کد خبر: ۸۵۶۸۱۸
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۲

گفتگوی تلفنی رئیسی و پوتین

کرملین از گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و ابراهیم رئیسی همتای ایرانی او و رایزنی درباره مسائل مشترک و همکاری‌های دوجانبه خبر داد.
گفتگوی تلفنی رئیسی و پوتین
آفتاب‌‌نیوز :

کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه امروز پنج شنبه با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران تماس تلفنی داشته و دو طرف در جریان آن درباره تعدادی از مسائل مورد توجه دو کشور رایزنی کردند.

به گزارش روسیا الیوم، بر اساس بیانیه کرملین، در این گفتگوی تلفنی بر توسعه روابط دوجانبه در زمینه‌های تجاری، انرژی، حمل و نقل، لجستیک و محیط زیست تاکید شد.

در بیانیه کرملین آمده است: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران گفت‌وگوی تلفنی داشت و رئیس‌جمهور ایران نیز حمایت کامل خود را از رهبری روسیه در خصوص حوادث ۲۴ ژوئن (کودتای نافرجام گروه واگنر) اعلام کرد.

بیانیه مذکور می‌افزاید: در گفتگوی تلفنی پوتین و رئیسی دورنمای توسعه همکاری‌های سودمند دوجانبه با تمرکز بر اجرای عملی توافق‌های موجود در زمینه تجارت، انرژی و حمل‌ونقل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و توافق شد که تماس‌ها بین دو کشور ادامه یابد.

این گفتگوی تلفنی در حالی است که پیشتر ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از ادامه کار برای تهیه پیش نویس توافقنامه همکاری جدید بین مسکو و تهران خبر داده بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین