کد خبر: ۸۴۵۸۲۹
تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۳

۳ بانک با بیش از ۱۰۰ خانه خالی!

نام ۳ بانک در فهرست مالکان بیش از ۱۰۰ واحد مسکونی خالی در کشور، قرار گرفته است.
۳ بانک با بیش از ۱۰۰ خانه خالی!
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، آمار‌ها نشان می‌دهد در حال حاضر ۳ هزار ملک خالی شناسایی شده که مالکان آن‌ها هر کدام حدود ۱۰۰ خانه دارند و بخش اعظم آن مربوط به ۳ بانک بود.

همچنین، در گزارشی که در این زمینه منتشر شده آمده است: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، یک میلیون خانه خالی از سکنه تاکنون شناسایی شده و به مالکان آن‌ها اعلام شده است تا وضعیت خانه‌های خود را اعلام کنند.

از این تعداد حدود نیمی از واحد‌ها یعنی ۵۰۰‌هزار واحد مسکونی اعلام کردند که ملک را فروخته اند یا اجاره داده اند یا خودشان در آن ساکن هستند و در مرحله دوم بررسی نیز ۲۰۰‌هزار مالک دیگر شرایط خانه خود را تعیین‌تکلیف کردند و مابقی خالی از سکنه هستند که باید خانه‌های خود را اجاره بدهند.

آن طور که وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است طرح مجلس برای کنترل اجاره‌بهای مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی تدوین شده و اقداماتی نیز آغاز شده است که به این طرح مجلس کمک می‌کند.

شهر‌های پردیس، پرند و هشتگرد در قالب طرح مجلس برای ساماندهی بازار مسکن مشمول طرح مالیات بر خانه‌های خالی می‌شوند و علاوه بر این در طرح مجلس عوارض بر اراضی احتکار شده نیز در نظر گرفته شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین