کد خبر: ۷۷۵۵۸۹
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۶

احتمال تعطیل شدن ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای به وزیر صنعت اعلام کرد با توجه به محدودیت‌های تأمین برق احتمال تعطیل شدن سه ماهه فعالیت کارخانه‌های تولیدکننده فولاد وجود دارد.
احتمال تعطیل شدن ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد
آفتاب‌‌نیوز :

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، بخشنامه‌های صادره از طرف شرکت‌های برق منطقه‌ای به تولیدکنندگان فولاد کشور را خلاف انتظار دانسته و به احتمال تعطیل شدن سه ماهه فعالیت کارخانه‌های تولیدکننده فولاد به‌ویژه در بخش خصوصی هشدار داد.

در نامه سید رسول خلیفه‌سلطانی به سیدرضا فاطمی امین، با اشاره به عقب ماندگی ۶ میلیون تنی فولاد از برنامه خود در سال ۱۴۰۰ و تحمیل زیان حدود چهار میلیارد دلاری به این صنعت در نتیجه اعمال محدودیت‌های تامین انرژی، آمده است: باید با در نظر گرفتن تدابیر کارشناسی، محدودیت تامین برق در کشور میان همه صنایع توزیع شود تا کارخانه‌های فولادی کشور متحمل خسارات کمتری شوند.

در پیگیری‌های انجام شده نیز اعلام می‌شود، این محدودیت‌ها با توافق وزارت صنعت، معدن و تجارت اعمال شده است که اگر چنین باشد، جای تعجب و تاسف فراوان دارد! جای سوال اساسی است که چرا دیماند (تقاضای برق) خریداری شده هر یک از کارخانه‌های تولیدی مبنا قرار نگرفته و میزان مصرف، آن هم در شرایط رکود بازار در اسفند ۱۴۰۰، مبنای اعمال محدودیت قرار گرفته است؟

کاهش تولید فولاد موجب افزایش قیمت محصولات پایین دستی مانند لوازم خانگی، لوله و پروفیل، ساختمان و حتی خودرو خواهد شد؛ از این رو با توجه به لزوم تنظیم بازار داخلی و در عین حال توسعه صادرات فولاد کشور در شرایط تحریمی و نیاز ارزی کشور، درخواست ما این است ترتیبی اتخاذ شود که به اصلاح فوری محدودیت‌های اعمالی تامین برق اقدام شود.

گفتنی است شرکت‌های برق هشدار داده‌اند بر اساس مصوبه کاهش مصرف برق صنایع، در صورت رعایت نشدن سهیمه‌های ابلاغی توسط مشترکان، علاوه بر افزایش بهای برق تا دوبرابر تعرفه موجود، برای مصرف برق مازاد بر سهمیه تعیین شده، با اعلام قبلی، به قطعی برق واحد اقدام خواهد شد.

احتمال تعطیل شدن ۳ ماهه کارخانه‌های فولاد

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین