کد خبر: ۷۱۴۲۹۴
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
دانشمندان ثابت کرده اند که گرسنگی متناوب موثرترین راه برای کاهش وزن نیست. بهتراست کالری غذاهایتان را بشمارید.
آفتاب‌‌نیوز :

تحقیقات جدید نشان داد که تأثیر وعده‌های غذایی صفر در ناشتا و دیگر وعده‌های غذایی به کاهش وزن شما کمک نمی‌کند. طی تحقیقات جدید، دانشمندان دریافته اند که روش سنتی شمارش کالری روش مؤثرتری برای کاهش وزن است.

به تازگی، رژیم‌های غذایی که در اینترنت به طور گسترده‌ای منتشر شده است بر این اساس است که "برای چند روز" به طور متناوب غذا نخورند. تا امروز، اطلاعات محدودی در مورد اثر گرسنگی متناوب در مقابل رژیم‌های غذایی سنتی که هدف آن‌ها کاهش کالری دریافتی است، وجود دارد. اما مطالعه جدید توسط گروهی از فیزیولوژیست‌های دانشگاه بات بریتانیا ثابت می‌کند که گرسنگی متناوب به کاهش وزن کمک نمی‌کند. دانشمندان برای تحقیقات خود افراد را به سه گروه تقسیم کردند:

گروه ۱: گرسنگی مداوم (در طول روز) را انجام می‌داند و روز بعد از آن ۵۰% کمتر از حد معمول غذا خورد.
گروه ۲: گرسنه نماند، اما میزان کالری دریافتی روزانه را ۲۵% کاهش داد.
گروه ۳: همچنین به گرسنگی متناوب پایبند بودند، اما روز بعد ۱۰۰% کالری همیشگی خود را خورند.

شرکت کنندگان هر سه گروه در شروع مطالعه به طور متوسط ​​حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کیلوکالری در روز مصرف می‌کننند. طی یک دوره سه هفته ای، دو گروه محدود کالری (۱، ۲) این میزان را به طور متوسط ​​از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوکالری کاهش دادند.

در نتیجه، گروه ۲ طی سه هفته ۱.۹ کیلوگرم وزن کم کرد، اسکن بدن نشان داد که این کاهش تقریباً به طور کامل با کاهش چربی بدن همراه است. گروه یک به میزان ۱.۶ کیلوگرم وزن کم کرد، اما تنها نیمی از این کاهش به دلیل کاهش چربی بدن بود، بقیه توده عضلانی بود. کاهش وزن در گروه ۳ تقریباً اتفاق نیفتاد، زیرا تنها چند روز گرسنگی کشیدند و دوباره به روال معمول برگشتند.

پروفسیر جیمز بتس، رئیس این تحقیق، توضیح می‌دهد: "بسیاری از مردم معتقدند که رژیم گرسنگی به ویژه برای کاهش وزن مؤثر هستند، این رژیم‌ها دارای مزایای خاصی برای سلامتی متابولیک و سم زدایی هستند، حتی اگر وزن کم نمی‌کنید. اما گرسنگی متناوب یک رژیم جادویی نیست و نتایج آزمایش ما نشان می‌دهد که روزه داری در مقایسه با رژیم‌های غذایی سنتی چیز خاص نیست.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین