کد خبر: ۷۷۱۲۸۳
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۴

زلنسکی: آماده دیدار با شخص «پوتین» هستم

زلنسکی گفت: در تمام این هشت سال ما می‌خواستیم با روسیه صحبت کنیم. الان دیدگاه جامعه نسبت به این موضوع مثبت نیست. با این وجود، من به عنوان رئیس جمهور آماده هستم با پوتین صحبت کنم، اما فقط با او، بدون واسطه و بر اساس شرایط گفتگو و نه اولتیماتوم.
زلنسکی: آماده دیدار با شخص «پوتین» هستم
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس جمهور اوکراین با انتقاد از همتای فرانسوی خود در یافتن راهی برای برئن رفت از شرایط فعلی در اوکراین، اعلام کرد که آماده است بدون واسطه و مستقیم با رئیس جمهور روسیه دیدار کند.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی ایتالیایی، اعلام کرد که حاضر است بدون هر گونه اتمام حجت از سوی طرف روسی، فقط با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دیدار کند.

زلنسکی در این باره گفت: در تمام این هشت سال ما می‌خواستیم با روسیه صحبت کنیم. الان دیدگاه جامعه نسبت به این موضوع مثبت نیست. با این وجود، من به عنوان رئیس جمهور آماده هستم با پوتین صحبت کنم، اما فقط با او، بدون واسطه و بر اساس شرایط گفتگو و نه اولتیماتوم.

وی همچنین در ادامه از تلاش «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه برای یافتن راهی برای خروج از وضعیت بین روسیه و اوکراین انتقاد کرد.

رئیس جمهور اوکراین گفت: ما نباید به دنبال راهی برای روسیه باشیم، ماکرون بیهوده این کار را می‌کند. ماکرون می‌خواست در میانجیگری بین ما نتایج مشخصی پیدا کند و آن را نیافت؛ و نه از طرف ما، بلکه از طرف روسیه. من باید برای حفظ شأن پوتین امتیازاتی در مورد حاکمیت مان بدهم که به گمانم این مسئله از سوی برخی رهبران چندان درست نیست. ما حاضر نیستیم چیزی را برای کسی حفظ کنیم و برای این کار سرزمین‌های خود را از دست بدهیم. به نظر می‌رسد که این ناعادلانه است، این زمان از دست رفته است.

درخواست زلنسکی برای دیدار مستقیم با پوتین در حالی مطرح شده است که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز اعلام کرد که مسکو امکان دیدار رؤسای جمهور روسیه و اوکراین را رد نمی‌کند، اما این مسئله نیازمند برخی اقدامات مقدماتی است.

پسکوف همچنین اضافه کرد که کی یف هنوز پاسخی نسبت به پیشنهادات ارائه شده توسط مسکو نداده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین