کد خبر: ۷۶۸۱۸۷
تاریخ انتشار : ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵

صادرات ۱۴ میلیون دلاری گروه خودروسازی سایپا

گروه خودروسازی سایپا موفق شد با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها و شرایط محدود کننده‌ای که در زمینه صادرات کالا‌های ایرانی وجود دارد، سال گذشته به ارزش حدود ۱۴ میلیون دلار صادرات داشته باشد.
صادرات ۱۴ میلیون دلاری گروه خودروسازی سایپا
آفتاب‌‌نیوز :

در 8 فرماني كه رئيس جمهور به خودروسازان ابلاغ كرد به صادرات خودرو و قطعه اشاره شده است، از همين رو گروه خودروسازي سايپا در راستاي تحقق اهداف صادراتي كشور در سال جاري اين موضوع را با جديت بيشتري دنبال خواهد كرد و در اين خصوص به بازار كشورهاي همسايه نگاه مضاعفي دارد.

به گزارش سايپانيوز، بر اين اساس بايد اعلام كرد كه در سال گذشته ارزش كل صادرات قطعه و خودرو گروه خودروسازي سايپا 13 ميليون و 735 هزار و 223 دلار بوده و ارزش تجمعي صادرات خودرو رقم 8 ميليون و 239 هزار و 192 دلار ثبت شده است و تعداد خودروهای صادرشده توسط گروه سایپا نسبت به سال 1399 بیش از 40 درصد افزایش داشته است.

با توجه به اينكه در دوره جديد مديريت گروه خودروسازي سايپا، توليد اقتصادي خودروهاي كوييك و شاهين دنبال مي شود، اين مجموعه در صدد است كه در زمينه صادرات محصول نهايي و قطعات خودرو اعداد بالايي را ثبت كند، از همين رو مذاكرات با كشورهاي همسايه براي صادرات محصولات سايپا آغاز شده است كه در اين ميان مي توان به حضور هيات مدیران ارشد منطقه ویژه اقتصادی ایلابوگای جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه از مجموعه سایپا و توسعه همكاري با خودروسازان روسيه اشاره كرد.

بر اساس برنامه ريزي صورت گرفته در سال 1401، اين گروه خودروساز 650 هزار دستگاه توليد خواهد كرد، لذا به نظر مي رسد با روند صعودي توليد خودرو در ماه هاي ابتداي سال جاري (حداقل 36 هزار خودرو تحويل مشتريان شده است) مي توان عدد توليد را با هدف رونق صادرات، افزايش داد.

در حال حاضر 7 مجموعه گروه خودروسازي سايپا در زمينه صادرات قطعه و خودرو فعاليت مي كنند كه از جمله آن مي توان به سايپا، سايپا يدك، فنرسازي زر، رادياتور ايران، ماليبل، رينگ سايپا و سايپا آذربايجان اشاره كرد.

گفتنی است سایپا به عنوان یکی از صادرکنندگان برتر کشوری از سال های گذشته تاکنون مطرح بوده و تا کنون 2 عنوان صادرکننده ممتاز ، 7 عنوان صادرکننده نمونه در سطح ملی و 3 عنوان صادرکننده نمونه در سطح استان در حوزه صنعت خودرو را کسب کرده است و در سال 1400 هم توانسته حائز رتبه برتر صادر کننده نمونه در سطح استان تهران شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین