کد خبر: ۸۴۰۵۱۵
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱

طعنه سنگین حمید درخشان به بازیکنان استقلال و سپاهان

حمید درخشان کاپیتان و سرمربی اسبق پرسپولیس در انتقاد به صحبت‌های برخی بازیکنان استقلال و سپاهان علیه سرخ‌پوشان گفت: وقتی به تیم‌های حریف امتیاز دادند و صدر را به پرسپولیس واگذار کردند ناگهان داوری‌ها مشکوک شد و تبانی تعیین کننده نتایج!
طعنه سنگین حمید درخشان به بازیکنان استقلال و سپاهان
آفتاب‌‌نیوز :

تمرین عصر سه شنبه گذشته پرسپولیس، سه مهمان ویژه داشت که با حضور خود رنگ و بوی خاصی به تمرین سرخپوشان تهرانی دادند.

حمید درخشان، حمید استیلی و عارف محمدوند سه سرخپوش اسبق در تمرین روز سه شنبه پرسپولیس حاضر بودند و ضمن خوش و بش با کادر فنی و بازیکنان برای آن‌ها آرزوی موفقیت کردند. در همین ارتباط با حمید درخشان تماس گرفتیم تا در خصوص دلیل حضورش در این تمرین و مسائل دیگر به گفتگو بپردازیم.

حمید درخشان که به نظر می‌رسید توپ پُری هم از برخی کُری خوانی‌ها و اتهامات علیه پرسپولیس داشت به خبرورزشی گفت: ابتدا باید از یحیی گل محمدی و افشین پیروانی تشکر کنم که تلفنی تماس گرفتند و هماهنگی لازم به عمل آمد تا به اتفاق دوستان خوبم حمید استیلی و عارف محمدوند سر تمرین پرسپولیس حاضر شویم. خیلی هم دوستان محبت نشان دادند و برخورد خوبی هم با کادرفنی و بازیکنان تیم داشتیم. بچه‌ها در تمرین بسیار سرحال نشان دادند و به نظر می‌رسید عزم بازیکنان برای پیروزی در آخرین بازی و قهرمانی در لیگ جزم شده است.

از سرمربی سابق پرسپولیس پرسیدیم که توصیه‌ای به یحیی گل محمدی داشته یا نه که پاسخ داد: نه! من به خودم اجازه نمی‌دهم به یحیی گل محمدی توصیه‌ای داشته باشم. ماشالله یحیی خودش الان یکی از بهترین و با تجربه‌ترین مربیان فوتبال ایران است و خدا را شکر خیلی خوب چه به لحاظ فنی، چه مدیریتی و چه روحی و روانی آماده قهرمانی کرده است. تیم خیلی خوب مهیای هفته آخر شده و مهم‌ترین فاکتوری که من دیدم اتحاد و همدلی در تیم بود. این همدلی نزد پیشکسوتان و تیم، هواداران و تیم و مدیریت باشگاه و تیم پرسپولیس هم وجود دارد و باعث قوت قلب برای کسب قهرمانی در لیگ برتر است.

وی ضمن اشاره به مصاحبه‌های برخی بازیکنان تیم‌های رقیب علیه نتایج پرسپولیس، یادآور شد: چه طور همین آقایان وقتی بالای جدول بودند حرف از تبانی یا ناداوری نمی‌زدند؟ ۴ امتیاز از پرسپولیس جلو بودند و آن زمان هم داوری‌ها خوب بود و هم تبانی در کار نبود، اما وقتی به تیم‌های حریف امتیاز دادند و صدر را به پرسپولیس واگذار کردند ناگهان داوری‌ها مشکوک شد و تبانی تعیین کننده نتایج! این حرف‌ها بی ربط است و خجالت آور که من فوتبالی آن را نمی‌پذیرم. این مصاحبه‌ها نشان دهنده شخصیت برخی افراد است که در زمین مسابقه زور ندارند و تلاش می‌کنند با مصاحبه کردن و انگ زدن اشتباهات خود را توجیه کنند.

درخشان همچنین افزود: من حداقل به یاد نمی‌آورم یحیی گل محمدی در پایان فصل گذشته یا همین امسال که صدر جدول را از دست داده بود حرف از تبانی زده یا به تیم‌های رقیب اتهامی وارد کند. شاید نسبت به برخی داوری‌ها اعتراضی نشان داد، اما به رقیبان خود احترام گذاشت درحالی که به نظر می‌رسد رقیبان هیچ احترامی‌برای پرسپولیس که نه بلکه برای خودشان قائل نباشند. انتظار من و امثال حمید درخشان که عمری را در فوتبال این مملکت سپری کردیم این است که رسانه‌ها هم خیلی به این آدم‌ها و حرف‌ها نپردازند.

کاپیتان اسبق پرسپولیس تصریح می‌کند: من مصاحبه‌ای از یک بازیکن دیدم که قهرمانی احتمالی پرسپولیس را زشت خوانده بود! اسمی نمی‌آورم، اما دست من بود به جای قرارداد ۱۵ میلیارد تومانی با کمترین کارآیی این آقا به او یک میلیارد تومان هم برای یک فصل نمی‌دادم. این آقا حق دارد این حرف‌ها را بزند، چون می‌خواهد قراردادش تمدید شود و لابد بزرگ تری هم در تیمش نیست که جلوی او را بگیرد. بازیکن دیگری دو تا شوت زده و علیه پرسپولیس مصاحبه می‌کند. باز هم اسم نمی‌آورم، اما مگر محمود فکری شوت نمی‌زد؟ مگر محمود فکری با شوت از راه دور در دربی گل نمی‌زد؟ این همه مصاحبه می‌کرد و علیه پرسپولیس کُری می‌خواند؟ به تیم رقیب تهمت می‌زد؟ من نمی‌دانم چه بلایی بر سر این فوتبال آمده که حرمت‌ها به راحتی شکسته می‌شود و سیک هم جلودارش نیست. البته این وظیفه باشگاه است که با چنین بازیکنان حرمت شکنی برخورد کند، اما به نظر نمی‌رسد چنین اراده‌ای وجود داشته باشد.

حمید درخشان در پایان می‌گوید: با تمام این تفاسیر در حال حاضر چه در لیگ برتر و چه جام حذفی تنها رقیب پرسپولیس خود پرسپولیس است و بچه باید بی‌توجه به این اظهارات بی‌ارزش کار خود را انجام دهند. با این تمرینی که از کادرفنی و بازیکنان پرسپولیس دیدم و با روحیه بچه‌ها به علاوه همدلی همه پرسپولیسی‌ها قهرمانی حق این تیم است. پرسپولیس در روز آخر خیلی چیز‌ها را ثابت کرده و با قدرت قهرمان لیگ برتر خواهد شد. دوستان هم بهتر است به فکر بازی روز آخر خود باشند که نبازند یا امتیاز از دست ندهند!

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین