و اعلام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
7
معلومه چی میگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۸
0
8
تو چرا از افزایش حق و حقوق کارگران و بازنشسته های تامین اجتماعی حرف نمی زنی . چهار سال در باره برجام گفتی حالا هم در مورد کرونا . من بازنشسته که همه ی حقوقم پای ماسک و مواد ضد عفونی کننده می رود باید به کی بگویم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
1
در این کشور ما برای خود خود مرگ آماده ایم ، کرونا که وسیله ای بیش نیست
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
1
ایشان امروز از همه مردم خواست "همچنان رعایت کامل و با دقت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند " ایشان همچنان گفت "باید تلاش کنیم با پروتکل‌های بهداشتی تعریف شده نه تنها محدودیت‌ها به تدریج برداشته شود، بلکه گشایش‌ها به گونه‌ای باشد که به مسیر طبیعی زندگی برگردیم." ایکاش ایشان می گفتند:

1- این پروتکل ها که مردم باید کامل و با دقت رعایت کنند کدامند؟ منظور ماسکه؟ فاصله اجتماعیه؟ . . .
2- دولت در موردشان چه کرده تا به حال لطفا ؟ مثلا ماسک را در بقالی ها توزیع کرده یا داروخانه ها؟ تدابیر فاصله گذاری از سوی دولت چه بوده؟ . . .
3- آیا با این پروتکل های بهداشتی تعریف شده که قرار است گشایش ها به گونه ای باشد که مسیر طبیعی زندگی برگردیم ، دیگر نیازی به ایمنی .... و تلفاتش نیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۹
0
1
آقای روحانی انگار فراموش کردین... دولت باید زیرساختها را برای شیوه زندگی همراه با کرونا برای مردم آماده کند. مردم چطوری باید برای این موضوع آماده باشند. ما زیر ساختهای لازم را نداریم مدارس و دانشگاهها آماده برای بازگشایی نیستند، ادارات زیرساخت لازم برای ارائه خدمت در زمان کرونا را ندارند. حمل و نقل شهری زیر ساخت حمل مسافر در زمان کرونا را ندارد. حتی مراکز بهداشتی و درمانی کمبودهای زیادی برای ارائه خدمت همزمان با وجود کرونا را دارند. اعلام مشکل و راه حلهای کلی بدون اشاره به جزئیات اجرایی توسط شخص شما درست نیست. باید راه حلها و برنامه ها به صورت کامل اعلام شود. باید برای اصلاح زیر ساختها اقدام شود. باید فضای مجازی برای ارائه خدمات غیرحضوری تقویت شود. باید قبول کنیم که هیچ کشوری بدون کمک گرفتن از تجربیات سایر کشورها موفق به اقدام صحیح و منطقی نخواهد بود. همینطور بدون بودجه و هزینه برای زیرساختها کاری نمیتوانیم انجام دهیم.
roham
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
0
0
گشایش‌ها به گونه‌ای باشد که به مسیر طبیعی زندگی برگردیم.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۰
0
1
به مردم مرتب مرتبر یاد بدهیم وتذکر دهیم درصداو سیما و..... که فاصله گذاری اجتماعی رارعایت کنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین