کد خبر: ۸۹۱۹۳۹
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸
مردم انقلابی ایران ۴۵ سالگی انقلاب را جشن گرفتند

راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور؛ مسئولان چه گفتند؟

مراسم چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از اولین دقایق صبح روز یکشنبه (۲۲ بهمن ماه) در تهران و سراسر کشور برگزار شد.
راهپیمایی ۲۲ بهمن  در سراسر کشور؛ مسئولان چه گفتند؟
آفتاب‌‌نیوز :

 همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، در مسیر راهپیمایی غرفه‌های متعددی برای ارایه خدمات و اطلاع‌رسانی آماده‌سازی شده است. مهمترین بخش بازدید مسیر راهپیمایی امروز در کنار نمایش تصاویر شهدا، به نمایش تجهیزات موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختصاص دارد که در میدان آزادی نگاه‌های راهپیمایان را به خود جلب می‌کند. ۲ هزار و ۵۰۰ غرفه در حوزه‌های مختلف از خدمات گرفته تا اطلاع‌رسانی، سرگرمی‌سازی برای کودکان، ایستگاه‌های سلامت برای سالمندان و حاضران در مراسم و ارایه‌ی محصولات فرهنگی در مسیر پیش‌بینی و تعبیه شده است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در تهران اعلام کرده است که راهپیمایی از ساعت ۹:۳۰، در مسیر شهید آرمان علی‌وردی به طرف میدان آزادی آغاز می‌شود به همین منظور ناوگان حمل نقل عمومی از ساعت ۶ صبح در همه مسیر‌های منتهی با مسیر راهپیمایی به صورت رایگان در خدمت راهپیمایان هستند.

این مراسم با تلاوت قرآن و پرواز چترباز‌های نیرو‌های مسلح و گلباران کردن مردم آغاز شد و سخنرانی رئیس‌جمهور و قرائت قطعنامه پایان‌بخش جشن امروز است.

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی همچنین از برگزاری مراسم دهه فجر در بیش از ۷۰ کشور از ۱۴۰ نقطه دنیا خبر داده و گفته است ۷ هزار و ۳۰۰ خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خواهند داد.

اما مسیر‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن به شرح زیر است:

مسیر شماره ۱: مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۷)

مسیر شماره ۲: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان آیت اله سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۱۷)

مسیر شماره ۳: مسجد امام هادی (ع)، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت اله سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۱۸)

مسیر شماره ۴: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۱۱)

مسیر شماره ۵: مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۶)

مسیر شماره ۶: مسجد حضرت امیر (ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۶)

مسیر شماره ۷: مسجد المهدی (عج)، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۲).

مسیر شماره ۸: مسجد ابوالصدق، خیابان امام خمینی (ره)، خیابان کارون، خیابان آذربایجان، خیابان آزادی، میدان آزادی (منطقه ۱۷)

مسیر شماره ۹: مسجد امام سجاد (ع)، خیابان آیت اله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی (منطقه ۵)

مسیر شماره ۱۰: مسجد قمر بنی هاشم (ع)، خیابان شهید بختیاری، بزرگراه سعیدی، میدان آزادی (منطقه ۹)

مسیر شماره ۱۱: مسجد جامع رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال الملک، بزرگراه شهید لشگری، میدان آزادی

مسیر شماره ۱۲: مسجد نظام مافی، بلوار آیت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان بزرگ آزادی

مسیر ویژه: مسجد امام خمینی (ره) - میدان شهید آرمان علی وردی -بلوار شهید نفیسی – بزرگراه لشگری - میدان آزادی.

کودکان پای ثابت جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران هستند. هرساله حضور پررنگ آن‌ها به همراه والدینشان همواره تدارک غرفه‌ها و برنامه‌های ویژه برای آن‌ها را موجب شده است. 

اجرای سرود‌های محلی، مذهبی و سنتی در غرفه‌های مختلف از برنامه‌های اصلی بسیاری از غرفه‌ها است.

خانه کارگر جمهوری اسلامی در تقاطع خیابان دانشگاه به انقلاب نیز با برپایی غرفه و تدارک صبحانه برای مراجعان به این غرفه؛ به استقبال جشن پیروزی انقلاب اسلامی رفته است. 

در مسیر راهپیمایی امروز، غرفه میز خدمت دادگستری تهران به منظور پاسخگویی به سوالات حقوقی و قضایی مردم برپا شده است. در این محل مسئولان قضایی دادگستری و دادستانی تهران به مشکلات مردم رسیدگی می‌کنند. علی صالحی (دادستان تهران) نیز با حضور در میز خدمت دادگستری تهران به سوالات مردم پاسخ گفت.

استقرار نیرو‌های شهرداری تهران برای پاکسازی مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن

حسین شهابی (معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران) از تمرکز این سازمان بر مدیریت و اجرای عملیات نظافت و پاکیزگی و جمع آوری پسماند پیش از آغاز، حین مراسم و پس از پایان مراسم ۲۲بهمن ماه خبر داده و گفت: این سازمان ضمن برگزاری جلسات هماهنگی با معاونین خدمات شهری، شهرداران نواحی و رؤسای ادارات مدیریت پسماند و خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه، زیرساخت‌های لازم را جهت کنترل کامل مناطق همجوار، مسیر‌های اصلی و فرعی راهپیمایی و محل تجمع اصلی شهروندان فراهم آورده تا با مدیریت و اجرای مطلوب عملیات نظافت و پاکیزگی و جمع آوری پسماند، موجبات رضایت شهروندان را فراهم کند.

عوامل کارگری در حین برگزاری تا پایان مراسم جهت رسیدگی و ارتقای نگهداشت شهر به ویژه در مسیر‌های راهپیمایی مستقر هستند و با درنظر گرفتن احتمال بارش نزولات آسمانی در روز ۲۲ بهمن تمامی مناطق آمادگی کامل خود را در زمینه رفع مشکلات احتمالی اعلام کرده‌اند.

سرویس‌رسانی رایگان ۱۰۰ دستگاه تاکسی ون

سازمان تاکسیرانی شهر تهران در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و جشن چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر اقدامات فرهنگی، سرویس‌رسانی رایگان به شهروندان را در دستور کار داده است.

 شادی مالکی گفت: سازمان تاکسیرانی با استقرار ۱۰۰ خودروی تاکسی ون در ۵ محور به مقصد میادین منتهی به مسیر راهپیمائی در خیابان‌های آزادی و انقلاب خدمات رسانی می‌کند. مالکی در توضیح این مسیر‌ها گفت: مسیر نخست حدفاصل میدان، ولی عصر (عج) تا چهارراه، ولی عصر (عج) به صورت رفت و برگشت و مسیر دوم حدفاصل پل شهید ستاری (جاده مخصوص) به سمت آزادی به صورت رفت و برگشت خواهد بود.

به گفته وی، حدفاصل میدان حر تا میدان انقلاب به صورت رفت و برگشت، حدفاصل میدان امام خمینی (ره) تا ضلع جنوب میدان فردوسی به صورت رفت و برگشت و حدفاصل ورودی خیابان فرودگاه مهرآباد از سمت بزرگراه شهید لشکری تا فرودگاه مهرآباد به صورت رفت و برگشت از دیگر مسیر‌هایی است که تاکسی ون‌های سازمان تاکسیرانی سرویس رسانی خواهند کرد.

امنیت راهپیمایی در سراسر کشور برقرار است

سردار سعید منتظرالمهدی (معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فراجا) در حاشیه مراسم ضمن تجلیل از حضور آحاد مردم در مراسم گرامیداشت چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به خبرنگار ایلنا گفت: یکی از ارکان ایران قوی، مشارکت حداکثری مردم در صحنه‌های مختلف اعم از راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات است.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم نقش مهمی در اقتدار ملی و تقویت آن دارد، اظهار داشت: از مدت‌ها قبل جلسات متعددی بین فراجا و سایر دستگاه‌های نظامی و امنیتی برای برقراری امنیت در سراسر کشور برگزار شده است.

وی در پایان تاکید کرد: خوشبختانه امنیت در تمام نقاط کشورمان برقرار است و تا کنون هیچ‌گونه مشکل امنیتی برای برگزاری مراسم ۲۲ بهمن نداشته‌ایم.

حضور چهره‌های مختلف سیاسی، لشکری و کشوری در راهپیمایی

علی‌اکبر صالحی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی و وزیر اسبق امور خارجه در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد.

 آیت الله موسوی جزایری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان در راهپیمایی چل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در تهران شرکت کرد.

 علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در جشن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با مردم همراهی کرد.

 علیرضا محجوب، دبیرکل خانه کار در ساعات ابتدایی آغاز راهپیمایی ۲۲ بهمن در این مراسم شرکت کرد.

میثم لطیفی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به جمع راهپیمایان پیوست.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده هوافضای سپاه در بین راهپیمایان حاضر شد.

 سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در جمع راهپیمایان حاضر شد.

سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد.

پرویز فتاح، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد.

سردار اسماییل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران حاضر شد.

برخی دیگر از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی نیز عبارت بودند از: محمدنجار (وزیر پیشین کشور)، علی مطهری (نماینده سابق مجلس)، مصطفی پورمحممدی (عضو جامعه روحانیت مبارز)، هاشمی (وزیر ورزش)، رحیمی (وزیر دادگستری)، محسن اسماعیلی (عضو سابق شورای نگهبان و عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری)، مرتضی اشراقی نوه امام خمینی (س)، اوجی (وزیر نفت)، زلفی‌گل (وزیر علوم)، سعیدمحمد طهرانچی، حسین فدایی، خدائیان (رئیس سازمان بازرسی کل کشور)، بهادری جهرمی (سخنگوی دولت) و حجت‌الاسلام ناطق‌نوری.

 برتری گفتمان انقلاب اسلامی محقق شده است

سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور کشورمان در میانه‌ی مراسم به جمع راهپیمایی‌کنندگان پیوست.

رئیسی با حضور در میان راهپیمایان جشن چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه حضور پرشور جوانان و نوجوانان در راهپیمایی امسال تفاوت قابل ملاحظه‌ای با سال‌های قبل دارد و این بر شکوه این راهپیمایی افزوده است، تصریح کرد: امروز احساس می‌شود، آرمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و برتری گفتمان انقلاب اسلامی که مردم در انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ فریاد می‌زدند، تحقق پیدا کرده است.

رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه این مسئله مردم را بیش از پیش برای پیگیری تحقق آرمان‌ها و خواسته‌هایشان تشویق می‌کند، اظهار داشت: این حضور پرشور مردم بزرگترین مسئولیت را برای مسئولین ایجاد می‌کند که بدانند مردم پای کار هستند و مسئولین هم باید بیش از پیش پای کار باشند.

سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع راهپیمایان حاضر شد.

مردم با شرکت در انتخابات دشمن را ناامید می‌کنند

امیر محمدرضا قرایی آشتیانی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در راهپیمایی چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی حضور پیدا کرد. 

قرایی آشتیانی درباره حضور مردم در این مراسم به خبرنگار ایلنا گفت: مردم همواره در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کنند. مردم همیشه پای کار نظام و انقلاب ایستاده‌اند. مردم ایران از محرومان و مظلومان و ملت مظلوم و مقتدر فلسطین و جبهه مقاومت حمایت می‌کنند و با دشمنان خدا و دشمنان نظام در جبهه نظام سلطه همواره در ستیزه هستند.

وی ادامه داد: حتما با شور و هیجان انشالله در انتخابات شرکت می‌کنند و دشمن را ناامید می‌کنند.

همین میزان مشارکت را در انتخابات خواهیم دید

علی القاصی در گفتگو با ایلنا، درباره پیش‌بینی‌ها از کاهش مشارکت مردم در انتخابات اظهار داشت: تمام این موضوعات نقشه‌های دشمنان است هر سال هم همین موضوعات را مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: هر سال می‌گویند مردم به راهپیمایی‌ها نمی‌آیند، اما هر سال شاهد آن هستیم که حضور مردم در راهپیمایی افزایش پیدا می‌کند. هر سال که دشمنان این موضوع را گفتند، دیدیم که همان سال مشارکت مردم بیشتر شد و به وظیفه خود عمل کردند.

القاصی مهر گفت: وقتی دشمن فضاسازی می‌کند و تبلیغات سو انجام می‌دهد، مردم ما آگاه و هوشیار هستند و بصیرت دارند، سخنان حضرت آقا را می‌شنوند لذا به وظیفه خود عمل می‌کنند.

وی افزود: امروز می‌بینیم که در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تجلی حضور مردم امسال بیشتر از هر سال دیگر است همین میزان مشارکت را در انتخابات خواهیم دید و به فضل پروردگار و دعای مقام معظم رهبری این انقلاب و این نظام که به خون شهدا از جمله شهید سلیمانی آبیاری شده است هیچ وقت آسیب نمی‌بیند؛ چرا که مردم پای آن ایستاده‌اند و متکی به اراده مردم است. وقتی مردم در این راهپیمایی‌ها و مشارکت‌ها حضور دارند تمام توطئه‌ها را خنثی می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پاسخ به این سوال که در این ۴۵ سال چقدر عدالت و برابری محقق شده است، گفت: انقلاب ما انقلاب مبارزه با ظلم و نظام ستمشاهی بود مردم در ۲۲ بهمن و در چنین روزی به میدان آمده و خروشیدند و ریشه ظلم و ستم را برکندند و نظام عدل الهی و قرآن و اسلام را جاری ساختند.

وی ادامه داد: حتما ما با مدینه فاضله فاصله داریم و باید تلاش کنیم، ولی به هر حال برای جاری ساختن حکومت عدل الهی باید هزینه داد و هزینه هم داده‌ایم این همه شهدای عزیزی که می‌دهیم برای رسیدن به یک حکومت صدرصد توأم با عدل الهی و اسلامی..

قطعنامه راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲

در ادامه‌ی مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ۱۴۰۲، متن قطعنامه قرائت شد که به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ

انقلاب اسلامی ایران حقیقتی برخاسته از سنت الهی و نوآوری بزرگ تاریخی در امتداد حرکت انبیای الهی است که مضمون بعثت را در دوره‌ی معاصر تجدید و خطّ مستمرّ بعثت نبوی با اندیشه‌ی بلند یک مرد الهی و با اتکاء به ایمان و عقاید و انگیزه‌ها و عواطف مردمی پایه‌ریزی گردید.

این بنای استوار که ولادت جدیدی برای اسلام بود، ریشه‌های آن همان شجره‌ی طیبه‌ای است، که «أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ»، و حرکت تمام ناشدنی است که با اتکای به خداوند منان و پیوند عمیق و مستحکم مردم با ایمان و بر پایه مردم سالاری و نقش بنیادین مردم ادامه خواهد یافت و ان‌شاالله به قیام آخرین ذخیره الهی و منجی عالم بشریت بقیة الله الاعظم امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) متصل خواهد شد.

اینک در طلیعه چهل و ششمین بهار عزت و آزادی که انقلاب اسلامی با اقتدار ذاتی خود، روح تازه‌ای در کالبد امت اسلامی دمیده و با بسط 'گفتمان مقاومت و ظلم ستیزی' و عرصه‌های تقابل راهبردی با نظام سلطه و استکبار به فراسوی جغرافیای ایران اسلامی، فصل نوینی را فراروی جامعه‌ی بشری قرار داده و نوید بخش ظهور «هندسه قدرت و نظم نوین جهانی» گردیده است، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن شکن یوم الله ۲۲ بهمن ماه که در تقارن با تحولات سرنوشت ساز منطقه‌ای و پیروزی و مقاومت سلحشورانه و تاریخ ساز مردم مظلوم غزه و مجاهدان مومن و شجاع فلسطینی برابر جنایات رژیم کودک‌کش و حیوان صفت صهیونیستی، اهمیت مضاعف و معناداری یافته است؛ مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی «الله اکبر» و «خامنه‌ای رهبر» به جهانیان اعلام می‌داریم:

۱-ملت انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام و تجلیل از حماسه آفرینی‌های ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدای گرانقدر، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، رمز تداوم انقلاب اسلامی و پیشرفت همه جانبه کشور را تمسک به «ولایت مطلقه فقیه» و اطاعت از رهنمود‌های حکیمانه و خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب (مدظله‌العالی) دانسته و هرحرکتی را که در پی تغییر مسیر انقلاب و یا تبیینی بر خلاف اصول برگرفته از مکتب امامین انقلاب باشد را شدیدا محکوم می‌نماید.

۲- اتحاد، انسجام، وحدت و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب را ضامن و پیشران اصلی پیروزی ایران اسلامی برای عبور از بحران‌ها، فتنه‌ها و چالش‌های ناشی از توطئه‌های دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی دانسته و با تاکید بر لزوم تعمیق همدلی و هم‌افزایی بین قوای سه گانه و آحاد مسئولین و نهاد‌های نظام برای تضمین پیشرفت و موفقیت کشور و برون رفت جامعه از چالش‌ها و مشکلات امروز در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه اقتصادی و فرهنگی، هرگونه مسامحه و بی عملی در این عرصه‌ها را گریز از مسئولیت‌های شرعی و قانونی تلقی و شناسایی، محاکمه و برخورد قاطع با مجرمین را خواستاریم.

۳- ملت هوشیار ایران، دستاورد‌ها و توانمندی‌های غرورآفرین علمی در ساحت‌های گوناگون بویژه نظامی و دفاعی و همچنین اقتدار و نفوذ معنوی و تعیین‌کننده منطقه‌ای ایران اسلامی که به یمن مجاهدت‌های نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی به ویژه پرچمداری سیدالشهدای جبهه مقاومت اسلامی شهید قدس 'سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی' حاصل شده است را سرمایه راهبردی و نماد قدرت بازدارندگی کشور دانسته و ضمن تاکید بر تداوم این راهبرد، به دشمنان این سرزمین هشدار می‌دهد از هرگونه خطای محاسباتی و رویاپردازی برای تضعیف و یا تعرض به این حوزه که خط قرمز ایرانیان است، اجتناب ورزیده و خود را هدف ضربه قاطع و پاسخ‌های متقابل و پشیمان کننده ایران مقتدر قرار ندهند.

۴- ملت ایران با یادآوری پیروزی شکوهمند و تاریخی 'طوفان الاقصی' و شکست غیرقابل ترمیم ارتش صهیونیستی، مصیبت امروز غزه را مصیبت بشریت و نشان دهنده ناکارآمدی و بطلان نظم کنونی جهانی قلمداد و ضمن محکومیت شدید جنایات ضد بشری و نسل‌کشی صهیونیست‌ها که با پشتیبانی بی‌محابا و همه جانبه آمریکای خبیث و جنایتکار صورت می‌پذیرد، حمایت باشکوه، معنادار و الهام بخش از مردم غزه و مبارزان فلسطینی را مورد تحسین و تجلیل قرار می‌دهد و از دولت‌های اسلامی می‌خواهد در پاسخ به مطالبه امت اسلامی از هرگونه حمایت و کمک به رژیم جعلی و گرگ صفت صهیونیستی پرهیز و با قطع رابطه اقتصادی ضربه قاطع و تعیین کننده‌ای بر پیکر محتضر غاصبان فلسطین و قدس شریف وارد سازند.

۵- ملت ایران از جامعه بین‌المللی می‌خواهد ضمن لغو عضویت رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی، نمانیدگان و سفیران این رژیم دیوسیرت را به جرم نسل‌کشی، جنایات وحشیانه و پاکسازی قومی از سازمان ملل و سراسر جهان اخراج نماید و از وزارت‌خارجه مصرانه خواستار اهتمام جدی و پیگیری برای تحقق این مطالبه به حق و قانونی هستیم.

۶-ملت ایران 'خواص' و شخصیت‌های مرجع و تاثیرگذار بر افکار عمومی را 'شتاب دهندگان حقیقی' در جامعه دانسته و با تاکید بر لزوم هوشمندی و هوشیاری نسبت به نقشه‌های دشمن برای دورسازی خواص از ایفای نقش شتاب دهندگی خود به ویژه در بزنگاه‌ها و مواقع حساس، از آنان می‌خواهد مسئولیت خطیر و تاریخی خود در جهاد تبیین و خنثی‌سازی تردید افکنی و شک آفرینی بدخواهان را درک و با عمل انقلابی و غیر محافظه‌کارانه، از هرگونه کوتاهی و سستی در این میدان که نابخشودنی است پرهیز نمایند.

۷- ملت قدرشناس ایران با حمایت از دولت مردمی و خدمتگزاران پرتلاش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و قدردانی از اقدامات و دستاورد‌های ارزنده دولت سیزدهم در عرصه‌های مختلف، خواستار اتخاذ راهکار‌های مناسب برای مهار تورم و مقابله جدی با اخلال گران اقتصادی است.

۸- ملت مومن و انقلابی ایران، با یادآوری اهداف، برنامه‌ها و مقاصد شوم و شیطانی دشمن در میدان جنگ شناختی که با بهره‌گیری از فضای‌مجازی و شبکه‌های اجتماعی صورت می‌پذیرد، از همه دستگاه‌ها و نهاد‌های مسئول به‌ویژه صدا و سیما و نیز فعالان جهادی و انقلابی در عرصه فرهنگ و رسانه می‌خواهد با رصد، اشراف و اقدام به موقع، نقشه‌های بدخواهان ایران عزیز که با تحریف و تولید روایت‌های جعلی، دروغ پردازی، تردید افکنی و سیاه نمایی در پی تضعیف ارکان نظام، تخریب سرمایه اجتماعی و سیاسی کشور و ناامیدسازی مردم به ویژه نسل آینده ساز جوان کشور هستند را خنثی کرده و از هرگونه غفلت و سهل‌انگاری در این زمینه خودداری کنند.

۹- ملت هوشیار و زمان شناس ایران، با آگاهی از اهمیت انتخابات آینده 'مجلس شورای اسلامی' و 'مجلس خبرگان رهبری'، 'انتخابات' را مظهر 'مردم سالاری دینی' و نماد 'اقتدار و امنیت ملی' و 'زمینه ساز تحول و گره‌گشایی از مشکلات و تأمین نیاز‌ها' می‌داند و روح نقش آفرینی در حل تنگنا‌ها و چالش‌های فراروی کشور به‌ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت مردم و به یاری خداوند متعال حضور پرشور، انقلابی و حداکثری خود در 'انتخابات ۱۱ اسفند ماه' را صحنه تجدید تبعیت و بیعت با امام راحل عظیم‌الشأن و لبیک به دعوت رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) و باطل سازی نقشه‌های شوم و فریبنده دشمن برای تزریق ناامیدی و کاهش مشارکت مردمی قرار خواهد داد؛ و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

یکشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۲

مطابق با یکم شعبان المعظم ۱۴۴۵

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین