کد خبر: ۸۱۰۰۲۸
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
تفاوت شرایط واقعی با اعلامی از سوی اصحاب دولت تفاوت کاملا ملموسی است
این روز‌ها هر بخشی از رسانه‌های طرفدار دولت را مطالعه می‌کنیم با کلی تمجید و تعریف از دولت مستقر مواجه می‌شویم. حتی صدا و سیما برخلاف ادوار گذشته هر برنامه مربوط به دولت را حداقل ۲ نوبت پخش می‌کند. حتی زمانی که ساده‌ترین دارو‌ها در دسترس بیماران نیستند حضور وزیر بهداشت و درمان در تلویزیون و برعکس گذشته که گناه بر گردن دولت قبلی بود، حالا گناه را بر گردن تولید کنندگان دارو انداخته‌اند! با توجه به تیتر مستمر جراید طرفدار دولت در خصوص کاهش تورم، دلیل گرانی روزانه مایحتاج عمومی و سایر کالا‌های مورد نیاز چیست؟
آفتاب‌‌نیوز :

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: این روز‌ها هر بخشی از رسانه‌های طرفدار دولت را مطالعه می‌کنیم با کلی تمجید و تعریف از دولت مستقر مواجه می‌شویم. حتی صدا و سیما برخلاف ادوار گذشته هر برنامه مربوط به دولت را حداقل ۲ نوبت پخش می‌کند.

صاحب منصبانی که حق بزرگی هم بر گردن این دولت برای به دست آوردن کرسی قوه مجریه دارند از دور زدن تحریم‌ها برای فروش نفت؛ نبود تورم و کاهش آن، پیوستن به قرارداد شانگهای، روابط با کشور‌های همسایه، رشد صادرات، تزریق ارز به بانک مرکزی توسط وزارت نفت که موجب تجلیل از وزیر مربوطه ازسوی رئیس کل بانک مرکزی شد و ... و ... صحبت می‌شود.

حتی زمانی که ساده‌ترین دارو‌ها در دسترس بیماران نیستند حضور وزیر بهداشت و درمان در تلویزیون و برعکس گذشته که گناه بر گردن دولت قبلی بود، حالا گناه را بر گردن تولید کنندگان دارو انداخته‌اند!

آیا هدف رسانه‌های طرفدار دولت مستقر از این هماهنگی در نحوه انتشار وتوزیع اخبار اقناع عمومی جامعه است؟ اگر به این تصور این فرایند را انجام می‌دهند سخت در اشتباهند، چون امثال ما در سطح جامعه هم خودمان متوجه هستیم و هم از سایرین شنیده می‌شود که بستر شرایط مطلوب حداقلی زندگی مردم از حیث دسترسی آسان وارزان به مایحتاج عمومی بایستی عین ادوار قبل فراهم گردد.

دوستان اگر موضوع را قبول ندارند، از دلسوزان و صاحبان علم و اندیشه بپرسند. تفاوت شرایط واقعی با اعلامی از سوی اصحاب دولت تفاوت کاملا ملموسی است که نادیده گرفتن آن توسط جراید دولتی وشبه دولتی می‌تواند گسست اجتماعی را به وجود آورد. بخشی از نظرات مردم به شرح ذیل است که پاسخی برای آن‌ها وجود ندارد.

۱- با توجه به تیتر مستمر جراید طرفدار دولت در خصوص کاهش تورم، دلیل گرانی روزانه مایحتاج عمومی و سایر کالا‌های مورد نیاز چیست؟

۲- نتیجه توافقنامه بین ایران و قطر در فروردین ماه در خصوص همکاری فیمابین در هنگام بازی‌های جام جهانی چه شد؟

۳- نتیجه ملموس پیوستن به پیمان شانگ‌های که کلیه اقدامات آن در دولت‌های گذشته انجام شده و در این دولت فقط امضا شده چه بود؟

۴- با صحبت غیردیپلماتیک وزیر امورخارجه درخصوص اعلام آمریکا به عدم رغبت درتغییر نظام که در جهان دیپلماسی وسیاسی که صحبتی بی‌سابقه بوده، چه برخوردی شده؟ آمریکا چکاره است که در امور داخلی ما دخالت داشته باشد؟ و ما اینگونه بدون رعایت عرف دیپلماتیک و منافع ملی آن را مطرح نماییم؟

۵- دلیل اینکه تیم فوتبال پس از ۷۵ سال ۶ گل در جام جهانی خورد چیست؟

۶- ترک فعل ناشی از پذیرش مسئولیت در نارسائی‌های فعلی متوجه چه فرد یا افرادی است؟

و ده‌ها سؤال دیگر.

اما نکته مثبت و حائز اهمیت دولت مستقر این است که برخلاف دولت گذشته و برسیاق دولت آقای احمدی‌نژاد، خط قرمزش نیرو‌های آنست؛ و نکته مثبت مهم دیگر استفاده ازیک جریان خاص در مناصب و مشاغل دولتی است که موجب ایجاد یأس و ناامیدی در بدنه دستگاه‌های اجرایی به لحاظ عدم تسلط مدیران منصوب بر وظایف خویش گردیده است.

اگر دولتی با رویکردی مخالف نظر عزیزان در انتخابات حائز اکثریت آرا شده بود و درحال حاضر در قوه مجریه فعالیت و مسئولیت داشت رفتار عزیزان دولت فعلی چه بود؟

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
2
57
ضعیفترین دولت تاریخ معاصر ایران، دولت رییسی است.
نه تنها هیچکدام وعده هایش برای حل مشکلات محقق نشده اند، بلکه امور اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاست خارجی را بدتر و خرابتر کرده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
54
همین که رئیسی دکتره؟؟؟؟؟!!!! کافیه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
2
54
مهم مردم هستند که بیشترشان (در حدود 80 در صد) می فهمند که این دولت دولتی بسیار ضعیف و ناکارآمد است. 20 در صد باقی مانده هم که ..................
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
1
49
دولت انقلابی بدرد مردم نمی‌خورد دولت شایسته و مدیر و مدبر بودن و دارای تخصص درد مردم را درمان می‌کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
7
29
درود بر روزنامه وزین جمهوری اسلامی و سر دبیر محترمش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
4
42
ریسی فقط دستور می دهد. اکثر دستورهایش هم چندین و چند بار تا به حال تکرار شده اند.
نازنین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
6
40
دولت روحانی فلک زده عملکرد داشت ولی رسانه، گزارشگر، حامی و مبلغ نداشت ولی این دولت بی نهایت رو، رسانه و هیاهو دارد ولی عملکرد متآسفانه منفی صفر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
5
22
بیشتراز 500 موردشو طی بیشتر از دوماه نمی بینید .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
33
برای اقلیت یک هزارمی یا حتا یک در ده هزار نفری احتمالا خیلی موفقیت آمیز بوده است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
0
42
وزیری که برای وزارتخانه برنامه تقدیم کرده بود ، اگر فقط یک ربع آن برنامه را می‌خواند می‌فهمید وزیر راه و شهرسازی شده و نه نفت . این شروع دولت بود و تا الان با همین فرمان به پیش رفته است .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین