کد خبر: ۷۷۱۴۶۰
تاریخ انتشار : ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷

اظهارات لاوروف درباره غرب

وزیر خارجه روسیه گفت که غرب یک جنگ ترکیبی تمام عیار را علیه روسیه به راه انداخته است که عواقب آن را همگان احساس خواهند کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

«سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه امروز (شنبه) در سخنانی در جلسه شورای سیاست خارجی و دفاعی این کشور گفت: غرب دسته جمعی جنگ ترکیبی همه جانبه‌ای را علیه ما به راه انداخت که پیشبینی مدت آن دشوار است، اما به نظر می‌رسد که همگان بدون استثناء عواقب آن را احساس کنند.

به گزارش اسپوتنیک، وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرد که غرب به عنوان بخشی از اقدامات تنبیهی خود علیه روسیه از «روش‌های سرقت آشکار» استفاده می‌کند.

وی با اشاره به کارزار هماهنگ برای اخراج صدها دیپلمات روس از کشورهای غربی گفت: این مورد حتی در سیاه‌ترین سال های جنگ سرد بی‌سابقه بوده است.

لاوروف با بیان اینکه روسیه به حملات نظامی خود ادامه می‌دهد، به صادرات تسلیحات غربی به اوکراین اشاره کرد و گفت که کشورهای غربی «آماده هستند تا در آنجا تا آخرین اوکراینی با روسیه مقابله کنند».

وزیر خارجه روسیه ایالات متحده را برای حمله نه تنها به روسیه، بلکه به هر کشوری که قادر به دنبال کردن یک سیاست مستقل است، متهم کرد و گفت:‌ کشورهای غربی به طور کامل اعتبار خود را به عنوان یک شریک قادر به مذاکره از دست داده‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین