کد خبر: ۷۸۸۲۳۸
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۶
در کمیسیون امور داخلی انجام شد

انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها از بررسی وضعیت ایمنی و کیفیت خودرو‌های داخلی در نشست امروز این کمیسیون و انتقاد جدی نمایندگان به وضعیت خودرو‌های تولید داخل در حضور مدیران دو خودروسازی بزرگ کشور خبر داد.
انتقاد شدید نمایندگان از ایران خودرو و سایپا
آفتاب‌‌نیوز :

علی حدادی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان کرد: جلسه امروز کمیسیون به بررسی وضعیت ایمنی و کیفیت خودرو‌ها و آمار تصادفات جاده‌ای اختصاص داشت. این دومین نشست کمیسیون در این خصوص بود. در این نشست وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران ایران خودرو، سایپا، رئیس سازمان استاندارد و نیروی انتظامی حضور پیدا کردند. وزیر راه و شهرسازی نیز به منظور بررسی وضعیت جاده‌ها و آمار تصادفات جاده‌ای دعوت شده بود، اما در نشست کمیسیون حضور پیدا نکرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان سوالات وانتقادات زیادی نسبت به تولیدات دو خودروساز داخلی داشتند. همچنین به عدم رضایت مردم و افزایش شکایت به دلیل ایمن نبودن خودرو در برابر سرقت و کیفیت پایین خودرو‌ها اشاره شد. از آنجایی که انتقاد نمایندگان از وضعیت کیفیت و ایمنی خودرو‌ها از جهت سرقت بسیار زیاد بود، مقرر شد جلسات استمرار پیدا کند تا هم وزیر راه و شهرسازی در جلسه حاضر باشد و در خصوص ایمنی جاده‌ها توضیح دهد و هم خودروسازان گزارشی از فعالیت، برنامه آینده برای اصلاح کیفیت و افزایش ایمنی خودرو در برابر سرقت ارائه دهند.

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در ادامه تصریح کرد: رئیس سازمان استاندارد نیز گزارشی از کیفیت خودرو و قطعات مرتبط ارائه کرد که مورد پذیرش نمایندگان نبود. اعتقاد داریم که این سازمان باید اشراف، نظارت و اقدامات لازم را داشته باشد تا جلوی تولید خودروی بی کیفیت گرفته شود. وزیر صمت از برنامه دولت برای واگذاری سهامش در ایران خودرو و سایپا خبر داد که آگهی این واگذاری داده شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین در جلسه امروز کمیسیون تقاضای تحقیق و تفحص از استانداری خراسان شمالی با رای اکثریت اعضای کمیسیون به تصویب رسید که برای تصمیم گیری نهایی به صحن علنی ارسال خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین