کد خبر: ۷۳۶۱۴۴
تاریخ انتشار : ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸
اگر قدرت سخت پشتیبان قدرت نرم نباشد، همانند ژاپن می‌شویم!

مخالف سابق برجام، موافق مذاکراه با آمریکا شد

فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس که از مخالفان سرسخت برجام است در رشته توئیتی نوشت که اگر آمریکا قرار است با ما مذاکره‌ای داشته باشد بایستی در کنار ۵ کشور دیگر بنشیند و همسطح آن‌ها باشد
مخالف سابق برجام، موافق مذاکراه با آمریکا شد
آفتاب‌‌نیوز :

عباسی در این باره نوشت: با آنکه دولت سیزدهم تهدیدزدایی را جایگزین تنش زدایی کرده، ولی باید بدانیم که «شیطان بزرگ»، مقابل ایران است، نه «کدخدا».

عباسی اضافه کرد: اگر هم قرار است آمریکا با ما مذاکره‌ای داشته باشد بایستی در کنار ۵ کشور دیگر بنشیند و همسطح آن‌ها باشد. در دولت قبل، با خوش بینی اساس مذاکرات بر مبنای تنش‌زدایی بود یعنی آن که دستاورد‌ها را بر زمین بگذاریم و با آن‌ها سازش کنیم. اما نظریه تهدیدزدایی معتقد است که بایستی تهدید را برطرف کنیم که این موضوع ریشه در نظریه مقاومت دارد.

او افزود: اگر مردم استقلال می‌خواهند و بنای حل مشکلات معیشتی را دارند بایستی بدانند که قدرت سخت، پشتیبان قدرت نرم در مذاکرات است. بایستی از نیرو‌های مسلح و وزارت دفاع پشتیبانی شود و بازدارندگی به خارج از کشور‌های همسایه برده شود نه خارج از مرزها؛ بازدارندگی ایران در اقیانوس اطلس، دریای مدیترانه و قطب جنوب است و به همین دلیل بایستی روی پیشران‌های هسته‌ای کار کنیم چرا که نماد‌های قدرت هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی آن است که در برخی نقاط خاص حضور جدی داشته باشد. اگر قدرت سخت پشتیبان قدرت نرم نباشد همانند ژاپن بعد از شکست در جنگ جهانی دوم، باید هر امتیازی را که آمریکایی‌ها خواستند به آن‌ها بدهیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین