کد خبر: ۷۸۶۳۸۳
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۲

آمریکا با هند رزمایش مشترک برگزار می‌کند

ایالات متحده در رزمایش مشترک با هند که در کمتر از ۱۰۰ کیلومتری از مرز‌های مورد مناقشه دو کشور چین و هند برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.
آمریکا با هند رزمایش مشترک برگزار می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

به گفته یک افسر ارشد ارتش هند که نسبت به این موضوع آگاه است، این رزمایشات نظامی اواسط ماه اکتبر در ارتفاع ۱۰ هزار پایی در منطقه "اولی" در ایالت "اوتاراخاند" هند با تمرکز بر تمرینات جنگی در ارتفاعات بالا برگزار خواهد شد.

به گزارش سی‌ان‌ان، منطقه "اولی" (Auli) در ۹۵ کیلومتری از "خط کنترل واقعی" (LAC) واقع شده است؛ سرزمین نامساعدی که مرز مورد مناقشه میان چین و هند محسوب می‌شود.

این رزمایشات موسوم به "تمرین جنگ" به عنوان هجدهمین رزمایش مشترک نظامی سالانه برگزار خواهد شد.

روابط میان چین و هند از زمان درگیری خونین میان سربازان این دو کشور در هیمالیا در ماه ژوئن ۲۰۲۰ که منجر به کشته شدن دست کم ۲۰ سرباز هندی و ۴ سرباز چینی شد، تیره شده است.

به گفته این شبکه خبری، این تنش‌ها اخیرا به دلیل ساختن پلی از سوی چینی‌ها به سمت دریاچه "پانگوگ تسو" افزایش یافته است. این اقدام چین از سوی دولت هند به عنوان «اشغال غیرقانونی» به شدت محکوم شد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در پاسخ به خبرنگار سی‌ان‌ان درخصوص این رزمایش مشترک گفت: «شراکت با هند یکی از مهم‌ترین فاکتورها و مهم‌ترین اصول در به اشتراک‌گذاری دیدگاه ما برای منطقه آزاد و باز هند- آرام است.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین