کد خبر: ۶۶۵۰۷۸
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
در جلسه هیات دولت مطرح شد
رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از انفجار در بیروت به جمعیت هلال احمر دستور دارد هر چه سریعتر کمکهای بشردوستانه برای مردم آسیب دیده لبنان ارسال شود.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت با تسلیت به جانباختگان حادثه بیروت و آرزوی سلامتی و عافیت برای مجروحان این حادثه به جمعیت هلاح احمر دستور داد هرچه سریعتر کمک‌های بشر دوستانه شامل اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم آسیب دیده لبنان ارسال شود.

رییس جدید سازمان هواپیمایی منصوب شد

در این جلسه هیات وزیران ضمن قدردانی از زحمات علی عابدزاده در دوران ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، تورج دهقانی زنگنه را به عنوان رییس جدید این سازمان منصوب کرد.

دستور روحانی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به لبنان

همچنین با تصویب هیات دولت، علیرضا برخور به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

رییس جمهوری پس از رأی هیات وزیران به انتصاب نامبردگان، گفت: حوادث هوایی آنقدر دردناک و خسارت بار است که جبران آن گاهی ناممکن و گاهی سال‌ها به طول می‌انجامد و لذا سازمان هواپیمایی کشوری باید مراقب رعایت استانداردهای پروازی در سطح فرودگاه‌های کشور و شرکت‌های هواپیمایی باشد؛ بطوری که هیچ پرواز ناامن در هیچ فرودگاه نامطمئنی انجام نشود.

در ادامه جلسه هیات دولت، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی مورد بررسی و تصویب هیئت وزیران قرار گرفت.

اختصاص دو هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازسازی تأسیسات زیربنایی کرمانشاه

هیات وزیران در جلسه امروز با اختصاص حداکثر تا مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی‌های سرمایه ای برای تکمیل بازسازی تأسیسات زیربنایی آسیب دیده ناشی از زلزله سال ۱۳۹۶ در این استان موافقت کرد.

با تصویب هیات وزیران، آیین نامه اجرایی مولدسازی یا فروش اموال غیرمنقول مازاد دستگاه‌های اجرایی اصلاح شد.

به موجب اصلاحیه مذکور، سازمان برنامه و بودجه موظف است پس از اطمینان از وصول ردیف‌ درآمدی مربوط، تا ۵۰ درصد از منابع وصولی را بابت تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نیمه‌تمام و مابقی منابع وصولی را برای افزایش تخصیص اعتبارات قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور از جمله پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان و مطالبات آنها مندرج در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور اختصاص دهد.

تعیین تعرفه جریمه تخطی دارنده پروانه‌ ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه‌ای

دولت در اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز قانون اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، تعرفه مربوط به جریمه تخطی دارنده پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه ای را تعیین کرد.

بر این اساس، دولت مصوب کرد درصورت عدم رفع تخلف ظرف مدت ۴۸ ساعت از زمان ابلاغ به دارنده پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه‌ای، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌تواند دارنده پروانه را تا زمان رفع کامل تخلف و به ازای هر روز تأخیر در رفع هر تخلف، تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه براساس آخرین صورت مالی حسابرسی شده، جریمه کند.

اصلاح اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران

هیات وزیران با هدف تأمین نظر شورای نگهبان و رفع ایرادات موجود در اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، با افزودن یک تبصره به آن و اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد. به موجب این اصلاحیه رییس و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت باید علاوه بر شایستگی‌های فنی و مدیریتی دارای شرط وثاقت و امانت نیز باشند.

اصلاح مصوبات افزایش سرمایه دولت در شرکت‌های مادر تخصصی ذی ربط بهره بردار به جای شرکت ساخت

با تصویب هیات وزیران، مصوبات مربوط به افزایش سرمایه دولت در شرکت های مادرتخصصی ذی ربط بهره بردار بجای شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اصلاح شد.

به موجب اصلاح مصوبات مذکور، در صورت انتقال طرح‌های تکمیل شده مرتبط با بدهی‌های موضوع این تصویب نامه از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به شرکت‌های دولتی بهره بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذیربط بهره بردار انجام می‌شود.

همچنین بدهی‌های مرتبط با طرح‌های خاتمه نیافته‌ای که پس از اتمام طرح باید به سایر شرکت‌های دولتی به عنوان بهره بردار منتقل شود، به عنوان بدهی به دولت در دفاتر شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ثبت و پس از انتقال به شرکت بهره بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذی ربط بهره بردار انجام می‌شود.

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مشمول اجرای این تبصره هستند.

هزینه اسقاط خودروهای فرسوده افزایش می‌یابد

هیات وزیران با توجه به لزوم بروز رسانی مقررات حاکم و ناظر بر اجرای فرآیندهای نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده برای اجرا و توسعه طرح از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، با افزایش هزینه اسقاط خودروهای مذکور از ۵۵۰ هزار ریال به یک میلیون ریال موافقت کرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین