کد خبر: ۶۵۷۸۷۲
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
نیلی، وکیل سه بازداشتی اعتراضات بنزینی:
یکی از وکلای مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی در خصوص شایعات‌ منتشر شده مبنی بر تأیید حکم‌ اعدام موکلان خود توسط دیوان عالی کشور، گفت: طبق صحبت‌هایی که من با موکلان و خانواده‌هایشان داشتم، از نظر‌حقوقی بسیار امیدواریم که حکم در دیوان نقض شود اما این منوط به این است که ما بتوانیم به پرونده ورود کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :

مصطفی نیلی، یکی از وکلای مدافع سعید تمجیدی و محمد رجبی متهمان حوادث آبان ماه، اظهار کرد: پرونده موکلان من در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب رسیدگی و‌ منجر به صدور حکم اعدام در مرحله بدوی شد و آقای رجبی و تمجیدی از زندان طی نامه‌ای وکلای تسخیری‌شان را عزل و من و همکارانم را به عنوان وکیلشان معرفی و تقاضای اعاده کردند.

وی افزود: ما منتظر ماندیم تا پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شود تا در دیوان‌ به پرونده ورود کنیم؛ در این مدت چندین مرتبه به دیوان مراجعه کردم اما براساس کدملی و اسم موکلان، به من اعلام شد که چنین پرونده‌هایی در دیوان وجود ندارد.

میدواریم حکم اعدام موکلانم در دیوان نقض شود/ هنوز به پرونده ورود نکرده‌ایم

وی ادامه داد: تاکنون به ما اعلام نشده که این پرونده در کدام شعبه دیوان است و همچنان پیگیر این موضوع هستیم که این پرونده کجاست تا بتوانیم اعلام ورود کنیم.

نیلی در خصوص شایعات‌ منتشر شده مبنی بر تأیید حکم‌ اعدام موکلان خود توسط دیوان عالی کشور، گفت: این اخباری را هم که شنیدیم، برای ما بسیار ناراحت‌کننده بود، چون هنوز به پرونده ورود نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: طبق صحبت‌هایی که من با موکلان و خانواده‌هایشان داشتم، از نظر‌ حقوقی بسیار امیدواریم که حکم در دیوان نقض شود اما این منوط به این است که ما بتوانیم به پرونده ورود کنیم. اگر اجازه ورود به پرونده به ما داده شود ما می‌توانیم بررسی‌های حقوقی پرونده را انجام دهیم و از آنها دفاع کنیم.

پیش از این یک منبع آگاه در دیوان عدالت اداری، تایید حکم اعدام سعید تمجیدی و محمد رجبی را در این دیوان تکذیب کرده بود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین