کد خبر: ۷۶۸۵۱۳
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۵:۱۶
در سال‌های گذشته برخی افراد به عنوان اسپانسر، عضو هیات مدیره و ... پول‌هایی را به باشگاه استقلال تزریق کردند که الان به دنبال دریافت این مبالغ با سود‌های کلان هستند.
آفتاب‌‌نیوز :

در سال‌های گذشته برخی افراد به عنوان اسپانسر، عضو هیات مدیره، حمایت کننده مالی در قالب هبه و کمک پول‌هایی به باشگاه استقلال تزریق کردند که برخی از این افراد به دنبال دریافت مبالغ خود هستند.

با این وجود پس از فروش ۱۰ درصد از س‌هام باشگاه و واریزی بالای ۳۰۰ میلیارد تومانی به حساب استقلال، به اصطلاح بوی پول به مشام این افراد خورده است. در شرایطی که این افراد پول را به عنوان هبه و کمک به استقلال پرداخت کرده و حتی از این طریق برای خود اسم و رسمی مطرح کرده و به سود‌های جانبی رسیده اند، اکنون با پیگیری و مراجعه به دفتر باشگاه استقلال، مدیران فعلی را تحت فشار گذاشته اند که پول‌هایشان با پرداخت سود به آن‌ها بازگردانده شود.

دو نفر اصلی این ماجرا علی نامداری و اسماعیل خلیل زاده اعضای سابق هیات مدیره استقلال هستند. افرادی که در زمان حضورشان در باشگاه استقلال با پیشن‌هاد‌های خود به بازیکنان، قیمت برخی از آن‌ها را با افزایش چشم گیری روبرو کردند. این موضوع را سید حجت کریمی عضو فعلی هیات مدیره استقلال هم تایید می‌کند.


براساس اسنادی که در باشگاه استقلال موجود است، نامداری ۷-۸ میلیارد تومان به این باشگاه کمک کرده، اما اکنون مدعی است حدود ۵۰-۶۰ میلیارد از استقلال طلب دارد.

گویا او پس از مطرح شدن نامش از کنار استقلال و عکس‌های یادگاری با بازیکنان، دنبال سود پول‌هایش است. در کنار او اسماعیل خلیل زاده، رییس سابق هیات مدیره استقلال از اصلی‌ترین افرادی است که مدعی طلب‌های چندین میلیاردی از آبی پوشان است. او در حالی مدعی طلب ۵۶۰ هزار دلاری از استقلال است که در این باره اسناد کافی در باشگاه استقلال موجود نیست.

در این باره حجت کریمی اظ‌هار داشت: برای مطالبات خلیل زاده سند کافی وجود ندارد. البته منکر یک بخش از مطالبات خلیل زاده نمی‌شوم، اما متاسفانه او مانند نامداری ۷-۸ شرکت دارد که پول‌هایی را از طریق این شرکت‌ها مطالبه کرده است. آریا برتر که مدعی است ۱۳ میلیارد تومان از استقلال طلب دارد از شرکت‌های زیر مجموعه خلیل زده است.

وی اضافه کرد: با تدابیر آجورلو و هیات مدیره استقلال پول‌هایی که این افراد سندشان را در باشگاه ثبت کرده اند و اکنون خواستار پس گرفتن آن هستند، پرداخت خواهد شد.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: متاسفانه تخلفات مالی زیادی در مدیریت‌های قبلی در باشگاه استقلال صورت گرفته است. موضوع دیگری که بسیار حائزاهمیت است اینکه اگر به طور نمونه ایرانسل اسپانسر باشگاه استقلال می‌شد، بدون هیچ دلیلی به جای اینکه شماره حساب باشگاه را بدهند تا پول مستقیم به حساب باشگاه واریز شود، یک شرکتی را مانند شرکت آریا برتر معرفی می‌کردند تا ابتدا پول‌ها به حساب این شرکت‌ها که از زیر مجموعه خودشان است برود. بعداز آن به حساب باشگاه بیاید و در این فرآیند ۱۵ درصد پول را آن شرکت برمی‌داشت.

کریمی اضافه کرد: متاسفانه این‌ها تخلفاتی است که در دوران مدیریت‌های قبلی صورت گرفته است واینکه چرا پول‌ها را مستقیم به حساب باشگاه واریز نمی‌کردند، مسئله مبهمی است. با این حال دیگر ما اجازه نمی‌دهیم مثل سابق پول بیت المال اینطور هدر شود. یکی از ضرر‌هایی که این آقایان به استقلال زدند افزایش عجیب قرارداد بازیکنان بود به شکلی که حتی یک بازیکن بدون بازی کردن برای این تیم قرارداد بالایی از تیم گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین