کد خبر: ۷۳۹۶۳۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۵
مردم، چیزی بیش از حق واقعی خود برای یک زندگی شرافتمندانه نمی‌خواهند

اینکه با مرم اصفهان برخورد شود و سپس واقعیت را وارونه جلوه می‌دهند صادقانه نیست

اینکه با مردم برخورد شود و سپس با توسل به ترفند‌های تبلیغاتی تلاش‌هائی برای وارونه جلوه دادن آنچه رخ داده است به عمل آید، علاوه بر اینکه افکار عمومی را قانع نمی‌کند، اعتماد مردم به مسئولین و دستگاه‌های تبلیغاتی را مخدوش می‌نماید.
اینکه با مرم اصفهان برخورد شود و سپس واقعیت را وارونه جلوه می‌دهند صادقانه نیست
آفتاب‌‌نیوز :

در حوادث دو روز اخیر اصفهان، نه برخوردی که با کشاورزان شد قابل قبول است و نه کاری که عده‌ای با شکستن لوله آب در مسیر یزد انجام داده‌اند. این نوع اقدامات نه‌تنها مشکل را حل نمی‌کنند بلکه اوضاع را پیچیده‌تر کرده و گره کار را کورتر می‌کنند.

از رفتار قهری بدتر، وارونه جلوه دادن واقعیت‌هاست. اینکه با مردم برخورد شود و سپس با توسل به ترفند‌های تبلیغاتی تلاش‌هائی برای وارونه جلوه دادن آنچه رخ داده است به عمل آید، علاوه بر اینکه افکار عمومی را قانع نمی‌کند، اعتماد مردم به مسئولین و دستگاه‌های تبلیغاتی را مخدوش می‌نماید.

هیچ چیز بهتر از برخورد صادقانه با مردم نیست کمااینکه هیچ چیز بدتر از دروغ گفتن به مردم نیست. برخورد صادقانه با مردم همواره راهگشاست و مردم وقتی از کارگزاران نظام صداقت ببینند حاضرند با سختی‌ها و نارسائی‌ها کنار بیایند و بسیاری از مشکلات را نیز تحمل کنند. اگر در جائی واکنش منفی و اقدامات خشم‌آلودی از مردم دیده می‌شود، نتیجه بی‌صداقتی‌های مسئولین است.

در حوادث اصفهان، جای خالی روحانیت برای حمایت از مردم و ایفای نقش ناصحانه نسبت به کارگزاران کاملاً مشهود است. روحانیت و مرجعیت در طول تاریخ در هر زمان که مشکلی برای مردم پیش می‌آمد، به صحنه می‌آمدند و آن را حل می‌کردند و مردم را از درد و رنج نجات می‌دادند.

در مشکلات امروز اصفهان و سه استان دیگر که درگیر کمبود یا مدیریت نادرست آب هستند، علمای دین می‌توانند به صحنه بیایند و با روش ناصحانه و هدایتگرانه نسبت به مسئولین و حامیانه نسبت به مردم، این مشکل را نیز حل کنند. مردم، چیزی بیش از حق واقعی خود برای یک زندگی شرافتمندانه نمی‌خواهند. این مطالبه منطقی را می‌توان با مدیریت عاقلانه و عادلانه و با برخورد منطقی برآورده کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
3
61
چون دوست دشمن است شکایت کجابریم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۶
64
23
سلام درست میفرمایید هیچ چی بدتر از دروغ گفتن نیست
چه دروغهای شاخداری که در برجام گفتید از گلابی های برجام...
از خوردن پول مردم در بورس...
از خیانت به کشور...
از صبح جمعه فهمیدن ها...
ایکاش رسالت خبری رو میدونستید دیگه دوران یکطرفگی تمام شده فضای مجازی دست شماهارو بسته که اخبار سرتاسر دروغ و یکطرفه شما را باور کنیم...
انچناااان رونق اقتصادی ایجاد کنیم آنچنان کارهایی انجام دهیم چیشد پس 8 سال سرتاسر نیرنگ و دروغ وافترا...
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین