کد خبر: ۷۶۸۲۷۰
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸

تولید نفت روسیه سقوط می‌کند؟ اعتراف وزیر دارایی روسیه

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه با اشاره به تحریم‌های بین المللی علیه نفت این کشور اعلام کرد که تولید نفت روسیه ممکن است امسال حداکثر ۱۷ درصد سقوط کند.
تولید نفت روسیه سقوط می‌کند؟ اعتراف وزیر دارایی روسیه
آفتاب‌‌نیوز :

سیلوانوف در کنفرانسی به خبرنگاران گفت: تولید نفت حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. با این حال وی توضیح نداد آیا این کاهش از سطح تولید در ابتدای سال ۲۰۲۲ یا در مقایسه با میانگین سالانه خواهد بود.

وزیر دارای روسیه گفت: حجم دقیق به تقاضای خارجی برای نفت روسیه بستگی دارد. ما اکنون نمی‌دانیم چه کشور‌هایی از خرید امتناع می‌کنند و کدام کشور‌ها تمایل دارند. روسیه تلاش خواهد کرد جریان نفت خود را به سوی بازار‌هایی تغییر دهد که همچنان به خرید نفت این کشور علاقمندند.

صنعت نفت روسیه از زمان حمله نظامی مسکو به اوکراین که اعمال تحریم‌های گسترده کشور‌های غربی و متحدانش را به همراه داشت، تحت فشار شدیدی قرار گرفته است. در حالی که تنها آمریکا و انگلیس ممنوعیت واردات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه را اعلام کرده اند، بسیاری از خریداران دیگر به دنبال یافتن منابع دیگر تامین هستند. اتحادیه اروپا سرگرم بررسی اعمال محدودیت برای واردات نفت روسیه است، اما کشور‌های دیگر به خصوص در آسیا، به خرید محموله‌های نفت روسی ادامه می‌دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، به گفته وزیر دارایی روسیه، تولید نفت روسیه در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۲۴ میلیون تن معادل ۱۰.۵۲ میلیون بشکه در روز بود. اگر سیلوانوف درباره میانگین تولید سالانه صحبت کرده باشد، ۱۷ درصد کاهش، تولید نفت روسیه را به ۴۳۵ میلیون تن معادل حدود ۸.۷۴ میلیون بشکه در روز می‌رساند که پایینترین میزان در ۲۰ سال گذشته است.

طبق آمار وزارت انرژی روسیه، بر مبنای مقایسه ماه به ماه، تولید نفت روسیه در ۱۹ روز نخست آوریل ۸.۲ درصد کمتر از میانگین مارس بود و به حدود ۱۰.۱۱ میلیون بشکه در روز رسید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین