کد خبر: ۸۵۸۰۸۹
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴

گزارش رسمی، اما پنهانی از قیمت مسکن؟

متولی دستگاه سیاستگذار در بخش مسکن در حالی از وجود گزارش‌های رسمی که کاهش نرخ تورم مسکن را تایید می‌کند خبر داده است که مشخص نیست این گزارش‌ها توسط کدام مراجع تولید شده و چرا در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد؟
گزارش رسمی، اما پنهانی از قیمت مسکن؟
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تولید مسکن سهم ۳۰ درصدی در کاهش تورم کشور دارد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش به سهم ۳۰‌درصدی تولید مسکن در کاهش تورم کشور اشاره کرد و گفت: بانک‌ها با پای کار بودن در تامین منابع لازم برای پیشبرد پروژه‌های نهضت ملی مسکن در واقع در راستای کاهش نرخ تورم حرکت می‌کنند.

وی همچنین به گزارش‌های مراجع رسمی در خصوص روند کاهشی نرخ تورم مسکن در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت و همراهی دستگاه‌های مختلف در تولید مسکن، نقش موثری در کاهش کلی نرخ تورم خواهد داشت.

متولی دستگاه سیاستگذار در بخش مسکن در حالی از وجود گزارش‌های رسمی که کاهش نرخ تورم مسکن را تایید می‌کند خبر داده است که مشخص نیست این گزارش‌ها توسط کدام مراجع تولید شده و چرا در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد؟ از دی ماه ۱۴۰۱ تاکنون انتشار گزارش‌های ماهانه بانک مرکزی از روند تغییرات قیمت و حجم معاملات مسکن شهر تهران متوقف شده است و این در حالی است که در دو ماه اخیر وزیر راه و شهرسازی و برخی دیگر از مقامات دولتی از وجود گزارش‌های رسمی مبنی بر کاهش قیمت مسکن خبر داده اند.

با این حال محتوای این گزارش‌های رسمی همچنان از دسترس عموم مردم و رسانه‌ها خارج است و عملا چراغ راهنمای بازار ماه هاست دیگر حتی سو سو نمی‌زند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین